Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137882 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #225
Taranis je sada s odlicnom cijenom 182$ na EU skladistu.

Odg: FrSky Taranis

Reply #226
Gluposti s tim firmwareom, evo na ovoj ne treba ništa update-at ;)

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FrSky Taranis

Reply #227
Pozdrav znalci.
Trebam malu pomoć.
Kolega u klubu kupio Taranisa.
Dolazi naravno sa EU firmwareom.
Na lageru ima 5 receivera D8R-II i D8R-II+ koje koristi uglavnom za jotice i još neke modele.
Elem, na Taranisu se kao prvo ne može odabrati D8 mod, samo ovaj x16EU, ni za vanjski ni za unutarnji modul.

Šta je sad najpametnije napraviti budući se navedeni prijemnici ne žele ni bindati na novu stanicu ?

Koji uopće receiveri sada pašu za ovu verziju Taranisa ? Ako se nekome da i ima dobre volje pa staviti ovdje linkove

Ok znam za X8R EU, no on ima jednu manu, a to su one velike plastike na antenama, što je nezgodno za jotice. Može li se ta plastika skinuti pa da bude normalna antena (brkovi ) ?

Unaprijed zahvaljujem.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FrSky Taranis

Reply #228
Ako ima stari modul to mu je najlakse,
stari preko modula novi preko Taranisa.

Odg: FrSky Taranis

Reply #229
Pozdrav znalci.
Trebam malu pomoć.
Kolega u klubu kupio Taranisa.
Dolazi naravno sa EU firmwareom.
Na lageru ima 5 receivera D8R-II i D8R-II+ koje koristi uglavnom za jotice i još neke modele.
Elem, na Taranisu se kao prvo ne može odabrati D8 mod, samo ovaj x16EU, ni za vanjski ni za unutarnji modul.

Šta je sad najpametnije napraviti budući se navedeni prijemnici ne žele ni bindati na novu stanicu ?

Koji uopće receiveri sada pašu za ovu verziju Taranisa ? Ako se nekome da i ima dobre volje pa staviti ovdje linkove

Ok znam za X8R EU, no on ima jednu manu, a to su one velike plastike na antenama, što je nezgodno za jotice. Može li se ta plastika skinuti pa da bude normalna antena (brkovi ) ?

Unaprijed zahvaljujem.


Kakve veze imaju plastike na prijemnicima za signal? Dok nema karbona nema problema.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: FrSky Taranis

Reply #230
Šta je sad najpametnije napraviti budući se navedeni prijemnici ne žele ni bindati na novu stanicu ?
Koji uopće receiveri sada pašu za ovu verziju Taranisa ? Ako se nekome da i ima dobre volje pa staviti ovdje linkove
Zbog tog razloga sam odustao od kupnje Taranisa, jer više niti na FrSky site-u nemožeš tako lako shvatiti što je kompatiblilno sa čime u tom brandu.
Ja sam bio promijenio cijeli set prijemnika/modula da bi se uskladio sa novim "D", a onda je došla "X" serija... istu grešku neću ponoviti 2 puta.

Ok znam za X8R EU, no on ima jednu manu, a to su one velike plastike na antenama, što je nezgodno za jotice. Može li se ta plastika skinuti pa da bude normalna antena (brkovi )
Odgovor je i da i ne !

Ispod plastike nalaze se metalne cijevčice sa d/D transformatorom impedance i to poboljšava svojstva antene.
Mogu se te antene odspojiti unutar prijemnika (UFL konektor) i staviti obični brkovi.

Rizik je na vlastiti račun !
Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #231
Na taranisu se nalazi već ugradjeni xjt modul pa samim tim podržava samo prijemnike x serije. EU verzija ima protokol LBT. Svaki prijemnik x serije se moze prepucati FW na EU...
Za razliku od d serije koja je imala izlaznu snagu 60 mw, x serija ima izlaznu snagu 100mw.
Antene koje su na x seriji imaju malo bolji prijem u odnosu na antene d serije, pa je to stvar vlastitoga izbora. 
Prije nekoga vremena na temi sd team testiranje sam rastavio plastične antene i objasnio sve o njima.
Moje mišljenje je da kolega  treba prodati sve stare prijemnike i kupi nove x8r i x4r-sbus s smart portom radi telemetrije.
Iskustveno s d serijom sam išao oko 2km na stock antene dok s x serijom preko 3km do javljanja telemetrije.....

Odg: FrSky Taranis

Reply #232
Da li se može na tu stanicu staviti neki drugi firmware (možda stariji) koji nije EU i koji podržava starije prijemnike s D8 protokolom i novije s D16?
Po nekoj logici bi se onda trebali bindati svi prijemnici.



Odg: FrSky Taranis

Reply #235
Da li onda ti D serije prijemnici mogu raditi s EU firmware-om?

Odg: FrSky Taranis

Reply #236
Mislim da ne, D je za stari modul, a EU mogu samo X s smart portom.
Stari fw moze bez telemetrije.


Novi fw ima neke sbus bugove ispravljene, teoretski EU koristi fq koja je manje zagusena pa bi trebao biti bolji domet.


Ako imas stare prijemnike imas i modul a moze se koristiti i jedan i drugi, cak i u isto vrijeme.


Odg: FrSky Taranis

Reply #238
Bas su ga zakomplicirali.


http://www.frsky-rc.com/BBS/viewtopic.php?f=4&t=6583&sid=b7caebfa17f7f7ab4bccae96716c25d8


Ako dowgrejdas, novi X4 nema stari fw, ako imas novi problemi kompletno s D serijom,
long term nista.


No barem ima modul, X9E vec polako otezava modul, iduca ga mozda i nece imati.


Jedno upozorenje za korisnike modula,
za razliku od 9Xr ima rucku koja je blizu antene pa recimo modul za flysky ( Turnigy 9x) se ne moze ustekati zapne o rucku.


Rucka je metalna i zasjenjuje dio signala.

Odg: FrSky Taranis

Reply #239
Na Taranisu radi D serija prijemnika, kao i RX-F801, RX-F802 (kompatibilan FrSky-u sa Banggood-a).

Na mom Taranisu koji je kupljen negdje u 3. mjesecu iz UK-a bila je naljepnica kao da je EU FW iako nije bio
tako da ga nisam trebao flashati.

U principu je najbolje staviti OpenTX (kako je i verzija FW koja dolazi sa uređajem (da ne pišem stock verzija)
jedna od verzija OpenTx-a) i dodatno flashati XJT modul prema proceduri sa ranije postanih linkova.

RX-F802:

http://www.banggood.com/DIY-RX-F802-8CH-Receiver-for-FRSKY-X9D-X9D-Plus-DJI-DFT-DHT-p-989610.html

Channel: 8
 Working voltage: 4-6.5V
 Frequency range: 2400-2483.5Mhz
 Output signal: PWM/PPM
 Dual way transmission: Yes(D8 mode)
 Transmit distance: > 1Km
 Feedback signal: RSSI, 3S voltage (A1)
 Dimension: 4.1*2.4*0.8cm (includes pin)
 Antenna length: 15cm
 With Failsafe
 Suitable for fixed-wing, glider
 Compatible with X9D(D8 mode)/XJT (D8 mode)/DJI/DFT/DHT