Skip to main content

Topic: Bixler 2 FPV (Read 20094 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bixler 2 FPV

Dakle već skoro 1 godinu se ja pripremam letiti FPV 8), počeci su neslavno završili tako što mi je quad odletio jer je VTx zaklao Rc link, od tada smo se jako opametlili  ;D. Quadove i lustere smo ostavili sastrane za sad i bacili smo se u ove vode. Polako sam sve skupljao i odlučio se na ovaj setup.

Bixler 2 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=24474
Video link 900Mhz 1500mW sa low pass filterom i stock antenama (planirano cloverleaf)
Storm OSD
Optima 7 i aurora 9 (za sad bez pojačala)

E sad po redu kako sam sastavljao skužio sam da mi je u prijašnjem padu quada sa optime7 odletio onaj nastavak sa antene takozvani BODA, ne znam dali ga di ima za kupit i koliko utječe na domet. Pri kraju slaganja neda mi vrag mira i idem pogledat antenu za VTx koju sam napravio (http://flitetest.com/articles/Cloverleaf_Antenna) i vid vraga konektor je drugačiji od ovog na lowpass filteru ali uredno se može našarafit.
[attach=14]
Na kraju sam vratio stock antene dok ne napravim nove cloverleaf.

Storm OSD, ah unatoč velikim polemikama kupio sam ga! na njega sam natočio FW 1.2 navodono zadnja stabilana verzija, morao sam napravit par preinaka odozdo dolemit 3 žice, više oko toga se kolega dr.tom pozabavio i reko na rcgrups.

Napravio sam par mjerenja sa power analyzer-om da usporedim sa OSD-ovim i osd malo laže ali neznatno. Prve dvije slike su na malo manje od pola gasa. Druge dvije na full gasu.
[attach=8]
[attach=9]
[attach=11]
[attach=12]

Na kraju kada sam sve to posložio otišao sam na pistu da napravim range test, brat je hodao sa modelom po pisti i do nekih 600m sam uspio imat rc link tu i tamo bi ulazio u safe nakon 600m no nije bilo više piste da hoda :). No to je bez pojačala. Po povatku se nakon 9minuta zamrznuo OSD, koji k.. no unatoč tome resetirao sam OSD i poletio, napravio par krugova na oči i jedan na ekran ;D, prvi pravi let na FPV doduše letio sam punih 30s na monitor. Nažalost bilo je toliko hladno da nisam mogao više držat stanicu i počeo je padati snijeg. jedva čekam lijepo vrijeme da idem van letati naravno ovaj put i fotić nosim da dokumentiram to :D.


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #1
Dobro došao u svijet ljudi dubokog đepa. :D
Ovo ti je samo početak trošenja... :'(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #2
hahah upravo tako sad mi je već u glavi neki ozbiljniji LRS, jer na optimi nema rssi osim na HK verziji minima recivera. pljuc soma i kusur kuna još i na to. 8) polako idemo :)

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #3
Kaj nije 1,5W malo previse? (Pa znacajno smanji domet stanice?)


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #5
Tak sam i ja mislio kupit cim jace, a onda citajuci forume shvatio da netreba pretjerivat  :D


Odg: Bixler 2 FPV

Reply #7
U potpunosti se slazem  :D

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #8
Kojie snage bi onda trebalo kupiti ? do koliko mw ? i koliki je onda cca domet s time ?

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #9
Evo malog update-a, neki dan mi je stigao LRS pa sam sada u idejama kako to spojit na auroricu... jedana od najlakših je na trainer port i u pupil mode.. nego pošto onda sve to moram vuć sa stanicom uštekaj mrdni vamo tamo a to mi se ne sviđa došao sam na ideju da probam preko PPM sa minima clone recivera napravit neovisno o diranju po stanici.. tako da čekam sa HK da mi dođe još prijemnika pa ću na taj način riješit LRS jer ne letim stalno FPV... pa ću onda samo stavit stalak uključit LRS a na stanici odabrat model i to je to...

Čekam govno od vremena da se makne pa da mogu letit...

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #10
Kako to kod mene biva i sve sporo se odvija, napokon ja odletio sa novim setupom 1km range, znam da je mizerno ali to je za mene bilo  ???

video sutra ja se nadam a do tad slike



Odg: Bixler 2 FPV

Reply #12
Bravo  :)

lijepo leti bixler
a Storm OSD radi kao i mnogo skuplji sustavi  8)

kad staviš na hrpu sve, mislim da kupiš i avion i setup za njega i storm, za cijenu nekih drugih OSD-a.
a sad pitanje jel ljudi koriste sve silne opcije koje ti nabrijani sustavi nude.

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #13
Kaj nije 1,5W malo previse? (Pa znacajno smanji domet stanice?)

Sve preko 800 mw je nepotrebno jer samo bespotrebno šprica po opremi. Trenutni rekordi u fpv letu od preko 100 km su letjeli na 800 mw.
Tajna dobrog prijema je na zemlji u antenama .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Bixler 2 FPV

Reply #14
Da 1.5W je previše složio bi oko jačine do 800mW, ako me volja posluži budem radio helical antenu ili možda čak crosshair po upustvima ibcrazy-a, samo ne znam gdje da izmjerim swr. pa da onda znam koliko cilajne frekvencije izlazi iz te antene koju napravim  :)