Skip to main content

Topic: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA? (Read 3532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Namjeravam kupiti ovaj gliser ---> http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Gliser-757.html   i ovaj   http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-SPEED-BOAT.html     sada me zanima, ja sam vise zapao za ovaj crveni [ procitajte svojstva za crveni..bolji je po meni ]   sada mi vi recite, koji je po vama bolji, meni je po karakteristikama bolji ovaj crveni..  ako imate nekih iskustava sa pluramaksom, koliko im treba da dovezu, i to.. molio bih vas da mi kazete..hvala

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #1
bijeli u svakom slučaju
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #2
kazes bijeli?? a neznam sad, jesi li procitao specifikacije za crvenoga? po tome je crveni brzi, a i po meni je stabilniji, posto je katamaran?? zasto mislis da je bijeli bolji?

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #3
u svakom slučaju ; kupi bijeli/sivi!!!

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #4
zašto? prvo (ajmo reči sivi) ima več složeno sve za jedan motor. ako uzmeš crveni imamt češ kasnije puno više posla kod prerade na jedan motor i dodatne nepotrebne troškove a vjeruj mi iči češ na preradu. drugo kod crvenog imaš dva motora koja su snage tu negdje kak i ovaj sivi,znači čamac ti nebude niš brže plovil nek sivi osim ako se odlučiš uzeti iz inozemstva koji bude te podosta više koštal al češ imat RACE motore jer su tu u ovima koje si postal standardni motori nutra bez obzira kaj piše; to kaj su oni napisali da ide 31 mph to je laž (kak znam) pogledaj karakteristike NQD 757 high wind kojeg imam ja, isto ti sve po svud piše da ide 30 mph a zapravo ide nekih 15-20 km/h. pa ti je tu baterija koja se na dva motora troši SKORO duplo više.
 e a sad ti odluči....

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #5
Definitivno ovaj sa prvog linka, samo što ih nema trenutno. Treba samo jači motor i LiPo batku i super je. Ima i prenos 1:1,5 (ima ga kolega pa znam). Inače u stock varijanti (sa LiPo 7,4V 4500mAh 30C) je malo sporiji od mog starog NQD WIND-a (isto stock, ista LiPo baterija 7,4V 4500mAh 30C), vozili paralelku i zbrišem mu.

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #6
kazete da ako uzmem npr. ovakj crveni, da idem na preradu na jedan motor ( veci troskovi ) mislite li da je brod sa jednim motorom brzi, i bolje skrece kada ima pravo kormilo? a ne da skrece sa propelerima..

Odg: GLISER IZ PLURAMAKSA, IMATE LI KAKVIH ISKUSTAVA?

Reply #7
original high wind je isto imal dva motora. i svi iskusni modelari su rekli ako hoču nešt napraviti s tog čamca da ga preradim na jedan motor naravno brushless, veči broj okretaja,manje struje troši.... ovaj crveni zahtjeva rad lijevog ili desnog motora pri skretanju. pri čemu se troši nebotrebna struja a brzina kretanja čamca se smanji jer drugi motor ne radi kod te radnje .....  dok kod jednog motora tog nema što je razumno, motor konstantno radi kormilo obavlja skretanje a servo za kormilo troši minimalnu količinu struje..... samo moraš paziti da motor nije prejaki,odnosno da kad skrečeš ako je jači motor da ne voziš pun gas jer če ti čamac izletit ....

recimo karakteristike za high wind koji ima cca 73 cm a koje sam dobio od modelara za preradu:
jedan motor 540 xl 2000 - 2200 kv
baterija 5000 mah 30-40c
esc cca 110 A
propeler octura x440- x442
brzina cca 100 km/h