Skip to main content

Topic: COAXIAL outdor and Turnigy 9X (Read 4304 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Poštovani helimajstori!

Muči me jedno pitanje....
Ima li kakav coax heli za upariti na Turnigy 9x ?????

Odlučim se otići na Grobnik sa djecom i naravno moj let sa 450pro kratko traje i to je to ... ::)

Da bi malo više zainteresirao svoj pomladak i možda i ženicu ima li nešto u tom stilu .... lakše za voziti a opet malo veće za van....

HVALA!!!!


Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #2
Ja bih radije investirao u rez. dijelove i baterije za 450 i nabavio dobar sim, tako će ti letovi dulje trajati  :) Ovo će ti dosadit' za 15 minuta...
MAK Zapad

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #3
Hvala kereti... odlučio sam se za flymentor...
Zahvaljujući njemu (nadam se) moći ću letiti duuuuuže...  :D

A i što mi je najvažnije mogu zainteresirati neke oko sebe i dati im da malo probaju letiti jer bez flymentora ne bi im ga dao niti u luuuudilu!

Nadam se da ću u Najljepšoj Rijeci naći i zainteresirati još Helikopteraša  8)
Za sada ne znam nikoga...... :'(

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #4
Hvala kereti... odlučio sam se za flymentor...
Zahvaljujući njemu (nadam se) moći ću letiti duuuuuže...  :D

A i što mi je najvažnije mogu zainteresirati neke oko sebe i dati im da malo probaju letiti jer bez flymentora ne bi im ga dao niti u luuuudilu!

Nadam se da ću u Najljepšoj Rijeci naći i zainteresirati još Helikopteraša  8)
Za sada ne znam nikoga...... :'(

pozdrav Ice, evo naišao na tvoju temu i htio bih ti samo napomenuti da je flymentor je jedan od jeftinijih elektronika, pripazi kada pališ elektroniku dali je inicijalizirana pravilno, sigurnost na prvom mjestu!!
InnovationMatters

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #5
Kako kaže Kereta...radio god.dana. bez problema...nadam se...
Pa ću i ja imati valjda sreće.....
Naravno sigurnost je na prvom mjestu  ;D

Jučer sam našao jedan talijanski set filmića o podešavanju, čovjek je lijepo opisao i snimio... samo je koristio svoj žiro za rep..
a i Keretu ću gnjaviti dok ne stanem na noge  ; :D :D :D :D :D
POZZZZ  S.B.-u

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #6
osobno sam neko vrijeme vozio s flymentorom  svi moj snimci koji se mogu ovdije vidjeti su  s  flymentorom tako da sam bio  zadovoljan što se tiče letenja i stabilnosti 
što se tiće inicijalizacije   flymentora  nema neke velike pameti  kad  skopčaš bateriju on sam  to  sve  odradi  u roku  3  sekunde gas  gore  i krečeš se  svi parametri  se  mogu  štimati 
pa  tako  i koliko želiš da  bude  osijetljiv  uz  njega  ti nije  potreban  više  nikakav  gyro
je  je  njegov 3 axis   jednom kad poštelaš   sve  parametre   za  letenje  gotovo više ga ne diraš 
neznam  što bih  značilo ono  pripazi  dali je  pravilno incijaliziran  očito  da  ovdje neki koji nisu letjeli s  istim  prepričavaju  nekakve priče od  nekoga ko nije nešto  dobro čuo
čemu sve to ?????
Dakle da  ponovim  flymentor je odlična stvar  za početnika  želio bih da se pridruže  ostali  koji  imaju ili  su imali  isti da  daju svoje mišljenje



SNC00936

HK 450 GT PRO Kereta

GT 450 pro




evo vidi se iz priloženog  kako radi  a  ostalo  se može  vidjeti  na  YouTube

skidam  flymentor   zbog  prelaska na   Flybarless 3G
DJI MAVIC PRO

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #7
Samo je problem ako se previše naučiš na takav komad opreme  :)
MAK Zapad

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #8
   :D Cilj je letiti i zabaviti se...  :D
nisu toliko važne piruete i razne fore velemajstora   ....  :D

Ako odeš letit, pa ne isprazniš jednu bateriju, razbiješ nešto, onda drugi puta opet, pa pomalo i dosadi... ;)
Šalim se, ne dosadi ali ponavljam Važna je zabava!!!

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #9
Složena elektronika Flymentora....
Sutra slijedi kolaudacija na Grobniku ako bude malo bolje vrijeme....
Ispalo je dosta uredno s toliko žica... :D :D :D :D :D

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #10
dali si pogledao da ti  poluga  elevatora  slučajno  ne  zapinje  za  gyro   nekako  je  preblizu
dali si  isprobao  prije letenja  nagibe  te dali   flymentor   kompezira  ako je  to sve  ok  spreman si za  let
DJI MAVIC PRO

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #11
U mom letenju  :D ne zapinje ali za svak1 slučaj pomakao sam gyro malo nazad... Hvala  ;D
Flymentor kompenzira, pokušava vratiti swashplate u horizontalni položaj i to izgleda ok!
Čekam ako će prestati vjetar pa da odem probati.....

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #12
Pripazi malo. Flymentor je najbolje uparit na cikliku a stavit posebni (čitaj bolji) žiro da ti drži rep. Naš setup na jednom Align T Rex-u je upravo takav. Dosta ljudi se po stranim forumima žalilo na držanje repa kad flymentor drži sve tri osi.
Enlight me!

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #13
book ;)
Ja sam ovdje jos pocetnik i imam HK 450gt Pro, ali gyro mi stvara probleme tak da nebrem se dalje uciti dok to ne slozim.. e sad prvo pitanje, imam isto t 9x ali kod Gyrosens. kaj znaci uprate i downrate?? koji je ovdjde gyrogain ?   :-[
drugo pitanje, dali znate neki dobar ali ipak ne skupi gyro? servo mam digitalni , metalnom getribom...
Hvala vam puno za vasu pomoc.. :D
pozz, Aleksandar
MiniPet 4 channel quad :: Hype WoW! :D

Odg: COAXIAL outdor and Turnigy 9X

Reply #14
GYRO SENSE
           STATE ACT/INH   (upaljen/izgasen)  <=mora bit ACT (active)
           UPRATE AVCS     (ziro je u Heading Hold modu a broj oznacava gain)  
           DNRATE NOR       (ziro je u Rate modu i broj isto oznacava gain)

Dali je u HH ili NORM modu kontroliras preko switcha GEAR na desnoj strani ispred na stanici.
E sad ja imam Futabu GY 520 pa samo i letim u HH modu i ne koristim NORM osim ako premještam heli na terenu stavim ga u NORM pa ponovo vratim u HH.
Sa  UPRATE AVCS startaj sa višim gainom pa probaj, ako imaš tail wag spuštaj dok se ne smiri.
DNRATE NORM je meni 40 ali kažem ne letim u normalu.
Malo se igraj al stavi treniralice obavezno dok ne uštelaš.

Za žiro i serva pogledaj sticky od Wespena pod Helikopteri.

Uzmi dobar ziro i dobri repni servo. ne stedi.
Enlight me!