Skip to main content

Topic: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm  (Read 38205 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #46
mislim da će druge subote ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #47
evo jučer smo malo poradili na štelanju motora, čekam jača serva za ugraditi i onda u zrak
ne znam jel mu ovo jak ler pa bih zamolio kolege da mi savjetuju
EDGE 540 and JC engine Area 51 motor adjusting.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #48
Imaš li brojač okretaja? Za takav motor je realan minimum oko 1500-1600 okretaja. Po zvuku mi se čini da je tebi nešto viši i možeš slobodno sniziti taj minimum. Ako letiš na livadi onda nemaš problema ali ako letiš odnosno slećeš na asfaltnu ili betonsku pistu onda tko će ga zaustaviti ako ti je minimum previsok  :)
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #50
ma nemam brojac okretaja, moram to nabavit i zbog nitrasa dva, meni se isto cini da je ler malo velik pa cu ga smanjiti, nece jos u zrak dok ne izmjenim i stavim duplo jaca serva sa metalnom getribom, svih 6 cu zamjenit, ovo je bilo prvo pravo paljenje i stimanje,motor sad ljepse radi, prvo polijetanje ce biti na ledini al ipak cu smanjit ler, ako netko jos ima kakvih prijedloga i savjeta rado cu ih razmotriti
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm raspon spajanje serva,prijemnika i baterija

Reply #51
evo malo prpanja oko motora i prvo puštanje i vozanje po zemlji
Pripremanje EDGA 540, Topala Posušje 03.06.2012.mp4

neće još u zrak, čekam serva
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #52
danas cili dan padala kiša, popodne se razvedrilo pa smo bili na Topali, na Egda stavili kaputaž, sve pregledali, prišarafali, namontirali krila, upalili i ja ga malo gasao ili ako se može reći lagano hoverovao po zemlji par krugova, obrađujem video pa ga postavim, prede ko maca :D, malo ćemo još poštelat motor i kad stignu nova serva, sve ponovo pregledat i probat poletit
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #54
Možeš ti u zrak i s tim servima bez problema samo ne previše otklona a ovo što vidim ti je previše za normalno letenje. Acro i 3D ipak traže puno više otklona a snage i brzine na servima. Poleti ti to već sada ali zapamti jako malo elevatora moraš staviti kao i ailerona a puno expo-a za takve modele. Kad ga tako poštelaš leti bolje od ijednog trenera.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #55
tnx dražiću, malo motor ko da mi fali okretaja a ne mogu ga skužit, poriznam da me malo strah ovo odvojiti od zemlje zasad , jučer smo ga malo zarolali, idem korak po korak, duje veli isto da bi mogao poletit ko trener bez problema a to mi je cilj za prvi let bez ikakvih akrobacija, samo lagani školski krug i slijetanje ako bog da sreće, osjećam kao da mu malo fali snage kad mu dodam pun gas, jel se tebi čini da mu malo fali turaže? pregledao sam karburator i skužio da je onaj dihtung bio skroz naopako okrenut tako da je onaj dodatni dovod goriva bio začepljen totalno, to smo danas okrenuli kako treba i dobio je nijansu na zvuku malo više okretaja, to se čuje, snimit ću pa postat da se može vidit i usporedit, probao sam ja navlačit dubinu sinoć da se malo odlijepi ali kao da fali snage, gledao sam onu tvoju ekstru, ona puno brže ode u zrak

P.S. moram ti nekako prebacit onaj video iz sinja od lani di ti i nikola vozite sincro ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #56
Koliko ti je težak model, jesi li ga vagao? Mora biti dovoljan za taj model ali za veći ne jer nema peveliku snagu i ima malu kompresiju (tvornički). Inače stavi na karburator odnosno na "H" iglu komad termobužira i prikači recimo komadić drva ili plastike, zatim ugrij da bužir stisne. Tako ćeš napraviti produžnu "ruku" za "H" iglu. Upali motor, pusti da se malo ugrije i lagano veti "H" iglu. Nađi maksimalni broj okretaja barem na uho ako nemaš brojač okretaja a onda samo malo odvrti "H" iglu da mu daš više goriva. Samo malo mislim za jedno 1/8 kruga. Trebao bi imati oko 6800-7500 ovisno o propeli. Vjerovatno je za taj model namjenjena 22x8 ili 22x10 ali ja bi mu stavio najviše 20x10 ili 22x8.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #57
model je negdi oko 7,5-8kg, propela je 22*10, nemam mjerač :(, moram to svakako nabavit, mogu ga preciznije izvagat kompletnog, namjenjen je tvornički za motor već od 27cc pa se pita kako i da li fali snage i okretaja na 50ccm, motor sam u duje kupio, veli da je amer radio dihtunge i ostalo (ako je to onaj što je bio s tobom onda bi i ti moga znat o kojem je motoru riječ) stavljam gorivo 98 i miješam onu bočicu still ulja u omjeru 1 bočica na 5l goriva
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #58
evo ova dva videa smo snimili da bi iskusnije kolege mogle pogledati edge izbliza i da mogu dati svoje sugestije
prvi video
EDGE 540 Topala Posušje test motora .mp4

na drugom videu smo usporedili zvuk motora od prije dva dana, snimili smo zbog full gasa i zvuka, na drugom dijelu izgleda da je dobio malo više okretaja i kao da mu je zvuk reskiji i viši, jedan problem je bio u tome što je netko prije skidao karvuratot i naopako okrenuo dihtung koji je začepio dodatni dovod goriva kroz malu rupicu te je primao gorivo i samo na glavni veliki otvor,  igle su maksimalno podešene, jedino mi je rješenje da probam staviti propelu 20*10 ili 22*8, ako bi se probalo dobiti još više okretaje, probat ću ga nekako spojiti na digitalnu vagu nekim konopcem i probat izmjeriti koliko kg pokazuje da vuče

evo videa usporedbe zvuka (kao da je otiša iz G dura u A dur  ;)  ) molim iskusnije za mišljenje i savjete

EDGE 540 Topala Posušje test sound.mp4
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: EDGE 540 benzinac 50 ccm ,204 cm

Reply #59
Nisam upoznat sa tim karburatorom ali vidim da je membranski slican ko na motorkim a na njima ja to podesavam na sljedeci nacin Ako je rastelan karburator obje igle zategnem i otpustim svaku za 3/4 kruga.Zagrijem dobro motor i gas do maximuma sa H podesis maximum, ali treba bit oprezam sa lerom jer rado hoce motor stat i problem ga je upalit.Potom L probas ili lijevo ili desno, Sa njim dobijes da prima naglo gas a ne da se tusi, Ponovis radnju dva put i to je to,ak mislis da je gas prevelik malo zasarafis H i podesis ler na kraju.Ako od dva tri pokusaj to neide nesta drugo nevalja, zastopan auspuh kod dvotaktnih pogotovo, negdje vuce zrak, semerinzi radilice, dihtunzi pa cak i blinde na karburatoru, dihtunzi etc pricam o dvotaktnim motorima.