Skip to main content

Topic: SpringRC SM-S3471M Servo (Read 2838 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SpringRC SM-S3471M Servo

Je li netko imao iskustva s ovim servom za rep...
Svidjele su mi se karakteristike pa eto.... ;)

http://www.servodatabase.com/servo/springrc/sm-s3471m

I ja sam ga dobio....naravno nakon što sam ga platio  ;D

Na koju udaljenost da stavim "servo horn ball" za moj 450pro

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #1
Dečki, pa ja ću se stvarno polomit od vaših kombinacija  :D :D :D

Ja koristim najbližu rupu na 450, tako možeš staviti veći gain, ali ne znam kak će to funkcionirat na tvojoj kombinaciji, probaj s najbližom pa ako neće držat pomakni za jednu dalje

Ima više karakteristika serva od samog torquea i brzine na 60°, kao što su rezolucija, frekvencija, centriranje, tako da ako stvarno i ima tu brzinu i torque, ne znači da će dobro raditi na repu... A i da valja čemu, sumnjam da bi se prodavao po toj cijeni (sorry)

Recimo MKS-ovi DS92 koje ja koristim na ciklici imaju brutalne specifikacije i rade savršeno na FB i FBL ciklici za 450, ali na repu su žešća pušiona...
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #2

Evo čovjek lijepo leti s njim na repu...  ;D

ฝึก3Dจ้า.3GP

Align 3500KV
Speed Hobbywing 40A
Gyro Align 750+SM-S3471M
BEC 3A HOBBY WING
Align 410mx3
2200 mAh 11.1v 25C

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #3
Ak je tak, izvrsno! Definitivno javi kako se ponaša, ali ja i dalje nisam uvjeren  :)
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #4
9257 je najbolji repni servo onima kojima je GY401 ultimativni žiro i Mirna Berend ultimativna pi*ka  :D

Već se ova spika prošla na forumu bezbroj puta, ali ako hoveraš, 922MG može biti ultimativni repni servo a GA-250 ultimativni žiro.
Možeš s njima raditi i piruete i flipove i piroflipove i svašta nešto, ali vjeruj mi da je velika razlika između kombinacije koja radi tek toliko da radi i kombinacije koja je mrak.
Prva - heli će ti ispadati iz piruete u hoveru, u FFF kad probaš napraviti piruetu neće biti konzistentna, u brzom letu u rikverc prema vjetru rep će jako oscilirati i tak, mogu još nabrajat ali nema potrebe. Nekima to ne treba, ja pokušavam letjeti nekakav 3D pa mi treba.

I da, ja mogu reći da to sve skupa ne valja, jer svaki put prije nego nešto kupim, odem na helifreak i runryder di ima ljudi koji znaju kaj pričaju. I ako 10-20-50-100 ljudi tvrdi da je nešto OK s obzirom na cijenu (primjeti s obzirom na cijenu), ili da nije OK i da ne vrijedi ni tu svoju nisku cijenu, ajmo uzeti da ih je samo 20% u pravu - meni dosta. Osim toga, sam sam se uvjerio na jeftinim kombinacijama, što na svojoj "koži", što na "koži" drugih. Ne da sam vidio sliku i cijenu i rekao: "To ne valja". Ja sam prvi koji će podržati jeftinu stvar koja je stvarno dobra. Da patim na slike i marke, posjedovao bih Henseleit-a, SAB-a, u najmanju ruku bar original Align-a, a ne neki kineski rip off.

I Mirac je odigravao triper kombinacije pa pitaj njega koliko su dobri svi ti servači toliko hvaljeni na hobbykingu. I ja sam jednom spizdio njegov heli zbog nekakvog čudnog ponašanja. Svog nisam spizdio nijednom, a letio sam ga 500 puta agresivnije.

DS480

http://helifreak.com/showthread.php?t=317677

I tu da idem uštedjeti znači tih 20-25 dolara i riskirati heli koji košta ~650$?
Kužiš o čemu pričam?

I meni je problem uzeti MKS DS95i, a volio bih ga imat na repu. Skup je ovo hobi, ali tome nismo krivi ni ja ni ti

Ovaj post sam napisao samo kako bi možda netko skužio o čemu pričam i ispružio se još 20ak dolara i kupio nekaj kaj valja, jer će na kraju ili ispizdit i prodat heli ili ipak kupit pravu stvar. S tim da je prije toga već dvaput-triput kupio smeće  ;D

Druga stvar ako je nekome krajnji domet hover, ali kaj će mu onda uopće 3D CP heli? I koaksijalci su super za to...
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #5
Ma kužim ja tebe kaj ti hoćeš reći, izgleda da i ti kužiš mene, ali ja kad sam došao na forum, nakon duge pauze od modelarstva, dobio sam dojam da za 800 kn možeš složit BOMBA helić sa servačima koji koštaju 10$ i prejebeno su dobri.
Svatko od nas ima nekakvu filozofiju i drukčije pristupa stvarima, pa da onda skratimo:

Ako hoverate i to mislite raditi ostatak života - kupujte sve najjeftinije na hobbykingu i budite sretni
Ako hoverate i mislite napredovati opet imate dvije opcije:
   - odmah kupiti dobru stvar, lakše učiti i ne se bojati da ćete prerasti svoj heli
   - kupovati smeće 3, 4 puta i na kraju kupiti pravu stvar

Što je financijski isplativije? Najisplativije je ak misliš hoverat cijeli život, onda ćeš stvarno malo para potrošit  :D
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #6
Spojio sam ga jučer na assan g250 i čini mi se da radi super....
ali čekam nosač repnog serva koji mi je pukao pa da onda sve to stavim na mjesto...
HK-922MG mi je vrisnuo i sreća nisam imao veće štete...
Ovaj servo za 26 dolara s poštarinom ne izgleda loše....
Nema puno o njemu na netu ali ne znaći da je loš...
Možda nas iznenadi  :D

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #7
922MG je skroz OK za svoju cijenu, problem je kaj jako vole crknut, baš jako često rikavaju
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #8
Ne pričam o vrhu i dnu ponude. Ja na repu koristim servo koji je jeftiniji od 9257ice. Vjeruj mi da ja ne gledam sve crno bijelo.
Ako je servo dovoljno jak i brz (po specifikacijama) ne znači da će dobro držati rep. I ako dobro drži rep pri nekakvom blagom sport letenju, ne znači da će biti dobar i za nešto agresivnije letenje.
Ma iskreno, meni tak svejedno, tko želi nek baca novce na te servače po 10-30$ i nek ih mijenja svakih par mjeseci. Ja sam probao jedno i drugo, vidio sam koja je razlika i znam da više ne želim bacat svoje novce.
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #9
Eto i utakmica gotova....

Molio bi za informaciju, trebaju mi vide za repni servo, 4 kom,
Kupio sam metalni nosać ali nisam dobio vide a od starog su mi kratke pošto je ovaj servo veći sa većim rupama u koje ide gumica sa bukolom.
Gumice i bukole sam dobio ali vide nisu sa navojem nego one za lim...a meni trebaju s navojem...8-10 mm dužine 2,5 mm debljine...

Gdje da naručim....

Hvala!!!

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #10
Ne pričam o vrhu i dnu ponude. Ja na repu koristim servo koji je jeftiniji od 9257ice. Vjeruj mi da ja ne gledam sve crno bijelo.
Ako je servo dovoljno jak i brz (po specifikacijama) ne znači da će dobro držati rep. I ako dobro drži rep pri nekakvom blagom sport letenju, ne znači da će biti dobar i za nešto agresivnije letenje.
Ma iskreno, meni tak svejedno, tko želi nek baca novce na te servače po 10-30$ i nek ih mijenja svakih par mjeseci. Ja sam probao jedno i drugo, vidio sam koja je razlika i znam da više ne želim bacat svoje novce.

Robi imam 30 servača HXT900 na svim mogućim primjenama. Ni jedan nije crknuo i nisam ga morao mijenjati.  Od helića, aviona i slično, nevažno koje kvalitete što.

Još jednom ni jedan nije crkuno.

I naravno da bi kupio bolje da me interesira to bacanje helija po zraku, no to nije stvar pa mi onda drugo ništa ni ne treba.

Mislim da ekipa nije glupa ako kupi nešto što im ne treba, već pametna.
Tako da takav potez nije bacanje novaca već štednja novaca.

ja ne trebam ništa bolje i tako štedim.

Aligne DS420 servo za 250 doše 27$. Nije loš Aligne ako netko pati na to, i ispod 30$ je, ali ima i boljih i jeftinijih. Ćemu stavljati nešto bolje ako ne trebaš. Tako da još jednom naglašavam da to nije bacanje novaca ako čovjek ne treba bolje.

Usput jedan HXT900 dođe 1.49$ s alibabe sam naručio ih 20 komada po toj cijeni. Ni jedan nije otkazao. ;)

Sad znam da će početi napad neki. mada ne bi trebao jer si rekao da ti je svejedno ;D

Zajeba*** se!

Naravno ako treba za neki 3d valjda, ne znam nebo je granica.

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #11
Ma buraz svejedno je meni, ak hoćeš leti i bez servača, glavno da se leti ;)
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #12
Pa ljudi, servi vam drze ptice u zraku! O cem je rasprava? 8)
3 x rc helikopter :P

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #13
Bila je rasprava al je Moriaty obrisao sve svoje postove u temi...
Nećemo opet to potezat, evo samo da se ta tema prekine, ja priznajem da je HXT bolji MKS-a DS95 i to je to  :) :)
MAK Zapad

Odg: SpringRC SM-S3471M Servo

Reply #14
Eto i utakmica gotova....

Molio bi za informaciju, trebaju mi vide za repni servo, 4 kom,
Kupio sam metalni nosać ali nisam dobio vide a od starog su mi kratke pošto je ovaj servo veći sa većim rupama u koje ide gumica sa bukolom.
Gumice i bukole sam dobio ali vide nisu sa navojem nego one za lim...a meni trebaju s navojem...8-10 mm dužine 2,5 mm debljine...

Gdje da naručim....

Hvala!!!

Ako ih ne možeš nigdje kod sebe nabavit, ja ih mogu uzet u Imbusu u ponedjeljak i poslat ti
MAK Zapad