Skip to main content

Topic: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm  (Read 38161 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #30
ja sebi prop zategnem tako u odnosu na klip da krećem okret od 1 sat, pa svladavam vrh kompresije u cca10sati. ako gledaš model sprijeda di stojiš dok ga vrtiš.

ovako kako je tebi, da krećeš od 3 sata, a vrh ti je u 12, dosta cimaš model u zrak i u lijevo, što se vidi i na filmiću, mora ga netko dobro držati :)

ne znam koji je 100% ispravan način, ali onako kako sam opisao, model sam stoji na tlu, a kada vrtiš prop, samo ga još jače stisneš u podlogu...
ja sam palim model, nema ga tko držati, zato sam obratio pozornost na to


lako za to, kada ide u zrak?  :)
sretno!

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #31
tnx tomi, evo danas je bilo test paljenje, kad će u zrak ne znam još, sad moram nekih sitnica srediti, kablove, mjesto za batke i tako to, moram sredit cg i tek onda test, nadam se da će bit uskoro, nije mi neke žurbe .volim korak po korak i pomalo bez stresa, tad se obično razbije kad se navaljuje  ;), reci mi da li treba pod šarafe gdje se veže motor na model ispod stavljati kakvu gumu da manje prenosi vibracije s motora na model, najbitnije mi je bilo da mi je upalio od šale pa sad znam kako reagira, morat ću malo štelati smjesu da ljepše radi, gas sam davao na servo tester ,tako mi najzgodnije bilo danas, idući put ide aurora
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #33
kresnila od prve, koji osjećaj, hahahah
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #34
Pozdrav HBfly.Ljepo radi motor.Htio sam te zamoliti ako mi mozes pustit tvoj broj tel.na moj pp ili na moj tel 0989951555,htio bih pricat s tobom a neda mi se pisat.Hvala.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #35
Dakle malo da uletim.Neke probleme koje si rjesio da potvrdim.Obavezno dva kanala na dubini i to ne zbog programiranja mixeva nego zbog sigurnosti ako ti jedan blokira a i lakse ih je poslje centrirati.Onaj tko nezna hoverirati sa velikim otklonima ili nezna da treba staviti velike otklone  na eleronima onda mixa ljevu dubinu(koja je u jacoj struji potiska)sa eleronima.To se sve itekako da rjesiti eleronima ali ti neces 3D tako da nema veze.
Kao sto ti je jos jeda Zoki reka pa tako cu opet i ja je da ti ubec nije za ovaj zadatak.Kao sto sam ti i ja rekao preko maila LiFePo4 od Hyperiona je za mene best choice i to 2100mAh koje sam ja vec testirao i na Yaku od 3.5kW el. motoru i 50ccm benzincu i kasnije el. od 2.5kW.Evo ti linka odakle sam je ja uzeo
http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=3182
Sto se tice serva nikako ne prolaze.Ono su na 6V oko 5kg i ono pod getribe sto ti pise pg to znaci plastic getribe sto nikako nije za takav model.JC 51 motor ti treba davati sa elisom 22x10 oko 12kg+potiska u punom gasu sto ti i samo govori da su servi slabi a jos od tih vibracija kao sto sam ti vec napisao su kao tempirana bomba,neznas kad ce prezubiti.
Samo da istaknem da je meni jedan eleron sa servom sa met.zup. bez ikakvog treskanja ili pada,u zraku poceo trokirati i kad sam sletio nasao sam da je par zubaca na glavnoj osovini puklo.Radilo se o Extri 2.2m i RCG 50ccm.
Kao sto rekoh,bar po 10kg serva po eleronu i tako bar 9 po dubini i bar 15(18)kg na smjeru.
Sto se tice kanala vec si skuzio svaki servo svoj kanal i ostane ti jedan za pumpu.Po meni pumpa ti samo otezava model.
Sve ti ovo pisem jer imam Seagullov Edge od 2m i kroz sve sam vec prosao.
Da ne zaboravim,za paljenje ja i dan danas upotrebljavam 4x1000mAh NiMh a kad ti se one isprazne u toku leta nema beda samo motor na vecem gasu pocne malo trokirati i imas itekako dovoljno struje za sletit a da ti se ne ugasi.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #36
sad si me bacio malo u bed :D, ja mislio ovo za 15-20 dana poletit ono više da malo kao glajda kad ono ispade da ne valja ništa osim motora, hahahahah. šalim se, ova su serva bila originalno na njemu, nemam sad para za neka moćna serva pa sam sad privremeno mislio bacit bar prvi let ili možda još koji da vidim kako to ide, onda bi mogao uzeti nešto bolje i skuplje, danas sam gledao CG na modelu, 100-110 mm od napadne ivice krila, ide mi blago naprid, jel to u redu ili moram još vagati batke prema nazad?
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #37
Kako kazu talijani l'aereo che va giu e l'aereo salvato.Znaci avion koji ide dolje je spasen avion.Hoce reci da ako nisi siguran u teziste bolje ga podesi naprijed jer ti ga je lakse povlacit prema sebi nego obarati ga od sebe.Sustina ti je da kada radis prvi let odvedi ga visoko i tamo trimaj a sto se tice graupnera stvarno jako malo znaju pogrijesiti pa se bolje pridrzavaj uputa.
Gledaj sad ti barem mogu reci za servoe upozoren si sto mi stvarno i nije drago jer nebi volio vidjeti da si ga razbio.Taj motor sto ti imas je stvarno jak a to ces shvatiti kad ga dignes u zrak pa ces i shvatiti zasto ti kazem jaca serva.
Za teziste sam imao puno problema a dobio sam ga tek kad sam stavio bateriju na pola puta od zavrsne ivice krila pa prema dubini.Evo ti link kakav je moj.Ako ti link ne radi posto pisem sa moba samo ukucaj na youtubeu Edge 540 Seagull 2m DL50
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=UpmrV7GU864
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #38
ja sam upozorenje ozbiljno shvatio pa sam odmah rezervirao nova serva ;) :D ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #39
Možda se varam, ali koliko se sjećam ovo nije 3D model?
Dosta manje kont. površine i otkloni, tako da nisam baš 100% siguran da mu trebaju jači servači (možda griješim, ispravi me ako je tako)
MAK Zapad

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #40
meni se isto čini da nije 3D već akro,al neka iskusnije kolege kažu mišljenje, evo ja slušam šta svi preporučuju i savjetuju, ko kad ne znam sam sve ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #42
kakva bolan jerdrilica stipe, kazem necu sad 3D al ce ici precizno letenje i figure po imac :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #44
jedrilica će biti prašina što će ovo biti, heheheheheh
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR