Skip to main content

Topic: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija (Read 62176 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #90
 Meni se osobno jako sviđa ovaj model. Sviđa mi se u biti koncept. Vidim na njemu neke probleme koje će osjetiti oni koji i inače s livade doma ne idu prije nego li sve polome. Ali takvih je, na sreću, manje. Jer jednostavno je preskupo a i nije bit niti hobija niti profesionalne upotrebe.
A ovaj model upravo cilja u taj segment što je DJI jasno dao do znanja još u promo videu gdje govori Philip Bloom. Ima ugrađen HD link što je zahtjev profića i ima potporu za drugog operatera na kameri. To hobistu nije potrebno. To je potrebno za snimateljski dvojac – pilot koji je koncentriran na letenje i snimatelj koji kadrira. App u tom smislu dosta pomaže jer se vrijednosti kamere mogu podešavati tijekom leta, vrtiti unatrag za pregled, itd.
Kada se govori o cijeni treba se prisjetiti i da je do nedavno takav link bio između 7 – 8 tisuća eura. Lightbridge je to spustio na 1100 E, a čini mi se da pojavom Inspirea polako pada. Kako će to sve funkcionirati u stvarnoj upotrebi vidjet ćemo uskoro kada dođe u ruke korisnika. I tu će kao do sada iskustva biti različita. Jednima će dobro raditi – drugi će imati dosta problema. Ništa novoga. Sigurno će biti dječnih bolesti kao i do sada, ali ja tu ipak vidim napredak u konceptu i cjenovnom rangu.
Treba vidjeti i koliko će kamera zadovoljiti potrebe. Postalo je, naime, jasno da se DJI želi maknuti od Goproa. Prvo je bio Vision + sada je tu Inspire 1. Gopro je uzvratio i najavio razvoj svoga drona. Dobro za nas. Posljednično i u konačnici proizvodi će biti bolji i jeftiniji.
 
Da ste počeli graditi multikoptere, testirati i podešavati ih u počecima KK ere i servo gimbala, znali bi da istaknuta cijena za takav potpuno složen stroj i s tom opremom nije nimalo velika. Dapače. To  nije cijena jednog polovnog auta, nego tijela jednog Mark III fotića i to se u ovoj priči tako i gleda. A u toj cijeni dobiješ RTF podešenu letjelicu s HD linkom, dvije stanice, 4K kamerom, baterijom, kuferom, rezervnim elisama, punjačem, itd, dakle sve što ti je potrebno da odmah poletiš. Baš kao što je to slučaj i kod Phantom serije. Interes za njega je jako velik. Hoće li ispuniti očekivanja tek nam ostaje za vidjeti. Nadam se uskoro.....)

 

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #91
@toni ..... potpisujem , ja se nisam usudio toliko pisat (gramatika  :D )


a da su oni koji toliko komentiraju cijene , zaista kako kazes da su od prvih dana pokusavali sa rolfovim plocicama nekaj dignuti u zrak znali bi da je ovo kamilica kaj se tice love .. svaki pokusaj je trazio neku lovu za koju nije moguce biti siguran dali ce imati ikakvog efekta


ovdje je sve to neko prilagodil , poslozil i ustanovil da radi bez vecih tehnickih greski ,a dio sa ljudskim faktorom ce uvjek biti prisutan...
dx9-xd8-gobac630

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #92
Ma nije to kritika kolega nego više pojašnjenje. Za nas hobiste je to velik novac, no kupovna moć je različita a proizvod je globalan. 

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #93
toni je u pravu, koliko sam samo ja ulupao para u multije ne radi toga što sam mislio se profi bavit time nego čisto iz hobija, do sada sam mogo imat cijeli jedan inspire i još jedan... gimbali, hoverfly koji košta ko suho zlato a sad ne vrijedi niš a i dalje je super kontroler... monitori...


nego jedna bitna stavka u svemu ovome je što niko ne priča da treba kupit i dobar tablet uz inspire... da ima sve mogućnosti koji ti trebaju.. a to je par kKn... još minimalno 3 baterije...

 

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #95
Trebalo je bit sredinom ovog mjeseca, a pitanje dali će biti sredinom 1.2015. Zasad otkazao preorder i čekam povrat sredstava, kad i ako bude bilo sve ok s njim onda 2nd chance  :)
A dotad možda i nešto opet sam složim pa potrošim brdo love i vremena.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #96
Trebalo je bit sredinom ovog mjeseca, a pitanje dali će biti sredinom 1.2015. Zasad otkazao preorder i čekam povrat sredstava, kad i ako bude bilo sve ok s njim onda 2nd chance  :)
A dotad možda i nešto opet sam složim pa potrošim brdo love i vremena.
Od DJI prvu seriju nikad ne kupovat, nikad....

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #97
to je bio i sotao problem sa DJI S800, odličan model al za sobom nosi dječije bolesti kao i ovaj noviji s800 EVO, krakovi su jako fleksibilni i ta vibracija doslovice ruši letjelicu, sreća pa su izbacili DJI s900 i S1000 koji su amo reć savršeni strojevi. Dok Inspire je ludo uzimati još ai i košta poprilično za ono što nudi!

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #98
Super,ovim postovima sam se malo ohladil od nabavke inspire-a i zakljucil da mi je sasvim dovoljan P2V+ kojeg trenutno imam.

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #99
Mene samo zanima koliko ce potrajati, dok se prvi ne preklopi u zraku!

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #100
Čim izadje Inspire 2+ uzimam jednog (taman da ga srede kako treba). Ovo mi sve liči na public beta verziju...


Sent from my iPad using Tapatalk
Multirotor FTW!

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #101
koliko sam gledal po forumima i sire , kazu da je DJI odlucio posloziti neke sitnice oko kamere pa da ce za to trebati malo vremena ...
dx9-xd8-gobac630


Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #103
jako zanimljiv model sa puno novotarija ali je tehnicki slozen ko da ce stajat na polici za ukras, pa ovakav nemiran snimak nema ni najgori kineski gimbal..
pa kad vidis kolko dodatna baterija dode nije ti dobro...

Odg: INSPIRE 1 - nova dobitna kombinacija

Reply #104
Komotno mogu izbacit inspire 2 jer toliko toga moraju pfomjenit da nece licit na ovaj pocetni model.