Skip to main content

Topic: DECATHLON ( MAIDEN) (Read 10603 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DECATHLON

Reply #15
Super si ubo model sudeći po video što je linkan gore.  :)

Baš me zanima kako bu izgledalo s nitrom, ma nek i bude malo slabiji,
ali bu prdio pa je gušt veći   :)

sretno na maidenu  8)


Odg: DECATHLON

Reply #17
Moze li mi netko pomoci, radi se o motoru ASP21 kojeg sam ovdje kupio na forumu i koje sam planirao ugraditi u ovaj model, naime pali super radi u leru super, cim mu dam gas on prvo zatrokira i onda prima gas, kada primi full gas , radi super i na full gasu, znaci samo kada mu iz lera dajem full gas onda zatrokira ili kao da se pocne gusiti, onda mu par puta dam i  smanjim gas onda uhvati i ide do full gasa dobro, okreto sam iglu svakako, i nepomaze nista,

Odg: DECATHLON

Reply #18
Koje gorivo? Jel' ti dihta auspuh? Da li si potegnuo silikonsko crijevo s auspuha na rezervoar?
MAK Zapad



Odg: DECATHLON

Reply #21
Onda je vjerojatno do karburatora. To i pišu po reviewima, da su motori izvrsni, ali da znaju doći s lošijim karbovima, ovisi kak te potrefi.
Kaj veli bivši vlasnik? Da li je motor radio prije ili si kupio novog?
MAK Zapad


Odg: DECATHLON

Reply #23
ako imas drugog goriva probaj sa manje nitra
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: DECATHLON

Reply #24
Pozdrav mišo, nema potrebe da kupuješ drugi frgazer jer ovaj je sigurno ispravan, meni motor nije nikad
u tih par letova crko u zraku, a kolko se sjetim HS iglu sam odvrnul za 1,5 krug od zatvorenog i onda je znala
smjesa bit prebogata, tak da ju od 1,5 kruga još malo smanjuj dok ne dobiš fini prelaz
iz lera u fulgas. Moraš se malo poigrat sa HS iglom i klapnicom od ler gasa i budeš ga sigurno uspel fino poštetlat da se ne
guši. Gorivo sam koristil sa 10% nitra.   

Odg: DECATHLON

Reply #25
moj radi najbolje bez ili sa jako malo nitra, vozim ga na migu 7, a ovo oklijevanje moze biti do doljnje igle. zaokreci doljnju iglu u jednom smijeru za osminu kruga i vidi je li bolje ili gore. ako je bolje, ali ne skroz onda okreni za jos osminu kruga, a ako je gore onda prvo okreni za osminu kruga da bi vratio i onda jos dodaj u drugom smjeru za osminu kruga itd...  mozda ces morati dostelati gornju iglu nakon svakog stelanja doljnje igle. oprezno s doljnjom iglom...
struja zakon, nitro USTAV


Odg: DECATHLON

Reply #27
Donja igla je ta označena.

Samo bi dodao da je donjom iglom štelaš rad motora do pola gasa, malo se treba poigrati i ne okretati je više od 1/4 kruga a kad već radi dobro za fino poštelavanje 1/8 kruga, da malo obogatiš smjesu. Znači kad štelaš donju iglu gas daješ do pola pritom je važno da je klapna za zrak u frgu i fizički otvorena do pola a ne samo palica na stanici pomaknuta do pola.
Donju iglu poštelaš da motor radi lijepo na leru i prima odmah gas do pola, Klapnica za zrak na leru treba biti malo otvorena, nije pravilo koliko malo.
Znači kad si dobio ler gas i da prima gas do pola dobro da ne crkava kad ga naglo spustiš i digneš do pola to je ok, onda štelaš pun gas sa onom velikom iglom. To znaš kako ide.