Skip to main content

Topic: Molim preporuku za motor (Read 2499 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim preporuku za motor

Iako je zamišljen kao elektro sigurno bi bio simpatićan i sa nitro motorom. Model je raspona 1500mm i max težina bi trebala biti oko 4,5 kg. Model se može pogledati na linku http://www.flyfreak.net/samogradnja/r3/. Unaprijed zahvaljujem na preporukama.

Odg: Molim preporuku za motor

Reply #1
Fin Gee Bee R3 model, svaka cast na radu. Ja bi tu stavio 55 / 61 2 takt ili 80 / 91 4 takt nitro motor.

Odg: Molim preporuku za motor

Reply #2
.61 nikako jer su preteski. .91 umjesto njega posto uglavnom dijele isto kuciste.

ja bi isao sa sto jacim motorom, ali ja tak razmisljam o svakom modelu :)

struja zakon, nitro USTAV

Odg: Molim preporuku za motor

Reply #3
ovo nije ni akro ni 3D model damu treba jaci motor barem ja tako razmisljam sve je do vlasnika i do vlasnikovog dzepa pa nek odluci ;)

Odg: Molim preporuku za motor

Reply #4
Zahvaljujem na dosadašnjim odgovorima ali i dalje tapkam u mraku. Istina Model nije akrobatski ali bilo bi poželjno da može raditi osnovni set akrobacija. Isto tako nije trenutno da se postavi neki brzinski rekord jer to i nije namjena. Bio bih zadovoljan da model bude ugodan za letenje, a da povremeno može izazvati malo adrenalinskog smješka.
Zaista mi je bitna preporuka jer nakon pauze u modelarstvu od otprilike 10ak godina puno se zaboravi, a i napredak u tehnologiji je još brži i veći. Zadnji motori sa kojima sam imao posla su Quadra 50 I Quadra 200 oba malo previše ta ovakav modelčić. Stoga nemojte se sramiti već pomozite.


Odg: Molim preporuku za motor

Reply #6
Mislim da bi ovaj 15 4T trebaio bit ok za taj raspon , samo me tezina muci, jesi siguran da ce ispast to 4.5kg tesko ? To mi se cini malo puno.

Odg: Molim preporuku za motor

Reply #7
Razmošljao sam o elektro pogonu pa kada se zbroji težina baterija 6s 5000mAh, motor, regler, hladilo za regler.... nakupi se. To je ujedno i razlog zašto razmišljam i o SUS-u.

Odg: Molim preporuku za motor

Reply #8
Bok rista,evo ti link s E-baya,veličina je ista i oni preporučuju makinu od 20 ccm!
Baš smo Mirtek i ja danas o tome pričali pa da vidiš.
Vidimo se,LP!
 ;)

http://www.ebay.com/itm/Goldwing-Gee-Bee-R3-20CC-Nitro-Gas-R-C-RC-Airplane-Plane-/140914393004?pt=US_Character_Radio_Control_Toys&hash=item20cf26ffac
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian