Skip to main content

Topic: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima  (Read 4473 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Eto da tu malo obavjestim o danasnjem danu :)

Kupio sam cessnu 182 od Tomislava i odusevljen sam !

Otisli smo prvo do domovinskog al tam je jos uvjek sve zakljucano, pa smo se onda vratili na mjesto gdje ja inace letim, kod kockice. Nakon sto smo jos otisli doma podesit nesto na stanici (jer sve ugl moram prek kompa), sve je super radilo i bili smo spremni za let. Tomislav je stvarno odlican instruktor i pomaze u svemu tome i jako sam mu zahvalan na tome, tako me i danas ljepo naucio letit, bilo mi je oke samo sto su me flapsovi zbunjivali. Jer kad sam ih prvi put upalio posto je jos bilo i gasa a ja nisam potegnuo nos malo dole napravio je loop al sve je dobro zavrsilo.

Evo i snimke tog danasnjeg letenja i sljetanja :)
btw ta cessna s tim flapsovima preljepo sljece. I cak sporije od moje jedrilice. Uzitak za gledat a kamoli ne letit :)

http://www.youtube.com/watch?v=jCrO5_ILP9U&feature=player_embedded#!

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #1
Bravo muha !

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #2
samo naprijed fly

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #3
ajde bit ce nesto iz tebe  ;)

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #4
izvrsno mu ide,
 6 puta poletio i sletio i nije niš napravio lošega modelu!  8)

samo klizne na travu :)

model je brz s pola gasa, jako brz sa full (to nije ni letio još)
a bez gasa i  s flapsovima lagano jedri prema zemlji,
polako i bez potrebe za korekcijama (dubinu ne treba ni dirati)

samo je zeznuto ako upali flapsove a ima preveliku brzinu, digne se nos jako zbog jačeg uzgona,
no to bu savladao s vremenom, da prvo ugasi motor, pusti da padne brzina par sec, pa tek onda flapsovi.


sve 5.  samo tako nastavi Dominik!  :)

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #5
Da, sa ful gasom ce jurit ko blesavo :)
Ja sam se naviknuo vec na jedrilici ugl ili vozim sa ful gasom ili bez. A tu stvarno nije tako, sa manje od pola gasa on leti ravno ili se cak i dize polako, a bez gasa brzo ide prema zemlji ako ne upalim flapsove. Predobro leti, samo se jos moram malo naviknut na to sve ;)
I hvala svima na pohvalama i Tomislavu na poduci :)

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #6
Svaka čast majstore, još ćemo mi od tebe i učiti !
Damir

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #7
NIceeee predobroooo ti ide ....
sada mi je zao kaj nisam uzeo cessnu 182 :(

Odg: 15.12. Muha leti cessnu s flapsovima

Reply #8
super. imas dobrog instruktora. najvise se modela shebe bas kod sletanja radi toga sto se krene odmah forsirat sletanje pod noge iliti u ruku. bolje ovako u pocetku sletiti njezno pa makar i daleko nego kreniti u zakrete i forsirati pod sletanje noge. S vremenom ces dobiti osjeca koja visina brzina i udaljenost modela  treba biti kako bi ga sleti sto blize sebi.

PS model leti super dodje mi da sebi jedan nabavim :)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju