Skip to main content

Topic: hitec optic 6 sport (Read 21721 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hitec optic 6 sport

evo ovako da li zna tko da li valjda ona stanica hitec optic 6 sport i koliki je njoj otprilike domet jer sam bio negdje procitao da single conversion prijemnici imaju mali domet,pa bi moglio malu pomoć..hvala!

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #1
To se ne kupuje svaki dan,jednom i za duze vrijeme,
daj nategni se jos malo i kupi molim te 2,4GHz
recimo Futaba kosta 190$
ili Hitec ali samo u 2,4 GHz  opsegu i rijesio si se kwarca i mozes letiti gdje hoces bez bojazni od smetnji,raspitaj se jos.
pozdrav, Iv

www.iz-modellbau.com

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #2
A kaj fali DX6i (cca 170$) ili DX7 (cca 200$)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #3
Ja imam Futabu T6EX i mozes voziti sto hoces i helikoptere 190$ komplet,
za Spektrum i Multiplex nisam znam da nisu popularne,ne kod nas,
kod nas je Multiplex od uvijek poznat sto vani nije slucaj.
Ja inace imam 4 Futabe i jedan Simprop
ja preporucam samo 2,4GHz

www.iz-modellbau.com

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #4
kak Spektrum nije popularan.
Pa 97% ekipe koja je presla na 2.4 ima Spektruma.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #5
Ne znam na koju ekipu mislis,
Graupner je prodavao Spektrum i pao na nos,kupiti moze sta ko hoce i cesto puta izgled odlucuje kod pojedinaca,
oni su medju prvima istrcali na trziste i izgleda da ih je ta brzopletost dosla glave.
ja licno sam samo za Futabu a kako ih i najvise oko mene ima a imam siroki krug poznanika modelara,iskusnih.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #6
kak da ja dojdem do tog špektruma za 170 ili 200 $

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #7
kak da ja dojdem do tog špektruma za 170 ili 200 $

Pa jednostavno pitaj WESPEN-a ja znam da su sve druge skuplje sa 2,4 a ti spektrumi koje ovdje malo tko kupuje moraju biti jeftini inace ???

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #8
Ne znam na koju ekipu mislis,
Graupner je prodavao Spektrum i pao na nos,kupiti moze sta ko hoce i cesto puta izgled odlucuje kod pojedinaca,
oni su medju prvima istrcali na trziste i izgleda da ih je ta brzopletost dosla glave.
ja licno sam samo za Futabu a kako ih i najvise oko mene ima a imam siroki krug poznanika modelara,iskusnih.

Pa ja recimo nisam vidio niti jednu Futabu FASST na Luckom recimo.
I to ne samo kod nas domacih, nego i ekipe koja je dolazila na natjecanja.

Futaba je napravila veliki flop sa 2.4, prvo su zakasnili za Spektrumom/Jr/Graupnerom jedno pol godine, onda su imali onu frku sa 0lama u IDjevima prijemnika pa su radili re-call i nakraju ono sto je najvaznije...PRESKUPI su.

Recimo 6 kanalni prijemnik od spektruma dodje ispod 40$, kolko dodje od Futabe?
Isto tako 6 kanalna Futaba 6EX, najjeftinije sto sam nasao, je 220$ dok za 199$ dobijes DX6i sa 4 servoa.

Naravno svako svoga konja hvali, ja tako recimo preferiram Spektrum/JR jer to i koristim.
Futabe sve ispod 10C izgledaju ko igracke, u rangu DX6i sa onim minijaturnim LCD displayom i jeftinom plastikom.

kak da ja dojdem do tog špektruma za 170 ili 200 $

A Spektrume polovne mozes naci na RCG ili RR, ali moras biti brz jer nestanu u trenu
npr.
DX6i
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1067638&highlight=dx6i - 155$
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1067403&highlight=dx6i - 175

DX7
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1069332&highlight=dx7 - 195$
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1070076&highlight=dx7 - 165$
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #9
Ja pa vedran-u ne preostaje drugo nego da si kuoi spektrum,
ja mu zelim mnogo zadovoljstva,
Iv.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #10
 :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #11
futabu su uvijek vise koristili konzervativni modelari jer ima neku snobovsku reputaciju,a modelari koji teze novim tehnologijima,jednostavnim stvarima,vrhunskom elektronikom vise su preferirali Spektrumom/Jr/Graupnerom .
ima tu jos nesto,naime stariji modelari se teze privikavaju na promjene.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #12
hsaraga !!!
moze biti da si u pravu,
ja sam se modelarstvom poceo baviti davne 1951 godine,
i jos nesto,nikada nisam kupio gotov model, sve radim sam a to dolazi jer sam do 1969 radio iskljucivo slobodno letece modele,
pozdrav,

www.iz-modellbau.com[/img]

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #13
nemojte se ljutiti nista lose nisam mislio.evo vidite sami kazete da nikad niste kupili gotov model.neko vise uziva graditi model,neko vise voli letiti.
svakom njegov gust.zato se i bavimo ovime.
puno iskrenih pozdrava.
p.s.ovo nam je zabava,pa se mozemo malo "zajebavljat"
jos jednom veeellliiikkkiii pozdrav. :)

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #14
Ni govora o ljutnji,
mi svi ovdje bolujemo od iste bolesti !!
a ja kako sam tolike godine unutra sam ozbiljniji slucaj,neizljeciv,
pozdrav,  Ivan