Skip to main content

Topic: Easy star vs klonovi (Read 11094 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.



Odg: Easy star vs klonovi

Reply #18
Zamijenit cu stanicu odma s nekom 2,4 ghz,narucio sam ju.NIje neka zvucna ali ce bit bolja od te koja se dobije s njim.Jesi zadovoljan sa snagom motora i jel model cvrst?
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #19
Motor je dovoljan za lagani let, ja sam ga kupil za sina da uči letit i za to je ODLIČAN!!! Možeš staviti jači motor ali ne očekuj od tog aviona neke lude manevarske sposobnosti jer konstrukcijski nije napravljen za to, jači motor stavljaš ako hočeš nositi neki teret (kamera,fotić ili slično), površine ailerona su mu malo premale tako da sam im povečal hod da bi avion bolje reagiral na komandu. Elevator je dovoljno velik ali traži eksponencijalno upravljanje ako hočeš biti precizan (prvenstveno zato sam i preporučil drugu stanicu), ruder ti skoro niti netreba jer skrećeš aileronima a isto mu treba povečati hod jer je pre mali. Model je dosta čvrst ali preporučam staviti staklenim vlaknima pojačanu samoljepljivu traku na napadne površine krila i donji dio trupa na koji slijećeš!!! Konstrukcijski mi nije sjel način fiksiranja krila u trup (samo pogurneš jedno krilo s jedne a drugo s druge strane u trup bez ikakvog osiguranja pa taj spoj postane labav poslje prvog jačeg pada) pa sam izbušil okomite rupe koje idu kroz gornji dio trupa, krilo i donji dio trupa te nutra ubacil drvene osigurače koji ne dozvoljavaju da se krilo isčupa iz trupa a opet kod pada puca drvo a ne stiropor (stavi šibice, dovoljno jake da drže krila a pucaju pri padu). Ulaznu rupu u stiropor ojačaj nekom jačom ljepljivom trakom. Ako te još kaj zanima slobodno pitaj.
Pozdrav.

Odg: Easy star vs klonovi

Reply #20
Hvala na odg!Kad dobijem onda cemo se cut pa da si napravim ta pojacanja.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)