Skip to main content

Topic: ArkBird OSD GPS lock problem (Read 2482 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ArkBird OSD GPS lock problem

Jučer konačno pustio u pogon novi AP ali sam naišao na "mali" problem.nikako da mi locka satelite.Nakon 10 minuta nije našao ni jedan satelit pa sam ga restartao (baterijom) i nakon par sekundi je spustio elevator i lockao kao 4 komada ali ih je gubio (blinkali su).
Mislio sa da je problem što je u garaži ispod željezne konstrukcije (konstrukcije ne ploče) pa sag ga izvukao na cestu ali opet......rekao sam sebi zbog grada.Danas sam konačno to vinuo u zrak  na kanalu i opet mi je našao jedva 4 komada koje nije lockao :o :o :o :o :o Pokazivao je brzinu ali mi se činilo ne nešto točno ali ajd.....
Ima li tko ideju gdje bi mogao biti problem.

S time da sam probao i bez TX-a (5,8GHz) i kamere,te fiber covera.Jedino što mi pada na pamet je da pokušam spojit preko 7805 stabilizatora kako bi i SBEC eliminarao.??????

Savjeti dobrodošli.Ajd da složim pa da iskoristim sunčani SLOBODNI dan.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: ArkBird OSD GPS lock problem

Reply #2
Da li je gps razmaknut od svega drugoga i negdje na vrhu aviona?

Ma je.
Od kamere 10 cm, a od TX 30cm s tim da sam probao s oba device isključena.
Sad sam rastavio GPS i kada spojim napajanje na njemu svijetli plava LEDica,ne blinka,žmiga......kao da ne skuplja satelite????idem malo progooglat.

Hvala
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: ArkBird OSD GPS lock problem

Reply #4
Evo slikica od GPS modula.Ono što je sigurno da nije MTK module koji je opisan u manualu.I sam sam posumjao na tu premosnicu ali kada sam otvrio kučište :o :o




Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: ArkBird OSD GPS lock problem

Reply #5
Našao sam rješenje.
Sad mi locka čak 11 satelita i to ispod šajbe auta (sa slojem vode pošto kiša za...... ovaj vikend).
Vrijeme lock-a ispod 30 sekundi.

Uglavnom radi se o interferenciji FrSky telemetrije i GPS antene.Vjerovatno isti problem kao na Nazinom GPS-u (SAW filter).A pošto nemam nikakav datasheet od GPS modula, a niti SAW filter morao sam naći drugo rješenje.

E sad jedino što nisam uspio ispitat domet stanica-prijemnik ali mislim da to ne bi trebalo imat utjecaja na prijemnu antenu (zbog refleksije pod određenim kutem ili........).

Tu je link na RC Groups pošto sam se i tamo posavjetovao.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1712183&page=98

P.S.

Da li je netko kupovao one feritne toroide sa HK-a.Zapravo pitanje je ako je da li je primjetio razliku (u obliku smanjene smetnje ili na osciloskopu).
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250