Skip to main content

Topic: letimo i mi u ivanic - gradu (Read 191907 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #30
ali nije bas za totalne pocetnike u ovom hobiju jer je jako nestabilan i jako divlji.

Ja imam uvecanog na 1m i elerone sam napravio 12cm.
 Meni dijeluje vrlo stabilan u letu, jedino sto je vrlo osjetljiv na pomak velikih elerona. S tim da sam elerone vrlo malo popustio ispod nule.
Nije za vece brzine jer mu velikike neukrucene povrsine prelaze u "flatr" (brzoi vibriraju).
Imam dosta tezine, ali i mnogo snage uz 10ccm 2T.
Pustanjem komandi ,uz mali gas, ne pada na bok,nivelira se vodoravno.
 A huvrat mi ga lakse od nekog modela sa klasicno profiliranim krilima i huvra na prvoj trecini gasa, 2trecine jos u rezervi.

Decki ,nadjemo se na sanu, za usporedan test velicina modela... ;)

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #31
moj je u standardnoj velicini, nema flatera ni na najvecim brzinama, a nisam stavio niti jedno ojacanje u krila, let koji je na snimci je sa 12x4 drvenim propom i motor nije nikako vukao, a kasnije sam stavio najjeftiniji plasticni 11x4 i islo je fantasticno i visio je na propu na pola gasa. model je jako nestabilan i lako se prebaci preko krila, uopce se ne nivelira, puhao je jako lagani vjetar i kada sam s minimumom gasa isao u vjetar model je stajao na mjestu. ukratko ja sam odusevljen jer nisam ljubitelj mirnih modela ;)

giga, zao mi je da se jucer nismo vidjeli, ali brak je brak ;D   ...mozda sljedecu nedjelju
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #32
jucer se letjelo, ali se nije nista snimalo, ja mudar kakav jesam sam gurnuo prste u propeler  i zavrsio na hitnoj. rezultat borbe sa propom je rasjeceni nokat na kaziprstu i otrgnut komad mesa uz taj nokat. dobro je zavrsilo kako je moglo...

modelari oprez ;D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #33
Hoće li tko letjeti danas popodne ,ako da gdje?
Idem danas u Ivanić Grad i poslije 5 mogu letjeti ako ima društva.
Pozdrav,
Kobac
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #34
ja na zalost radim do 5 u zg, poberem zenu i najranije u 6 sam doma tak da sumnjam, a jobescu se vec par dana ne javlja pa za njega ne znam. u zadnje vrijeme letimo na aerodromu koji se vidi s autoputa, a do njega se dolazi preko ivanica tako da se ide prema sisku starom cestom i u naselju posavski bregi se skrene desno, a postoji i putokaz za aerodrom. tom cestom se vozi par kilometara i u breskoj gredi kod DVD doma se opet skrene desno, vozi se do kraja i dodje se do aerodroma. tamo bi moglo biti nekoga iz aerokluba, ali to ne garantiram.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #35
ako te vidim da si tamo, svratit cu iako trenutno nemam modela za letenje. jedino da na brzinu prebacim motor....
struja zakon, nitro USTAV


Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #37
nakon duge ljetne stanke konacno smo poceli letjeti... druzina se duplo prosirila i tako nas je sada cetiri koji se bavimo ovime u ivanicu. novi decki su gjuro i tonac, a video uratci s njihovim pocecima ce biti uskoro. deckima inace ide odlicno i umjesto da pricaju primili su se posla i vec lete modele koje su sami dizajnirali i izradili. svaka im cast ;)

jobescu je izvukao svog baruna prvi puta nakon zime, model je svima prisutnima privlaciio paznju, a snimka je od jucer:
crveni barun, red baron, aerodrom zelina, ivanic grad
struja zakon, nitro USTAV






Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #43
u ovoj temi cemo stavljati video uratke i fotke modelara iz ivanica. za sada smo dvojica: jobescu i eewan,  letimo na vise lokacija koje izabiremo prema vremenskim uvijetima i vremenu kojeg imamo na raspolaganju.


evo snimke prvog leta mini hypea nakon rekonstrukcije prednjeg kraja. snimka je od prije od prije nekih mjesec dana, a losa je jer nemam firewire kabel pa je skidano preko usb-a.

let je sniman na polju gospođica u sumi zutici. mjesto je odlicno za letenje, ali je sa svih strana okruzeno vodom i cesto se ne moze doci do njega jer se naplavi prijelaz.

mini hype at fiel gospodjica near ivanic - grad

uskoro ce biti jos snimki i fotografija.
Evo sad ste bogatiji za još dva člana... Sad nas ima 4... Tak da će videa i fotki bit puno više!!!

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #44
Evo mog prvog modela (koji je uspješno proletio) od 6mm izoflora...  ;D