Skip to main content

Topic: Cessna (Read 4786 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cessna

Nakon glisera na red su dosli avioni...
Uvijek mi je bila zelja sloziti cesnu, tako da se nije puno razmisljalo, koji model slagati.
pravac pevec po 6mm depron.

raspon  1m tezina do 600g...setup je turnigy 2835 3900kv na 2s te plush 60A

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4200&Product_Name=HXT_2835_%28380S%29_3900kv_Brushless_Inrunner

uglavnom dosao sam do faze gdje treba ugraditi stangice te sve pojacati sa sloj dva stakla.

da ne drobim previse evo slika...




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Odg: Cessna

Reply #1
super izgleda!  ;)
imas nacrt?! 


Odg: Cessna

Reply #3
Race, jedna sugestija: motor koji si naveo za Cessnu čini mi se da je pretežak i prejak za ovakvu konstrukciju!  3900 na 2S eventualno na malu elisu 5*5 ili slićnu.


Damir

Odg: Cessna

Reply #4
hmmm.....šteta stavljat staklo na izoflor...ako imaš manji regler recimo od 30A bilo bi ti prikladnije i uštedio bi na težini....ovo o regleru, naravno ide uz Diogenov savjet...
 
lp
 
Toni

Odg: Cessna

Reply #5
Na RCgroups-u imas informacije o TowerPro 2408 motoru koji se u HK prodaje i u kompletu sa 18A esc-om i SlowFly 10x4,7 propom. Kazu da je skoro idealna kombinacija za letjelice kao sto je tvoja cesna i moja bluebaby.

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Cessna

Reply #6
znam da je malo pretezak motor, ali se nadam da ce i sa njim bit ok...vozit cu na 2s i elisa je 5x4.5

gdje nabavljate buzire(cijevcice) za stangice zakrilca?

jedino sto sam priblizo nasao u bauhausu je mjedena cijev 2mm(unutarnji 1mm)...jeftina i poprilicno lagana.



Uploaded with ImageShack.us

zica je od co2 za švasat inox.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Odg: Cessna

Reply #7
repna zakrilca sam rjesio...ostalo je rijesiti krila i moze u zrak..



Uploaded with ImageShack.us



Odg: Cessna

Reply #9
Kak si složil glavno krilo i kaj si metnul u njega za armaturu i od čega si složil šarke na repu

Odg: Cessna

Reply #10
hvala..

krilo jos nije gotovo...samo je profilirano...

nije ojačano jer ce vjerovatno ic sloj stakla preko izoflora..

šarke su ti od tanke savitljive plastike(vidljivo na zadnjoj slici u repu)...u depronu je napravljen urez u koji se takav pant umetne.

Odg: Cessna

Reply #11

gdje nabavljate buzire(cijevcice) za stangice zakrilca?

jedino sto sam priblizo nasao u bauhausu je mjedena cijev 2mm(unutarnji 1mm)...jeftina i poprilicno lagana.

Dućan RC Model u prečkom ako si iz ZG
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...