Skip to main content

Topic: Učvrščivanje serva (Read 3829 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Učvrščivanje serva

Ako se servo montira u tijesnu rupu u stiroporu kao na slici, mogu li letvice biti od balze (4mm) ili moraju biti od špera?
Servo je 9 gramski.
[attachimg=1]

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #1
Može balza, ali ja bih stavio preko nje sloj tankog stakla + epoxy (može i CA) jer je balza dosta mekana pa će ti se rupe s vremenom proširit. Ili jednostavno staviš šper :)
MAK Zapad

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #2
Pero, nemoj se ljutiti, ali napravio si sliku točno kako servo ne treba montirati, 5 grešaka....
Damir

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #3
Šta bi se ljutio, nisam ja napravio sliku, slika je s rcgroups foruma.



Odg: Učvrščivanje serva

Reply #4
Pozz,Diogen koje su greške?   ???
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #5
Šta bi se ljutio, nisam ja napravio sliku, slika je s rcgroups foruma.
 

 :D :D
Pozz,Diogen koje su greške?   ???

Prvo udaljenost hvatišta na horni kormila od površine kormila je premala u odnosu na hvatište sajle na servu gdje je predaleko, servo nema iskorišten cijeli put okretanja pa će biti oslabljen, neprecizan i sklon kvarovima

   Horna nije iznad spojišta površine i kormila  pa će se javiti poveća razlika ispod i iznad srednjeg položaja
  servo je ušarafljen na balsu; ako se već stavlja podložna pločica na  stiro, ona drži površinom a ne točkasto, pa je trebala biti okolo serva a ne samo na mjestima ispod šarafa ;
 servo je montiran nepotrebno okomito jer izrazito viri van, moglo ga se je bočno, manje bi virio i smetao i ne trebaju onda šarafi i podloge za šarafljenje 

Prvo se stavlja  Tesu kao panta ili nešto slićno,  nakon toga  horne  ....

Damir

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #6
Koji je najbolji naćin da ućvrstim servo?Epksijem? Idem u bauhaus pa zato.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #7
Koji je najbolji naćin da ućvrstim servo?Epksijem? Idem u bauhaus pa zato.
Ovisi gdje stavljaš servo: u gornjem primjeru najbolje bi ga bilo učvrstiti kao u Zagiju, dakle bočno ulijepiti, može i epoxy-em , može i toplim ljepilom. Neki majstori uopće ne lijepe servo u stiro, naprave precizan utor, pogurnu ga unutra i prelijepe sa komadićem power tape koji ima urez za polugicu.
Damir

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #8
A za depron ? I ako netko zna gdje ima za kupit low temperature glu gun jel ovaj obićan topi depron.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #9
E da zaboravio sam ,koje vi boje koristite za bojanje deprona, styro...
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #10
Šta bi se ljutio, nisam ja napravio sliku, slika je s rcgroups foruma.
 

 :D :D
 
Dobro ajde priznajem, ja sam u stvari demonGti iz južne Afrike.
Na rcgroups imam 1400 postova u zadnjih 6 godina, po mojim nacrtima je modele
mapravilo stotine ljudi iz raznih zemalja (i neki iz HR), ali kad imam neko
početničko pitanje onda ga postavim ovdje na Flyfreak forumu.  :'(
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=19334152&postcount=78


Odg: Učvrščivanje serva

Reply #11
Na rcgroupsu bi si smanjio ugled :-\ Ali pitaj rado će ti ekipa s našeg foruma pomoć :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #12
E da zaboravio sam ,koje vi boje koristite za bojanje deprona, styro...

ja sam pofarbao trup od svojeg easy star-a sa najobičnijim akrilnim sprejem, ispalo je ok.

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #13
Hvala :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Učvrščivanje serva

Reply #14
@Toki: ako ti hot glue rastapa depron, probaj ga nanjeti sa veće visine, ako ti se to ne svidja , upotrijebi epoxy.

@peropirana: sada kada si naveo izvor, mogla bi se obrisati greška pod brojem 2, tj. ako je to spoj sa eleronom, diferencijal ima smisla, čak i za KFM profil koji navodi autor. Ostale greške ostaju...

Pa da resetiramo topic direktnim odgovorm na tvoje pitanje: ako stavljaš 9 gramski servo u pjenasti materijal (recimo stiropor) montiraj ga tako da je što veća kontaktna površina serva i stiropora ; zalijepiš recimo sa epoxy ili UHU-por.  Ako baš moraš šarafiti, onda materijal treba opet imati dovoljno veliku površinu kontakta sa stiroporom i nebi smio biti mekan (balsa) jer onda šaraf vrlo lako prosvira.
Bočna montaža serva ovdje ima prednost jer smanjuje siluetu serva (manji otpor i manja šansa kidanja kod lošeg slijetanja).

Ne vjeruj svemu što pišu po RCG, nađe se odličnih stvari, ali u zadnje vrijeme sve rjeđe i rjeđe.

Damir