Skip to main content

Topic: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus (Read 2880 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus

Reply #1
Bila cijela rasprava po forumima oko cijene i usporedbi sa kinezima :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Re: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus

Reply #2
I što su zaključili?
Da kupimo ili ne?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus

Reply #3
Ja ne znam što su oni zaključili, ali ja sam zaključio da je preskupa...  :))
samo zemlja je granica....

Re: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus

Reply #4
Bila cijela rasprava po forumima oko cijene i usporedbi sa kinezima :)

Evo i mojih 5 centi... Ako niš drugo kineska pjena nemože se usporediti elaporom kako god okreneš. Uz to zapadnjačka rješenja predstavljaju užitak prilikom sastavljanja modela i u 99% svi dijelovi jednostavno perfektno pašu na ležišta.
Več nekoliko sezona letim manjeg brata Herona i ako mogu prema njemu suditi Lentusa , vjerujte mi nebude on razočarao korisnike.
Osobno moj odabir bila bi kit varijanta, pa si zatim sam ugradiš komponente prema vlastitom iskustvu, naime to je bio glavni minus kod njihovih RR varijanti da su ugrađivali basic servoe sa plastičnim getribama, ovako uz MG getribe još uštediš koju kunicu do RTF-a, ajd kod Lentusa su barem stavili Hitece sa karbonitnim getribama.

I promo su super "sklepali":
http://www.youtube.com/watch?v=q5rxb3tuQqo&feature=emb_title 

Re: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus

Reply #5
Imao sam Phonex 2000 v2, i prije par mjeseci sam uzeo Volantex Phoneix 2400. Oba su dobri glideri, ali razmisljao sam o nabavci neke jedrilice i ova izgleda odlicno. Jedino sto je skuplja od Volantex ASW28 V2 :)

Re: Nova MPX elapor jedrilica - Lentus

Reply #6
Kada kažeš skuplja, onda to zvuči kao skuplja10%,20%,30%... a Lenstus je skuplji 4x od Volantexovog ASW28, tako da po cijeni nisu baš usporedivi. Tu bi taj ASW28 bio kao neki Golf, a Lentus Mercedes. Slažem se što je Belović napisao, nema stiro aviona do MPX aviona, sve je super dizajnirano i izvedeno, ali cijena je i dalje nemala. Letio sam Soliusa i Herona, Mentora, Extru 300, Extru 330SC i redom su bili odlični avioni.
samo zemlja je granica....