Skip to main content

Topic: Edge540T 2,2m (Read 7182 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Edge540T 2,2m

Evo da se i ja pohvalim sa novim modelom koji sam nabavio jos prije dva mjeseca ali kojem se zbog kojekakvih obaveza nisam stigao posteno posvetiti. Dakle, radi se o Edge 540T od proizvodjaca Extreme Flights. Model ima raspon krila 2,2 metra i predvidjen je za ugradnju motora od 50-60 ccm. Proizvodjac preporucuje DA50 motor ali sam se ja odlucio za DLE55RA jer imam pozitivno iskustvo sa DLE35RA, a  ima i straznji ispuh  na koji planiram spojiti AS Power rezonantni auspuh. Model ima napravljen tunel za reso auspuh ali jos moram smisliti nacin kako ga pricvrstiti i zastititi trup.
Model je tvornicki solidno napravljen i opremljen ali sam ipak odlucio napraviti neke preinake.Tako sam za rezervoar uzeo PET bocu od 1l sa Richter adapterom, a umjesto original control i servo horns ugradio hornove od proizvodjaca Gabriel(http://www.gabriel-stahlformenbau.de/shop/). Zamjenio sam i original repni trap jer mi se cinio neefikasan i podlozan kvarovima pa sam napravio jednostavniju varijantu bez hornova i opruga. Umjesto original kotaca nabavio sam Kavan kotace sa zracnim ventilom. To zapravo i nije bilo potrebe mjenjati jer su i originalni kotaci odlicni ali su mi se ovi sa zracnicom ucinili pogodniji.

Na motor planiram staviti Mejzlik 23 x 8 CFK dvokraku  ili 21x11,5N trokraku elisu. Za sad imam jednu i drugu, a za spiner sam napravio kalup pa ih lako mogu kombinirati. Od ostale elektronike ugradit cu Emcotec DualBat DPSI, Kill switch, Graupner 860 i 870 Brushless HV servoe za dubinu i elerone te  Hitec HS7950TH HV servo za smjer. Servo za gas jos nisam nabavio ali ce biti neki brzi digitalac.

Evo i par fotki:

[attachimg=1]

[attachimg=2]

LP,
     Sasa

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #1
E Sale moj...di ces ti to letit to ti mene zanima :D

Klasicno slinjenje necu ni spominjat! :)

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #2
Brutalna je pila! U to ti komotno sin stane!

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #3
Krasan model!  :)
Meni se isto sviđa ta veličina modela, ali imam onda problema sa transportom a i držanjem u stanu, pa sam se odlučio ipak na manji.
Gdje će se model moći vidjeti, gdje obično letiš?
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #4
Predivan model sa funkcionalnom opcijom opreme  8)  ali, kod većine nas, prisutan je nažalost problem transporta i skladištenja  :(  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #5
O jesi ga, nije ti vrag dal mira :)

Takav model bi moral imati uređenu kabinu  :P a bome i "tint" kupolu   :P :P

a i moralo bi se dimiti za njim  :-\


Viš kak je kabina "šuplja":


[attachimg=1]

[attachimg=2]


Predivno.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #6
Krasan model!  :)
Meni se isto sviđa ta veličina modela, ali imam onda problema sa transportom a i držanjem u stanu, pa sam se odlučio ipak na manji.
Gdje će se model moći vidjeti, gdje obično letiš?

Flieger,

hvala za komentar, a sto se tice dimenzija takvih modela istina je da su problematicni za normalnu upotrebu.Imam i vecih modela od ovog(F3J) ali oni nisu tako kabasti pa se lakse manipulira. Srecom, imam kakvu takvu radionicu jer sam unaprijed planirao veci podrum kad sam kupovao stan, a auto sam nedavno promjenio tako da stane bez problema.

Za sad letim na hortikulturi jer mi je blizu, a  i teren je odlican za ovakve modele.  S obzirom na dolazak zime mislim da nece skoro maiden ali cu ga barem pedantno doraditi.

LP,
       Sasa

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #7
O jesi ga, nije ti vrag dal mira :)
Quote
Nakon sto mi je pobjegla Extra morao sam utopiti tugu u necem slicnom :)


Takav model bi moral imati uređenu kabinu  :P a bume i "tint" kupolu   :P :P
Quote
Bez brige, kabina bude usminkana sa pilotom i instrument tablom ali to ce doci zadnje na red.

a i moralo bi se dimiti za njim  :-\

Quote
To za sad nije u planu ali tko zna mozda se predomislim s vremenom


LP,
       Sasa


Odg: Edge540T 2,2m

Reply #8
Evo i motora sa reso ispuhom:

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

i detalj sa Gabriel polugicama na eleronima:

[attachimg=4]


S obzirom da nisam uspio nabaviti original reso adapter za DLE55RA uzeo sam slican od Krumscheida za ZDZ motor i prilagodio na DLE. Ispalo je odlicno i sad jos samo moram na njega zavariti nastavak/distancu. Tu bih trebao preporuku za majstora koji to moze zavariti sa srebrom.

LP,
        Sasa

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #9
Stani stani, zašto srebrom?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #10
Bok Sale imamo ti mi kolegu u klubu Ardijana mislim da bi ti on mogao pomoći nabavim ti broj!!!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #11
Zaboravih reći model je ludilo jedva čekam da ga vidim u zraku!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #12
Evo ga, prekrasan dan, i modeli. Nažalost nakraju se nešto dogodilo s motorom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #13
Ma pila je brutalna!

Toki, pa nije nis s motorom, vec malo polugica gasa zeza, pa ne zeli skroz na nulu!

Hocemo video Toki!

Odg: Edge540T 2,2m

Reply #14
Ajde budem probao sutra ujutro uploudat tih 3 videa  ;D
Ps: selotejp ti je kod mene.
Spektrum dx7s i razni modelčeki