Skip to main content

Topic: HK Extra 330L 2235mm  (Read 39784 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #105
Nije nuzno, ali s manjim propom se natjera u vece okretaje, pa poslje i s vecim propom ide u vislje okretaje!

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #106
 ;D ;D ;D ;D Smrdim po dimu ko dimljena kobasa samo po dimu dvotaktola... Spustio čudo kroz balkon iz kuće... Susjedi u čudu gledaju WTF avion iz kuće izlazi..
Malo dotezanja provjere svega, mješavina je napravljena malo jača radi početnog podmazivanja i razrađivanja. teroije ovakva i onakva ulja ne želim se upuštat u to. Stavio sam husqvarna ulje jedno od boljih. Motor se javio odmah čim je gorivo došlo do karburatora. Malo pod čokom jedno javljanje i op evo ga tu je :D. uriktavanje smjese i na leru je spalio uz malo dodavanje gasa do full malo manje od pola litre. Dotočio sam još pola litre goriva i to je isto spalio ali sam pred kraj malo ga držao u turaži i radi ko urica. Možda malo previše trese u ler gasu koji mu je na oko 1400okm dok je na full gasu 5700. Odmah sam si na stanici i nraiktao krivulju gasa jer nije linearno. U planu je sada sve povezat baterije i žice od serva. I još spalit na zemlji jedan rezervoar goriva. Pa se nadam uskoro i maidenu :D a dok je radio već vizije idu kako letim jedva čekam :D Uskoro ide i video.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #107
Cestitam!

Gdje ce biti prvi let? To se mora vidjeti!

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #108
Sisak letjelište šašina greda će biti maiden, a evo i video pred kraj kad mi je nakon skoro 2 sata radio ne leru i neko vrijeme na pola gasa. Tu na videu sam ga malo stiskao vuče ko blesav. Motor na kraju dobro da nije hladan koliko ga hladi prop  ;D joj jedva čekam da to složim samo evo sad godišnji mora putovanja itd. polako ali bude. Snimka maidena će svakako biti tu kakav god maiden bio. Najbliži dalekovod je na 5km  8) ipak je registrirano letjelište a nedavno je bio i aero mitning tamo pa je pista friško pokošena samo se nadam ću ja friško doć tamo :D Ono što mi je čudno da to na 1500 okretaja jako trese ali mislim da to tako treba bit, primjetio sam i mjehurće u crijevu od goriva ali motor se ne buni na njih.

http://www.youtube.com/watch?v=upme08YAUrw

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #109
najs.
za maiden staviš kaputaž gore?
koliko čujem na livadi, bolje lete model s njim (ja sam svoga prvo letio bez, s batkama i ključem za svjećicu na motoru stegnuto vezicama)
dok nisam dobio CG s olovom no nisam radio nikakve akrobacije da bi osjetio tu finu razliku. :)

ubodi krila u model pa bu bolje amortizirao,
mislim da je to i zdravije za sami model i motor. (nisam stručnjak da me ne bi sada neki napali)


moj F3A se tresao kao lud isto bez krila,
MVVS 26 ccm gas engine - F3A model Evolution from Ultra-RC

a s njima skoro ništa (2:50 je izbliza)
MVVS Gasoline powered RC F3A model 2mx2m

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #110
Ma bit ce to opaka pila, a najbitnije od svega da je ovaj dalekovod 5 kilometara dalje :D

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #111
Ma bit ce to opaka pila, a najbitnije od svega da je ovaj dalekovod 5 kilometara dalje :D
Sry morao sam  :D,

@tom

Da stavit ću gore kaputaž i sve zbigecat kako treba moram još vidit di mu je točno cg nisam još provjeravao. Sad kad sve posložim od elektronike ide još pola rezervoara van na podu i onda planiram u zrak. Još samo moram vidit što muči minimu kada se miče preko žica zaš servači lagano trzaju. Sve ide direkt na 2S.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #112
Mislim da je Sale imao slicnih problema, pa je spustio voltazu na servacima s life batkama i vise nisu trzali!

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #113
samo ukratko i ja sam ostao bez trapa. danas je bio maiden. snimka ide uskoro. cg totalno fulan. motor u zraku radi poznatog ralozga nikako nije radio. prvo sljetanje perfektno mekano imam snimljneno. drugo malo grublje i odma otkinuo trap. uzas ali sad napravit ga bulletproof pa ponovo u zrak. pisem poslje kad dodjem do kompa.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #114
dupli post al jbg. dakle sad cistim taj trap od tog spera i rukama odljepljujem komade. jbg glupo mi sad kritizirat model od 2000kn al sta taj kinez stedi na tom ljepilu uzas. a i sam koncept na koji su zamislili da stajni trap drzi model od 10kg je katastrofa. pocistio i sad ide na spavanje do sutra ide tu novi avio sper u kombinaciji sa staklom pa da vidim sto ce onda puknut.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #115
Cestitam na maidenu, a sto se tice stajnog trapa, nije to nista strasno.

Ako nista drugo, sada ce biti cvrsci ;)

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #116
tnx. coljo


Mrzim te maidene ali jbg. treba i to proć, ruke se znoje palci lete sami ko da modela nisam letio. ali ide  to polako, dakle motor ne radi kako treba radi poznatog problema da sabija zrak ispod kaputaža i onda kifla, gore u zraku je smjesa totalna banana ne dobiva goriva i radi ko deda. to ide klasika cijev na rupicu i van negdje da se tlak izejdnači sa atmosferskim. repast je dosta treba mu nešto stavit u nos, još razmišljam što. imam snimku maidena. a snimku kidanja trapa nemam. dosta sam se razočarao sa tim trapom kada sam sve to otvorio bilo je neimenovno da će se tako nešta desit kada sam vidio kako je to sve složeno. blago rečeno katastrofa, noktima kidaš to kinesko ljepilo, zamislili su da će to malo aviošpera držat model. aha... nego čim je model došao sve spojeve sam premazao drvofixom, ali eto ovo nisam jer nsiam mogo do toga doć, sada ćemo to popravit. iduća subota je target da bude složen nadam se što prije letu jedva čekam  ;D


http://www.youtube.com/watch?v=Fh5XOWGpgy8?list=UUshn5UAc7HCXZtW2u9JynlA



Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #117
Mini Fly, ne znam što bi Ti htio....letio si korektno a slijetanje je je bilo perfektno,i ako ćeš to ponavljati ,stajni trap će  trajati godinama.Ima nešto drugo, što si sam naglasio nekoliko puta u ovoj snimci  :''Imam jedan problem ....tresu mi se ruke''  :o....itd. :'(.....Kada nabiješ sate letenja sa ovim  skupim modelom,ruke će se umiriti a srce će lagano otkucavati.  ;) i svi će mo biti sretni  8)
Čestitam :)
Mes
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #118
Ova tema je malo mrtva. Da ja sam kriv model je preko zime popravljen. Napravljene su i preinake. Dodan opto kill sw. Na aurori podesen da se mora drzat par sekundi da se slucajno ne zapne. Stavljen na sw. Koji se vrace nazad. Nadam se sutra letu ako je pista pokosena.
https://www.youtube.com/watch?v=qoWa2I4LG0U

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #119
kaj se tak trese, malo podesi makinu...cini mi se da ful prejako trese