Skip to main content

Topic: Zakon na djelu? (Read 2335 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zakon na djelu?

Dragi svi,

u principu sam odustao od pisanja po forumu ali upravo sam svjedočio jednom događaju za koji mislim da b bilo pametno podijeliti.

Prije pola sata ovdje kod mene na poslu (Buzin) se u zraku pojavio Fantom - i koliko se moglo vidjeti radio snimku našeg poslovnog kompleksa - vjerojatno po narudžbi vlasnika kompleksa.

Dva mladića (tak od oka 25) su lijepo letili i snimali - nisam primjetio nikakav problem u letenju.

Ono što su zaboravili (previdljeli) je blizina američke ambasade - odmah preko ograde cca 50m

Uglavnom nije prošlo 10 minuta i pojavila se policija (jake snage) i lijepo sve skupa prizemljila, krenula uzimati izjave i pisati zapisnik. Nemam pojma tko je zvao policiju i što su njihove namjere tj. što su posljedice za letače.


Eto tek toliko da znate - pamet u glavu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Zakon na djelu?

Reply #1
Takva reakcija je i bila za očekivati. Slično je i na Učki kad netko ide snimat kod radara (veći fotić, videokamera, a kamoli letjelica) izadje ekipa pa ga pita za zdravlje...

Jednostavno, neke lokacije su no fly i gotovo.
Multirotor FTW!

Odg: Zakon na djelu?

Reply #2
Tko zna da li bi sve bilo ok da su po pravilniku odradili sve sa tim dozvolama, planovima ili sto je vec sve potrebno.



Odg: Zakon na djelu?

Reply #5
tak sam i ja neki dan snimio susjedu na susjednom prozoru kak se presetava bez grudnjaka,i poslije su usljedile sankcije,zna se od koga :)