Skip to main content

Topic: Stanica za zagi-a (Read 3532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stanica za zagi-a

Koju mi stanicu preporucate za zagi-a a da nije pre skupa,jer si mislim napravit jednog a nemam stanicu!  :)

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #1
turnigy 9X,
no kupi si i punjač i batke i motor i regler i serva i prop i shaft adapter ako nemaš... i to bi bilo to.

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #2
turnigy 9X,


ola !
ti letis zagija s tom stanicom ?

Sigurno ce pomoc nekome- mozes opisat u detalje kako si setupirao stanicu  za Zagija ?
znaci koji servo u koji kanal, i podesenja u samoj stanici ?


Ja sam recimo u pocetku podesenja za elevone nafrljio na stotke, do ibera pa si predpostavi kak je to izgledalo :))))

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #3
turnigy 9X,


ola !
ti letis zagija s tom stanicom ?

Sigurno ce pomoc nekome- mozes opisat u detalje kako si setupirao stanicu  za Zagija ?
znaci koji servo u koji kanal, i podesenja u samoj stanici ?


Ja sam recimo u pocetku podesenja za elevone nafrljio na stotke, do ibera pa si predpostavi kak je to izgledalo))

Pa možeš nafrljiti i na 125% ako ta stanica to podržava ( barem je tak kod mene na DX7 ). U svakom slučaju ima EXPO pa ne vidim gdje je problem.
TG9X je u svakom slučaju ovdije u HR best buy.

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #4


mozes onda pls napisat par uputa ?
step by step

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #5
Manual

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/1029023075X407290X49.pdf

Ima tu na forumu kolega koji imaju tu stanicu i onih koji su je već toliko izfrizirali da lići na JR pa priupitaj njih jer sigurno imaju više iskustva od mene koji ju ne koristim.
Ono što ti mogu preporučiti je da staviš EXPO ( cca 60%) na kontrole nagiba i visine pa usporedi odnose pomaka palice i elevona.Normalno je da je model živčan i brzo reagira na komande ako EXPO nije uključen, ja recimo imam EXPO na prekidaču pa kad se hoću izludirati letim bez EXPa a kod niskih preleta na full gasu ili jedrenju imam uključen EXPO.
Znači ako pušiš i pališ cigaretu + letiš = EXPO
Ako letiš i piješ pivicu = EXPO
Ako letiš a više zujiš okolo = EXPO
itd....itd.....

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #6
Igraj se malo, elevone složi nešto u stilu -100 -50 (znači kad elevon ide prema dolje da ima upola manji hod nego kad ide gore, ovime dobiješ roll-ove oko osi modela), onda ako ti je preživčan smanjiš dual-rate-ove i dodaš malo expa.
Ja ne bih preporučio više od 25-30% expa (i to je po meni malo preveć, tj. meni ne paše) jer će ti oko centra model biti "mrtav" i onda najednom naglo podivljati. Znači nije rješenje samo napucati expo jer dobiješ čudno ponašanje, već smanjiti ukupni hod putem dual rateova, mehanički (koristiš druge rupe na servo rukama i onim pizdarijama na elevonim, ne znam kak se to zove :D ) ili putem podešavanja hoda (ATV, travel adjustment, end point adjustment).
Googleaj si malo pojmove tipa "what is dual rate expo" itd. ak ti neš nije jasno ili pitaj tu ak ne nađeš odgovor na interwebsima
MAK Zapad

Odg: Stanica za zagi-a

Reply #7
thumbs up ;)