Skip to main content

Topic: Stirofoam (Read 2837 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Stirofoam

Reply #1
jabaga ti, imas ga u svakoj gvozdjariji i stovaristu gradjevinskog materijala u nekoliko tvrdoca (tezina) a debljine od 1 do 10cm (1,2,3,5,8,10)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: Stirofoam

Reply #3
yup.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Stirofoam

Reply #4
Da se ubacim u ovu temu, trebam nekoga ko je radio s običnim EPS materijalom, koji (gustoća) je dobar za obradu i da je relativno čvrst?

EPS 50 - (12 kg/m3)
EPS 70 - (15 kg/m3)
EPS 100 - (20 kg/m3)
EPS 150 - (25 kg/m3)
EPS 200 - (30 kg/m3)
> sve više od ovog je XPS, to me ne zanima jer je najtanji 20mm, a meni treba 10mm.

lp,
Marko

Odg: Stirofoam

Reply #5
Šta nije već od 25 kg/m3 stirodur???  Idealno bi bilo kad bi ga bilo od 1cm.

 :-\ :-\

Odg: Stirofoam

Reply #6
tu negde 28-30 kg/m3 je stirodur, no on nije važan kad ga nema u ciljanoj debljini  :D :D mislim da budem morao uzet EPS 150 ili 200. 200 mi se čini da ima nešt sitnije granule pa bi samim tim trebal biti jednostavniji za šmirglanje samo je pitanje dal ga drže centri jer sam većinom viđao samo ovaj osnovni građevinski (50 i 100).

lp,
Marko

Odg: Stirofoam

Reply #7
A što mislliš kad bi se ploča stirodura od 3cm prepolovila s vručom žicom????

Pa dobiješ dvije od 1,5cm a ljepšu starnu se stavi s vanjske jer ovi građevinski nisu glatki.

 ::)  ::)   ::)   ::)