Skip to main content

Topic: Esky Big Lama upgrade (Read 4746 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #1
Nije mi vrag dao mira, počeo sam s prepravkama Big Lame, još mi fale neki dijelovi koji nikako da stignu, ali , evo što sam do sad napravio.
Naravno leti besprijekorno  8)





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #2
Evo konačno gotovo :)

[attachimg=1][attachimg=2]
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #3
Nije loše ali si fulao kod mantaže unutarnje osovine, stavio si je do kraja i opet imaš isti razmak između gornjih i donjih elisa.
Ovako mora izgledati :

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #4
Hehehe, nisam fulao. 8)
Osovina nije produžena kod mene nego obična. S produženom mi cijeli heli previše vibrira (prije nadogradnje) tako da sam odlučio ostaviti original osovinu, samo sam stavio metalnu kapu na vrhu, malo stegnuo elise da ne lamataraju toliko i naučio se opreznije vozit bez naglih pokreta da izbjegnem blade strike .
Hvala na dobroj namjeri.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #5
E tak da, ja sam stavio dugu osovinu i puno bolje je. Moraš nabaviti druge elise, preporučam ti od Walkere 400D, te imamo kolega i ja i odlične su. Jedino još na tvom nedostaju veće skije za sletanje, ja stavio komplet od Belt-a i djeluje puno realnije i više su tak da se može bez problema sletati u malo višu travu.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #6
Pa daj još koju slikicu, da vidim to (ne)djelo kak izgleda  ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #7
..eto malo da vam pomognem... 8)
1. dvje plasticne boce ( ja koristio od pive i mineralne) ;)
2. cjevcica od purpun-pjene (staru cjevcicu ocistio) :)
3. dvje bakrene zice cirka 24cm ( debljina otprilike da moze proc kroz nosac...zicu naso) ;)
4. stiropor ili depron (za krilca)...( ja koristio depron ostalo mi od aviona...moze i stiropr toga ima kad neko kupuje nove TV-eje) :P
jos ga trebam samo malo prefarbat..onak radi reda.. ;D
Turnigy 9X

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #8
Da si bar zvao na tu pivu da prvo popijemo, pa onda da praviš heli ;D.
Ajd super, još malo boje i bit će kao iz trgovine.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #9
nakon plasticnih boca ..gotovo..
zadnj rep koristio djelove od kisobrana..krilca izrezo od tvrde plastike...
Turnigy 9X

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #10
E to je sad već nešto  8)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #11
Produzena osovina je nesto najgore sto sam probao kad sam se igrao sa koaksijalcima. Heli se njise ko suplja tikva na valovitom jadranu (prestabilan je). Drzao sam je svega par minuta pa sam vratio stock osovinu nazad. Sa njome leti krasno dok god nemas brze izmjene na swash plejtu. Shvatite da koaksijalci nisu za grube i nagle pokrete jer gornji rotor kontrolira balanser i moze se desit da vam balanser zavitla gornji rotor tamo gdje ne treba i to se desi tako brzo da to ne mozete ispravit pa heli zavrsi u zemlju. Nikad nisam imao blejd strajk a za padove je uglavnom bio zaduzen balanser. Pokusajte predocit sebi kako taj sistem radi. Kad das komandu naprijed sa donjim rotorom heli zaroni nosom malo naprijed ali balanser zbog ziro efekta ostane u onoj ravni od prije i dadne potisak gornjeg rotora prema naprijed pa tako kontrira donjem rotoru kojemu je potisak prema nazad i to traje sve dok balanser polako ne dobije novu ravan na kojoj se vrti. Ako napravis par takvih pokreta na brzinu balanser jednostavno to ne moze popratit jer ima tezinu na krajevima nego zaklepece gore dolje u lezistu glave pa vise nezna bog gdje udara.
Napravite si test. Uzmite heli za skije i dajte pola gasa na palici pa ga rukom naglo zanjisite u vise pravaca kao da mjenjate smjer na desnoj palici i promatrajte sto se dogadja sa balanserom u tom momentu.
Ljep pozdrav!
3 x rc helikopter :P

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #12
Zanimljivo, meni osobno je produžena osovina mrak, nema nikakvih vibracija, heli je puno stabilniji i bolje reagira na komande. Kolega i ja smo radili test obična Big Lama i ona sa produženom osovinom, neke osnovne manevre i dok je on nakon svakog opal i razbio 3 para elisa i spigao vanjsku osovinu(obična Lama), moj sa produženom osovinom je to odradio bez greške. Da ne bi bilo do greške mujceka za volanom, nakon popravka smo se zamijenili za modele i opet skoro isto, obična je pala samo 2 puta i jedna elisa stradala dok je ona sa produženom opet bez pada i kritičnih situacija.

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #13
imas pravo Toni, ali meni je to prestabilno i zato se na svaki pomak swash-a njise i vraca u neutralni polozaj prebrzo. meni se to nije svidilo. ljepse mi leti sa stock osovinom al treba pazit. radje bi uzeo metal apgrejd i tvrdja krila da radu manji flex. kad letis sa kombinacijom pokreta ljepse to lama odradi nego sa dugom osovinom. na kraju krajeva nije to 3d heli i s obzirom na input onog koji upravlja, odziv je predvidiv! opet kazem, njezni spori pokreti i to je ono zasto je i koax napravljen.

lp
3 x rc helikopter :P

Odg: Esky Big Lama upgrade

Reply #14
Stoji i tvoja trdnja, nije predviđen za 3D let ali je moguć. Svakom početniku je lakše kad je stabilan heli da može vježbati osnove i letuckat okolo, kad si sasvim siguran u sebe i svoje mogućnosti sa koaksom onda je vrijeme za FP heli ili čak CP. Znam samo da se puno ljudi razočaralo sa CP helikopterima jer im nisu stabilni, stalno padaju, non stop kupuj dijelove samo zato jer im je netko rekao da odmah kupe klasu 500, 550 ili čak 600 jer je ovo dječja igračka. Istina da čim je heli veći i teži je i stabilniji i pojava je ali za totalnog početnika ja preporučam velikog koaksijalca (tipa BIG LAMA, VORTEX 370 i ostali) i puno sati za simulatorom prije prelaska na CP, bilo koje veličine.