Skip to main content

Topic: Kako radi stanica kad se koristi kao simulator (Read 3049 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako radi stanica kad se koristi kao simulator

Nisam se do sada puno koristio simulatorm osim kratko sa nekim koji sam dobio na CD-u sa Art Tech-ovom Cessnom ali grafika je bila loša i sve skupa me to nije privuklo pa
sam kršio avione u živo.
Sad me ipak to počelo privlačiti kad sam vidio neke demo simulacije, pa imama par pitanja.

Prvo što me zanima je kako je kod jeftinih stanica tipa E-fly , E_sky i slične kad se spoje na komp, da li one rade u nekom posebnom režimu ili rade istom snagom kao na livadi
( mislim na odašiljač , potrošnju struje i ostale sitnice koje ne znam, da li one dobivaju povratnu informaciju ako je prijemnik uključen - isključen ili piće uvije jednakom snagom ).
Na stanicama se nikakva sklopka ne koristi za to, a nisam primjetio da đekovi od kabela nešto isključuju?

Kako je to na boljim stanicama?

Koji bi mi simulator prepuroućili ( naravno nešto što se može skinuti sa interneta  i koristiti ).

Odg: Kako radi stanica kad se koristi kao simulator

Reply #1
Nabavi zakon kabl
http://www.flyfreak.net/simulatori/zakon-simulator-kabel/msg38201/#msg38201
dobijes konektore ( za vecinu stanica) i softwer
phoenixRC se meni najvise svidja, ali i Real Flight i ostali su dobri, ovisi i koliko je jak komp.

Ustekas kabl u stanicu i vozis ( podesavanja mozes u simulatoru), na stanici stavis normalan avion ( 4 kanala),
Turnigy ne treba ni upaliti

Prije sam koristio ClearView sim s onim FSM jeftinim kablom, ali ne radi na svim stanicama ( radio s radiolink ali ne i T9)



Odg: Kako radi stanica kad se koristi kao simulator

Reply #2
Nisam se do sada puno koristio simulatorm osim kratko sa nekim koji sam dobio na CD-u sa Art Tech-ovom Cessnom ali grafika je bila loša i sve skupa me to nije privuklo pa
sam kršio avione u živo.
Sad me ipak to počelo privlačiti kad sam vidio neke demo simulacije, pa imama par pitanja.

Prvo što me zanima je kako je kod jeftinih stanica tipa E-fly , E_sky i slične kad se spoje na komp, da li one rade u nekom posebnom režimu ili rade istom snagom kao na livadi
( mislim na odašiljač , potrošnju struje i ostale sitnice koje ne znam, da li one dobivaju povratnu informaciju ako je prijemnik uključen - isključen ili piće uvije jednakom snagom ).
Na stanicama se nikakva sklopka ne koristi za to, a nisam primjetio da đekovi od kabela nešto isključuju?

Kako je to na boljim stanicama?

Koji bi mi simulator prepuroućili ( naravno nešto što se može skinuti sa interneta  i koristiti ).

Te stanice rade kao obično. Bolje stanice mogu raditi s isključenim odašiljačem.
Ja bih preporučio Phoenix, probao sam RealFlight, ClearView i FMS i mislim da Phoenix ima najbolju fiziku i dobro pogođene modele (helija pogotovo)
MAK Zapad