Skip to main content

Topic: Gdje je granica (Read 10813 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Gdje je granica

Reply #15
Nemam Real Flight, ali u FMS-u ne uspijevam ni sa EasyGliderom, ni sa EasyGliderom E, ni sa Atlantis III, ni sa gl6, ni sa seagullom. Ne samo slomiti krila, nego niti se "zavrtjeti" nad zavjetrinskom padinom.

Ajde molim te ako imas FMS probaj ti, tek da vidimo je li problem u pilotu ili u FMS-u.   :(

Ide to u FMS kao od šale, čak je i puno lakše nego li 'za istač' - vidi sliku, start vitlom (w) je bio na 50 metara, za čas sam digao 'model -Dijamant' na 140.

Inače, nad zavjetrinskom padinom model može samo tonuti kao kamen, privjetrinska (prisoj) je već nešto drugo.
Dinamičko jedrenje je nešto za mali promil najsposobnijih i ne treba gajiti nadu.

Nema jednostavnijeg RC-letenja nego što je jedrilica, to može 90% početnika, no zajedriti u nekoj uzlaznoj struji na padini ili termici je već nešto sasvim drugo: prvi puta kada ti uspije biti će slučajno i nečeš primijetiti da se model penje sve dok ne postane nekako čudno malen i tada će te uhvatiti panika - kako dolje ?  Ovo je garantiran razvoj situacije, simulator je u tom slućaju beskorisan , zato što prije na letenje, ne postoji ni virtualno ni teoretsko modelarstvo.
Damir

Odg: Gdje je granica

Reply #16
Diogen moraš priznat da je aro doveo teoretsko modelarstvo do savršenstva :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Gdje je granica

Reply #17
Nemam Real Flight, ali u FMS-u ne uspijevam ni sa EasyGliderom, ni sa EasyGliderom E, ni sa Atlantis III, ni sa gl6, ni sa seagullom. Ne samo slomiti krila, nego niti se "zavrtjeti" nad zavjetrinskom padinom.

Ajde molim te ako imas FMS probaj ti, tek da vidimo je li problem u pilotu ili u FMS-u.   :(

Ide to u FMS kao od šale, čak je i puno lakše nego li 'za istač' - vidi sliku, start vitlom (w) je bio na 50 metara, za čas sam digao 'model -Dijamant' na 140.

Ah, pa dignem ja EasyStara (s ugasenim motorom) iz ruke, na privjetrinskoj padini, ako je dovoljno jak vjetar. Nije mi to vise neki problem. Medjutim zavjetrinska strana - to mi je u FMS problem i na punom gasu i sa puno boljim elektro jedrilicama. U zivo se ne usudim tako nesto ni probati nad šumovitim obroncima (a travnatih nema).

Inače, nad zavjetrinskom padinom model može samo tonuti kao kamen, privjetrinska (prisoj) je već nešto drugo.
Dinamičko jedrenje je nešto za mali promil najsposobnijih i ne treba gajiti nadu.
Ne slazem se: treba gajiti nadu.

Odg: Gdje je granica

Reply #18
Diogen moraš priznat da je aro doveo teoretsko modelarstvo do savršenstva :)

Molba za tebe:
Probaj dinamičko jedrenje u Real Flightu s nekom motornom jedrilicom s ugasenim motorom i na punom gasu, pa usporedi postignute max. brzine. Zanima me hoce li prop na max okretajima djelovati kao kocnica (a trebao bi, pri 500 mph). :-\

Ako imas mogucnost pratiti stanje baterija - pogledaj hoće li se nadopuniti kad motor bude radio u generatorskom režimu  ;D