Skip to main content

Topic: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu (Read 10710 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #30
Mozes ali moras zastitit stiropor, a sto se tice djelova i stanica za takav brod nabavit ces sve na ovome forumu. Meni je doste informacija dao          
                                                               mkuterov   ;)

sad se bacam na izgradnju a bit ce i slikica, ako netko treba pomoc tu sam i meni je trebalo. Hvala bogu na ovim ljudima koji su spremni podjelit svoje znanje to je pomoc za URADI SAM MAJSTORE!!!!!!!!!!!!

Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #31
Radim brod od stiropora (prihranu ribe) i zanima me smijem li koristiti tu smolu,platno na stiroporu... nikad nisam to radio pa ako moze netko da mi malo objasni postupak rada sa smolom i platnom... taj stiropor nije kalup nego bi sve ostalo tako kako je sada samo obuceno u tu smolu i platno i naravno na kraju lijepo ofarbano.. e da i koja tezna platna treba biti..?
malo je to teže za objasniti ali ako imas već gotovi kalup (koji je i jedini najveći problem bar po meni) onda si na konju. po meni ti je dovoljna fina fibra, netreba ti debela... neznam kaj sve ima ali izgleda ti ko obična krpa samo svilenkasta.... izmedu kalupa i sloja toga sto radis mozes stavit neki odvajivač (neznam kak se zove) ali mislim da ti možda nece ni trebati... samo jedan model sam radio.... probaj si nabaviti najlon, malo deblji i proziran, ko onaj u mesnici crveni.... stavi ga na ravnu površinu (iveral ploča, staklo....) i na njega stavi staklenu plahtu.... zatim uzmi napravljenu smolu (pazi koliko radis jer ti netreba previše) i zalij uokolo ko kad babe rade kolač, po rubovima, sredini itd.... e onda uzmi drugi komad najlona folije ili što ti je vec na donjoj plohi ispod staklopolastike i prekrij svoj uradak istom. zatim sa nekakvom spahtlom, ravnalom, bilo cime preko folije razvuci smolu preko plahte, a ujedno ćeš i istisnut sav zrak.... onda makni foliju i pazi da se ne poljepiš cijeli stavljas na kalup komad po komad.... slobodno reži i rezuckaj dok ti je tak nasaftano kako ti paše.... i daj mu tri sloja, mora biti ultra tvrdo.... slojeve radi postepeno, znaci pusti da se jedan sloj malo posuši..... i zadnje, nemoj stavljat previše smole, smola je krta kad je ima preveć, a idealno je debljina plahte, tako da slobodno istiskuj onak kako sam ti rekao, nemoraš se ustručavati... less is more!!! nadam se da sam ti bio od pomoći! uživaj u modeliranju!!!! ;D

 

Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #32
Ako češ stavljati smolu direktno na stiropor kao ojačanje, N I K A K O ne upotrebljavaj tu smolu koju navodiš,
nego ti treba Epoksidna smola, ova obična dok se bude sušila pojesti če ti stiropor prije negoli se osuši, trebaš
nekako zaštititi stiropor ili Epoksid!


Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #33
eto vidis, to nisam znao.... a da stavi vulgaris prozirnu ko za klopu doma?

Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #34
imam ja finu alufoliju samoljepljivu koja se koristi u gradevinarstvu...u rolni a siroka 50cm... tanka je ali je cvrsta i da se lijepo prilagoditi pa bi mozda oblijpio cijeli brod pa onda dalje sa smolom i platnom...
 8)
Letim suncu pravo

Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #35
eto... reseno.... ;D uzivaj!!!


Odg: Kupujem RC stanicu sa 4 kanala za brod za prihranu

Reply #37
jos koja  ;D[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5][attachimg=6]