Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 511764 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #495
Dobro došao :)


Odg: predstavite se

Reply #497
Ja sam Hrvoje i zivim u Kostreni. Bavim se raznim hobijima u slobodno vrijeme, a od vaznijih mi je modelarstvo (Jedrenjaci i razni modeli) te modeli rc aviona. Imam ih poprilicno mnogo electric i gas. Nov sam relativno u podrucju letenja stoga pokusavam skupiti cim vise iskustva a do tad motorni zrakoplovi ce se gomilati i pripremati. Imam iskustva i sa Kitovima Eldred gold edition.

 

staro novi...

Reply #498
Bog Svima! Ovdje sam novo stari, ili Vam ga povratnik. Letio sam na etranžeru 7ccm, sa graupnerom MX12. Htio bi preći na jedrilice, stoga vas molim za pomoć te ako netko ima neki prijedlog.... 8)  Ubiti interesiraju me dva modela:

Xtreme Fox EPO Glider 2.3m - ARF  ili  ASK 21 EP ARTF EPOFLEX 2000mm

jedino ako nema netko bulju ideju zato pomagajte i vičite  :-[    Lp pozdrav iz Kraljevice

Odg: predstavite se

Reply #499
Pozz.

Zovem se Matija , Kupio sam polovnog e-reva i htio bi naučit nešto o tom sportu...
Imam i 2 jedrilice i jedan mali dvokrilac...

Odg: predstavite se

Reply #500
Pozdrav Matija,
Odakle si?
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: predstavite se

Reply #501
Dobra večer Matija...dobrodošao na forum....pa imaš i previše modela za početak   ;D
Pozdrav iz kišnog Splita
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #502
Zagorja...
Desinić.

Odg: predstavite se

Reply #503
Jel ima ko blizu ili oko ZG-a  da vozi Traxxas ili nešto slično?

Odg: predstavite se

Reply #504
Pozdrav, zovem se Dino; imam 25 godina. Dolazim iz centra Istre ( točnije Pazin ), nov sam u modelarstvu još sam u fazi čitanja = učenja, te me modelarstvo jako privlači, naročito tricopteri a kasnije kad se ispraksam čak bi se okušao u avionima. Našao sam vas na preporuku člana srepflera te mu se ovim putem zahvaljujem. Kako mi se čini morat ću otvorit dosta tema pošto imam MASU pitanja kako tko i zašto. Te ako ima netko iz okolice Pazina ili Istre koji je voljan mi odgovorit na neka pitanja neka mi pošalje pm....
LP ekipa FF
Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.

Odg: predstavite se

Reply #505
dobrodošao,

možda je bolje da kreneš sa zagijem,
jeftinije je za učit se letjeti.
a i super je za vježbati orijentaciju u prostoru.

ako ne ideš odmah na skupu nazu s gps-om, bit će padova ako se učiš letjeti s trikijem (da ti je to prvi baš općenito model)
pa bolje počni s avionom koji oprašta dosta pogrešaka i dulje si u zraku s istom batkom.

zagi te ispadne oko 400kn, a triki ti je puno puno skuplji i kompliciraniji.

lako kasnije dok naučiš letjeti zagija u invertedu i slijetati ga pod noge/ruku, uđeš u multirotor svijet s nešto više znanja o RC-u.
jer vjeruj, trebat će ti.

Odg: predstavite se

Reply #506
Pozdrav i tebi, hvala na savjetima ali nekako sam sklon da mi je lakše polijetat vertikalno nego horizontalno ::), puno sam čitao o tricopterima, o zagiju imam znanje ravno nuli :'( tu sam čuo za to prvi put.
Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.

Odg: predstavite se

Reply #507
vjeruj, polijetanje je najmanji problem kod zagija,
bacio ga bez pogona ili ispustio iz ruke s upaljenim motorom, on će poletit i letit ravno.
kod trikija je slično tome, daš gas i on poleti sam  ;D

veći problem ti je kada nakon toga ti moraš upravljati modelom,
zagi uvijek ide naprijed, pa samo govoriš koliko da se nagne gore/dole ili na bok za zaokret...
a multi ti ide i gore i dole i naprijed i nazad i lijevo i desno i okreće se oko sebe na mjestu. za prvi model nije idealan.
ali dobro, napravi kako ti želiš.  bitno je da se zabaviš pritome.

Odg: predstavite se

Reply #508
Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.

Re: Odg: predstavite se

Reply #509
vjeruj, polijetanje je najmanji problem kod zagija,
bacio ga bez pogona ili ispustio iz ruke s upaljenim motorom, on će poletit i letit ravno.
kod trikija je slično tome, daš gas i on poleti sam  ;D

veći problem ti je kada nakon toga ti moraš upravljati modelom,
zagi uvijek ide naprijed, pa samo govoriš koliko da se nagne gore/dole ili na bok za zaokret...
a multi ti ide i gore i dole i naprijed i nazad i lijevo i desno i okreće se oko sebe na mjestu. za prvi model nije idealan.
ali dobro, napravi kako ti želiš.  bitno je da se zabaviš pritome.

A neznam baš, to ovisi koliko imaš iskustva. Mi ga nismo imali i vježbajući polijetanje smo zdrobili jednog zagija. Super bi bilo da ti netko posveti 20 tak minuta da ti pokaže te osnove.