Skip to main content

Topic: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom (Read 6278 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #1
Evo kupio, isprobao ..... ocaran, telemetrija radi na 6km bez problema, probat cemo kasnije i 10km!! 8) 8)

Znaci kombinacija je 2.4GHz upravljanje sa video linkom na 1.2GHz

http://www.youtube.com/watch?v=HTfAnv8iBlw


[attachimg=1]

LP, Chris
LP,  Chris
... gravity always wins ....


FrSky + 2 W booster - 7km

Reply #3
Evo, jutros opet testirao FrSky koji radi bez greske i na 7km - ali gubim sliku na FPV .... morat cemo pricekat jos za 10km (barem dok ne dode SAW filter za 1.2GHz)

FrSky +2W booster 7km (FPV on 1.2GHz)


LP
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #4
Odlicno,
uzeo sam i ja isti.


Da li pali neku lampicu kade se upali?
Grije li se?

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #5
Da, pali se plava LEDica - ne grije se nesto, toplo na dodir :)
- jedino sto moras paziti na napon jer kod ukljucivanja odmah napravi voltage drop za nekih 0,3V - naravno i puno brze isprazni bateriju  8)

LP
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #6
Super, hvala za info.
Izgleda da ima provjeru ima li ulazni signal pa se ni ne pali ako nije spojen.
Imam dosta parkfly recivera pa bi s ovim postali i normalno upotrebljivi, a i jedan jedini orginal sto imam bi mogao postati long range.
Zamjenski za DMSS nisu nekog dometa.


A ako bude zezalo napravim externi frsky s pojacalom kao sto mi radi i LRS.


Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #7
Da, pali se automatski - kada dode signal, kao sto si i rekao!!!
Sa ovom antenom koju ima ide do nekih 5km (uz 1.2GHZ FPV) - za nesto dalje potrebna ti je patch antena, ukoliko ima potrebe!


LP, Chris
LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #9
Da, pali se automatski - kada dode signal, kao sto si i rekao!!!
Sa ovom antenom koju ima ide do nekih 5km (uz 1.2GHZ FPV) - za nesto dalje potrebna ti je patch antena, ukoliko ima potrebe!


LP, Chris


Vjerovatno bi isa i vise sa nekon drugon frekvencijon osim 1.2ghz,jer ona sa 2.4ghz ne radi dobro zbog harmonicnosti.
Iman i ja frsky combo za 9x,kazes da signal pegla do 5km bez problema? pari predobro  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #10
Da treba ti i jedan adapter, ili kabel koji direktno kopcas na TX modul a drugi a pojacalo!
Da, Ante - kod mene ide, a sto je zanimjivo i do 7km radi telemetrija ....znaci signal sa aviona dolazi na stanicu (a telemetry modul sigurno nema jacinu signala vecu od 60-100mW)
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #11
Stvarno odlicno,moga bi si i ja ugrabit jednog u dogledno vrime.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #12
hmmm , zanimljivo ... na ezuhf.u nemam telemetrije  , a ovo izgleda da bi taranis mogel i telemetrijski raditi dosta daleko ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #13
Ovi stvarno prodaju m... pod bubrege  :-[
Matematika im ne stima ( a vjerovatno ni izlazna snaga od 2W).
Ako se pogledaju specs. ulazna snaga 4dBm-20dBm i na to doda transmitting gain od 11dB onda bi maximalna izlazna snaga bila 31dBm.
2W su 33dBm dok mi dakle imamo 31dBm u najboljem slucaju sto je 1.3W

Drugi dio matematike koji govori ovome gore u prilog je potrosnja modula od 400mA pri napajanju od 5-15V. Da se zakljuciti da je u sklopu neki linearni regulator koji na izlazu ima manji napon od 5V. Uzmemo li kao najbolju opciju 5V onda je ulazna snaga toga sklopa 2W. Takva pojacala, koja u pravilu koriste MMICe imaju iskoristivost ne vecu od 60% sto govori u prilog tome da opet ta izlazna snaga ne moze biti 2w neho je blize 1.2-1.3W u najboljem slucaju.

Definitivno, pojacalo pomaze, ali pretjerivati sa brojkama ne treba, gubi se vjerodostojnost samog prodavaca ili proizvodjaca.

Ova pojacala su bi-direkciona. Ne znam da li koriste isti MMIC i na predaji i na prijemu te samo transferiraju ulaz/izlaz ili imaju poseban mmic za rx granu. Kako god, elektronski sklopovi za prebacivanje unose gubitke koji na tim frekvencijama ne mogu biti manji od 0.5dB. Ti se gubici oduzimaju od ukupne izlazne snage, tako da je ona i manja nego sto sam naveo.

Za telemetriju, ili video link sa modela bolje je koristiti pojacala koja nemaju preklapanje, dakle nisu bi-direkciona, upravo zbog gubitaka u sklopovima za preklapanje. (Potrebna su 2, znaci minimalni gubici 1dB)  8)

eto toliko, ako bas koga zanima matematika ....

Odg: 2.4GHz 2 Watt Signal Amplifier for DJI Phantom

Reply #14
Imam Sunhans pojačalo 2W 2,4GHz, izmjerio sam 13-15dB dobiti pomoču Wi-Fi routera i Wi-Fi analizatora, i zaista 13dB je u najgorjem slučaju, ima PWM IC za napajanje (internal 5V) koji prima zapravo velik raspon napona na ulazu (6,3-16V) iako je napon napajanja deklariran kao 12V a takav se i adapter dobije. Ovo je zapravo idealno za napajat ga sa 3S baterijom direktno (iako radi i na 2s bez problema).
Sa mojom Futabom T8FG (FASST) radi cijelo vrijeme u predaji jer nema dvosmjernu komunikaciju (telemetriju) i pri tome baterija (3S) pri naponu od 12.0V bude opterečena sa 380mA (izmjereno multimetrom).
12x0.38=4,56W
15% gubitaka u PWM
3,88W
40% gubitaka u pojačalu
2,32W output
Mora stvarno dosta dugo radit da bi postalo mlako na dodir.
Neka su i malo veči gubici, još uvijek je cca 2W na izlazu tako da to je to.


Ovi stvarno prodaju m... pod bubrege  :-[
Matematika im ne stima ( a vjerovatno ni izlazna snaga od 2W).
Ako se pogledaju specs. ulazna snaga 4dBm-20dBm i na to doda transmitting gain od 11dB onda bi maximalna izlazna snaga bila 31dBm.
2W su 33dBm dok mi dakle imamo 31dBm u najboljem slucaju sto je 1.3W

Drugi dio matematike koji govori ovome gore u prilog je potrosnja modula od 400mA pri napajanju od 5-15V. Da se zakljuciti da je u sklopu neki linearni regulator koji na izlazu ima manji napon od 5V. Uzmemo li kao najbolju opciju 5V onda je ulazna snaga toga sklopa 2W. Takva pojacala, koja u pravilu koriste MMICe imaju iskoristivost ne vecu od 60% sto govori u prilog tome da opet ta izlazna snaga ne moze biti 2w neho je blize 1.2-1.3W u najboljem slucaju.

Definitivno, pojacalo pomaze, ali pretjerivati sa brojkama ne treba, gubi se vjerodostojnost samog prodavaca ili proizvodjaca.

Ova pojacala su bi-direkciona. Ne znam da li koriste isti MMIC i na predaji i na prijemu te samo transferiraju ulaz/izlaz ili imaju poseban mmic za rx granu. Kako god, elektronski sklopovi za prebacivanje unose gubitke koji na tim frekvencijama ne mogu biti manji od 0.5dB. Ti se gubici oduzimaju od ukupne izlazne snage, tako da je ona i manja nego sto sam naveo.

Za telemetriju, ili video link sa modela bolje je koristiti pojacala koja nemaju preklapanje, dakle nisu bi-direkciona, upravo zbog gubitaka u sklopovima za preklapanje. (Potrebna su 2, znaci minimalni gubici 1dB)  8)

eto toliko, ako bas koga zanima matematika ....
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis