Skip to main content

Topic: Funfighter klasa modela (Read 25168 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #30
joj, ma samo ga poravnaj horizontalno dalje od sebe, nekih 100m, da ide prema tebi i daj ful gas,
pa kada te preleti oduzmeš, i radiš polagani zaokret, ili penješ u vertikalu bez motora, da ne odvojiš krila od trupa.  ???
i onda opet nazad.... obrušavanje i gas...  8)

bit će ti fora jednu-dve batke,
a onda buš došao doma i naručio 4S jer bu ti se činilo da ide sporo... lako se navuć  ;D

nemoj kružiti oko sebe jer tako bezveze naprežeš krila a i dosano je vrititi se u krug,
ti upravljaj modelom, radi prelet di ti želiš, ne ga lovit po zraku. (ne kažem da to sada radiš, ali na ful gasu bi se mogao u početku stiltati)

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #31
Pa ni meni se ovo ne čini nešto brzo, mislim da je MH43 zagi brži, u vertikalnom diveu s full gasom ga ne mogu iščupat iz poniranja (pretpostvljam da HXT900 nemaju dosta momenta)

Zagi je sigurno brzi, do sada su mi modeli imali veci drag, pa mi neobicno da ne koci kad ugasim motor,
u odnosu na SPAD dvokrilca s 1200kv motor i sl spore sto letim.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #32
joj, ma samo ga poravnaj horizontalno dalje od sebe, nekih 100m, da ide prema tebi i daj ful gas,
pa kada te preleti oduzmeš, i radiš polagani zaokret, ili penješ u vertikalu bez motora, da ne odvojiš krila od trupa.  ???
i onda opet nazad.... obrušavanje i gas...  8)

bit će ti fora jednu-dve batke,
a onda buš došao doma i naručio 4S jer bu ti se činilo da ide sporo... lako se navuć  ;D

nemoj kružiti oko sebe jer tako bezveze naprežeš krila a i dosano je vrititi se u krug,
ti upravljaj modelom, radi prelet di ti želiš, ne ga lovit po zraku. (ne kažem da to sada radiš, ali na ful gasu bi se mogao u početku stiltati)

 :) :)

Cim se vrijeme ponovo smiri ide preko glave full speed.

Hvala na savjetima, nemam ja iskustva s time, model bio lijepi mali i imao pilote u kabini, tjesio sam se da cu ga moci letjeti jer je na videu izgledalo kao da slijece sporije i mislio sam nekako cu na 1/3 gasa polako.

Prvi let je letio na sve strane dok nisam upalio D/R i malo smirio.

Do sada sam se trudio sto vise usporiti model ( prijasnji) i stall i spiral mi nije bio stran, savjet leti kao da si ga ukrao mi je bio jedan od korisnijih.  :D

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #33
2 Tomislav: Da, jasno
Ma ionak zagije imaju svi i njihova mama pa više nisu fora  :D
Inače, nema šanse da će se dobro složen zagi sklopit u zraku ak nije lupan prije, jednostavno nema šanse. Iako sam primjetio da svi po livadama imaju zagije od full mekanog stiropora koji je baš loš. Mi radimo od dosta tvrđeg i puno je zahvalniji i izdržljiviji.
Mene pale pylon raceri, a onaj tvoj ME mi je bio tako jeben... I ona delta koju leti mali Fran mi je mrak..
MAK Zapad

Funfighter klasa modela

Reply #34
Model je fantastican. Svaka cast. Puno uspjesnih letova ti zelim.
Lp,
Alex


Odg: Funfighter klasa modela

Reply #36
Jos jedan video,
vrijeme nije bilo bas idealno, ali malisan probija vjetar,
slijetanje malo tvrdje,
nakon prvog probnog leta, malo sam CG pomakao naprijed da lakse probija i manje se propinje,
vidi se koliko leti s jednom baterijom, 700 mAh za oko 8 min leta.

http://www.youtube.com/watch?v=V1enuP_P-CY


Odg: Funfighter klasa modela

Reply #38
ipak je to funflight a ne samo parkflight  ;)
koliko ti traje batka ako ga letiš na ful gasu za prelete?

nadam se da se može nabrati 2 minute leta.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #39
ipak je to funflight a ne samo parkflight  ;)
koliko ti traje batka ako ga letiš na ful gasu za prelete?

nadam se da se može nabrati 2 minute leta.

3 minute sigurno s 3s, stavio sam zujalicu da javi kad padne napon.
Jedino se baterija ugrije ako drzim gas dulje.

Mislim da cu staviti 1000mah ona je 99g naspram 79g 850mah a treba jos koji gram u nosu.

Trebam dodatno oblijepiti s donje strane krila trakom pocnu se uvijati krila blizu full gasa,
i propinje mi se nakon 80% gasa.

Dodao sam jos lost found beeper ako ga izgubim u djetelini ili visokoj travi.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #40
Evo malo i video sta prezivi funfighter,
zakucao sam ga s visine.

http://www.youtube.com/watch?v=fnYUWcZUtfI

90% da je moja greska,
teoretski moze biti nesto drugo, ali do sada sam sve modele barem jednom zakucao.

Popravljen je, ojacan dodatno trakom, malo sponzorskih naljepnica da se malo bolje vidi koja je strana,
no da se ne pravdam, desi se, nije prvi a nazalost ni zadnji put da spucam.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #41
Zamor materijala, steta sto nisu stavili sarke, no popravim pa dalje.

Stiropor je samo zarezan s obje strane, i kad tad mora popustiti, a nagli okreti u brzini sigurno ne pomazu.


Odg: Funfighter klasa modela - on fire :)

Reply #42
Dakle nakon što rarebear ispadne 1090 kn s BECom i dve batke te PDVom i 36kn HR poštanskih usluga(a podignem ga sam na carini, WTF  :o),
nije više baš funfly jer se za te pare nabavi novi Easy Glider od multiplexa i opremi s pouzdanim setupom.

U zraku mi se skurio regler
tvoj je izgorio na 3S, a moj na 4S, iako je bio spojen BEC, pa nije dolazilo do grijanja  ???
dakle prodaju čisto smeće od reglera.  4S puna, 27A WOT, 430W,

evo kako moj gori.

RareBear HK ESC failure

da ne velim da mi je to uništilo i batku na livadi koja se napuhala kao žaba,
a to joj je bio prvi let, prvo pražnjenje...

sada sam stavio hrgu od 80A SuperBrain s loggerom podataka, pa ako vrisne motor u zraku, budem vidio što ga je prebacilo preko ruba,
koliko A točnije :)


Odg: Funfighter klasa modela

Reply #43
Glavno da je model citav, znao si da je ESC upitan ( smece) no steta za batku.

Stvarno ga vozis brzo, jedva ga pratim na videu.  :)

Kako si zadovoljan stabilnoscu, drzanju pravca,...

Da li si trebao ojacati krila ili se ne uvijaju?

Izgleda da ventilacija u modelu nije bas idealna, neki dan mi je bio vruc i ESC i baterija.

Da li ti je CG jako naprijed kao na T-28?

Kako rade servaci, meni aileron desni drugacije se centrira ovisno da li palicu mrdnem na lijevo ili desno?

Bas me zanima sta ce loger zabiljeziti osobito za temperaturu.

Tezina spremnog za let?

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #44
Thnx,
ide 160 km/h na sat, stock motor i stock prop jeftini,
mjereno GPSom onboard. (naručen je novi motor, koji bi se trebao malo brže vrtjeti, a probat ću i s APC propovima, pa bumo vidjeli jel se isplati upgrade)

pravac drži izvrsno, kao i svaki drugi model koji ide brzo.  :D
kada uspori ispod 50-60, postaje neupravljiv zbog veće mase(regler 80A, batka 1000mAh 4S umjesto 800mah 3S, GPS loger)
slijetanja su blesava poradi jako male mase i neuređene piste, čim pobere neki busen krilom, a pobere uvijek jer nije ravno dole, zarotira se.
ali da se sparkirati pod noge praktički, pa se ne mora hodati daleko...  :P

nisam ništa ojačavao, pogledao sam jel ok sve, i nisam radio gluposti pri full speedu,
      osim jednom, što se vidi na filmiću, povukao sam u vis i model je preživio  ;D

skini spinner, meni je početak leta regler na 33C, na kraju leta samo pod preletima s ful gasom na 37.5C

servači nisu nešto kao hitec jasno, ali za sada rade,  nisam mijenjao.

težina je 462g, 430W, 4S

od modova sam jedino u biti izvadio cijeli motor i mount van, pa epoxirao sve da bude i čvršće i kak spada kut, dole desno,
jer je previše propinjao model pri ful gasu na jučerašnjem maidenu, a ako to ideš kontrirati dubinom, gubiš brzinu.
te odlemio one blesave 2mm bullete s konekcije motor/ESC, nisu mi uopće djelovali pouzdano,

video se uploada....  8)