Skip to main content

Topic: Setupiranje Naze (Read 2821 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Setupiranje Naze

Pozdrav svima.


Uzeo sam nazu i sad pokušavam setupirati za što mirniji let.
Morao sam smanjiti gain jer su motori previše oscilirali, kalibrirao sam kompas i podesio cog na gps-u. Leti ok, no ne mogu nikako ga dobiti da lebdi savršeno mirno, malo drifta i kao da motori ponekad malo osciliraju u nekom momentu, nema pravila.


Mogu li se esc-ovi kalibrirati sa nazom i šta još mogu napraviti da hover bude što stabilniji??


Hvala na sugestijama  :)

Odg: Setupiranje Naze

Reply #1
Obavezno rucno kalibrirati sve esc bez naze, na stanicu na pontenciometre gainove i stelati. Sto se tice oscilacija to sam ja otkrio da ja vecinom vezano uz esc tj. firmware. Ako si u prilici flashaj nesto kao blheli i dobit ces vecu stabilnost.

Odg: Setupiranje Naze

Reply #2
Sinoć kalibrirao esc-ove. Flashanje mora pričekati dok mi ne dođe programator.
Našao Cog i izmjerio.
Ima li još nešto što moram provjeriti?

Odg: Setupiranje Naze

Reply #3
Napravio testni let.


Još uvijek malo drifta prema napred i uljevo

Odg: Setupiranje Naze

Reply #4
Provjeriti koordinate postavljene u nazi i jesi li napravio podesavanje kompasa da izbjegnes onu vrtnju u krug?

Odg: Setupiranje Naze

Reply #5
Kordinate provjerim večeras kada dođen doma.
Kompas sam podesio. Otišao sam dosta van grada, da nemam nekakvih smetnji.

Odg: Setupiranje Naze

Reply #6
Pod podesavanje kompasa mislim zakrenut ga da strelica ne pokazuje ravno nego malo u lijevo ili desno.

Odg: Setupiranje Naze

Reply #7
To nisam, ali dobra ideja. Probam pa javim rezultate.  :)


 

Odg: Setupiranje Naze

Reply #9
Malo gužva, pa se nisam javljao.....


Dao sam si truda pa napravio postolje za drona. Obična daska i kuhinjske nogice. Provjerio da li je u vagi sa običnom i digitalnom vagom i odradio kalibraciju Naze.

Odg: Setupiranje Naze

Reply #10
Negdje sam pročitao da strelica na kompasu mora pratiti pravi kompas, znači strelica je zakrenuta malo desno od letjelice.

Odg: Setupiranje Naze

Reply #11
Atti mode radi poprilično zadovoljavajuće, čak i previše, gps malo lovi poziciju nakon aktiviranja, i u auto landingu sleti oko metar od početne pozicije, no zadovoljan sam.  :)


Hvala na pomoći.