Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 511597 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #1035
Pozdrav,
vec mjesec dana pratim forum pa sam se danas sjetio da bih se mogao i predstaviti.

Ime je Mijo, vjerojatno prvi FPV letac u Josipdolu, mozda i malo sire :)
Sastavio sam quadcopter prateci Brucea i kratko o tome izvjestio na blogu.
U skorasnjoj buducnosti planiram sastaviti jos jedan ZMR250 (skupilo se dijelova), a kasnije, nadam se, nesto tipa Phantom FPV Flying Wing.

Pozdrav Mijo i dobrodošao na FF forum.

Vidim da si uspio sklopiti quad, ja sam tek naručio motore, ESC-ove i krive propelere:

http://www.banggood.com/5x3-5030-3-Leaf-Carbon-Fiber-Propeller-CWCCW-For-250-Frame-Kit-p-944754.html?p=EH10221611330201505Q

Ne znam zašto, ali mi se učinilo da su ove preporučili uz motore koje sam uzeo:

http://www.banggood.com/Wholesale-EMAX-CF2822-1200KV-Brushless-Motor-for-RC-Airplane-Multicopter-p-50622.html?p=EH10221611330201505Q

Jučer mi je prijatelj došao i pita me zašto duga osovina?! Ni sam ne znam zašto, valjda mi je cijena motora bila okay.

Eto, sad ću imati viška dva para trokrakih propelera 5x3 od karbona. Pogledom na hobbyking, vidim da za te motore mogu ići daleko veći propeleri, tipa 10x4.5 ili tu negdje. Morat ću trgovati s nekim na forumu, ili mijenjati ovo za ono. :D

Pogledao sam tvoj blog, vrlo informativno. Reci mi, kako ti se pokazao taj jeftini FPV prjemnik na 5.8 GHz?

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-FPV-5_8G-8CH-200mW-AV-Wireless-Receiver-RC305-wp-Uk-73203.html?p=EH10221611330201505Q

Ja sam bio ciljao na nešto skuplje sa 'diversity' opcijom, ali mi je malo skupo za početak.

LP,
milan
---

EDIT: BTW, sviđa mi se tvoja ideja da montiraš FPV monitor na kacigu. Luda ideja!

Odg: predstavite se

Reply #1036


/cut/

Pogledao sam tvoj blog, vrlo informativno. Reci mi, kako ti se pokazao taj jeftini FPV prjemnik na 5.8 GHz?

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-FPV-5_8G-8CH-200mW-AV-Wireless-Receiver-RC305-wp-Uk-73203.html?p=EH10221611330201505Q

Ja sam bio ciljao na nešto skuplje sa 'diversity' opcijom, ali mi je malo skupo za početak.

LP,
milan
---

EDIT: BTW, sviđa mi se tvoja ideja da montiraš FPV monitor na kacigu. Luda ideja!


Sta se prijemnika tice, ja sam zadovoljan, no ako ces letiti s drugim ljudima, uzmi u obzir da podrzava samo 8 frekvencija koje je tesko promijeniti bez malog odvijaca (ili ja nemam dovoljno duge nokte  :-[  ). 

Odg: predstavite se

Reply #1037


/cut/

Pogledao sam tvoj blog, vrlo informativno. Reci mi, kako ti se pokazao taj jeftini FPV prjemnik na 5.8 GHz?

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-FPV-5_8G-8CH-200mW-AV-Wireless-Receiver-RC305-wp-Uk-73203.html?p=EH10221611330201505Q

Ja sam bio ciljao na nešto skuplje sa 'diversity' opcijom, ali mi je malo skupo za početak.

LP,
milan
---

EDIT: BTW, sviđa mi se tvoja ideja da montiraš FPV monitor na kacigu. Luda ideja!


Sta se prijemnika tice, ja sam zadovoljan, no ako ces letiti s drugim ljudima, uzmi u obzir da podrzava samo 8 frekvencija koje je tesko promijeniti bez malog odvijaca (ili ja nemam dovoljno duge nokte  :-[  ). 

Hvala na info. Za sada, ovdje u Vinkovcima nema "drugih ljudi" - ja sam ovjde sam. Jedino ako odem negdje na aero miting ili modelarsko okupljanje. Meni je bitno da je prijemnik dobar, odosno relativno dobar za te novce.

LP,
milan
---

Odg: predstavite se

Reply #1038
Pozdrav svima!
Ja sam Igor iz Varaždina.
Novi sam u ovome.
Kupio sam u Hobbykingu Walrus Glider, imam par sati letenja sa njime i za sada je još uvijek čitav.

Lp

Odg: predstavite se

Reply #1039
Pozdrav Igore i dobrodošao samo polako i sve će biti ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: predstavite se

Reply #1040
Pozdrav Igore.

Dobrodošao na FF foum.

LP,
milan
---

Odg: predstavite se

Reply #1041
Pozdrav.

Ja sam Ranko iz Osijeka... RC početnik...

Prije 2 mjeseca sastavio sam 250 FPV Race quad...

Učim polako  :)

Odg: predstavite se

Reply #1042
Pozdrav Ranko. Dobrodošao na FF forum.

LP,
milan
---

Odg: predstavite se

Reply #1043
Hvala  :)

Odg: predstavite se

Reply #1044
Pozdrav svima

Ne znam koliko je vazna ova rubrika, ali evo da se predstavim.

Nov sam u ovome, od opreme za letenje imam samo simulaciju i jaku volju  :D

Mislim da je za pocetak i dovoljno...

Odg: predstavite se

Reply #1045
Pozdrav svima

Ne znam koliko je vazna ova rubrika, ali evo da se predstavim.

Nov sam u ovome, od opreme za letenje imam samo simulaciju i jaku volju  :D

Mislim da je za pocetak i dovoljno...

Dobrodošao nam Siniša.

Rubrika je bitna, da znamo tko si.  ;D

I to je nešto. Doklegod imaš bar nekoliko posto ljubavi prema letenju, ubrzo ćeš i poletjeti. Simulacija je dobar start i neophodna za učenje bilo čega što leti, a da se napraviti ili kupiti.

LP,
milan
---

Odg: predstavite se

Reply #1046
Pozdrav Igore i dobrodošao samo polako i sve će biti ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: predstavite se

Reply #1047
Pozdrav Igore i dobrodošao samo polako i sve će biti ok


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: predstavite se

Reply #1048
Andrej Golac, Rijeka. Blade 200 SRX, Blade Nano CPX, Align 450L Dominator 6s.

Pozdrav svima  8)

Odg: predstavite se

Reply #1049
Pozdrav Andrej i dobrodošao na FF forum

LP,
milan
---