Skip to main content

Topic: Zanimljivi range-test (Read 1472 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zanimljivi range-test

"Some interesting 2.4 range tests done in the new issue of RC Sport Flyer putting to bed the notion that 72mhz gives better range than 2.4. Also interesting was the comparison of popular brands against each other:

JR XG11 gave range of 2.25mi

Spek DX18 = 3.95mi

Futaba 18mz= 4.0mi

Jeti DC-16= 4.7mi

and the winner (range wise anyway) was the surprising Hitec Aurora 9 at 6.3mi

all tests were conducted apples to apples on same day. Just one example of each radio was on hand so, no tests comparing one model to another example of the same model. it was noted that typical range of a 72mhz system is 4 mi."

Iako test nije rađen na poželjan način, tj. nije referentan, nekako me ne iznenađuju rezultati.Izvor je ovdje: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1803355&highlight=rang+test

Damir

Odg: Zanimljivi range-test

Reply #1
Skoro da mi je zao sto XG11 samo 2.25 moram provjeriti je li to s telemetrijom rezultat ili bez, jer ona puno prije ispadne.

Hvala za link.

Odg: Zanimljivi range-test

Reply #2
@Diogen
Zanimljiv je podatak o svega 4 milje (približno 7 km) za 72 MHz. Nisi li ti postizao 20+ km na 35 MHz?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Zanimljivi range-test

Reply #3
jedno je kada mjeriš od točke A do točke B, a pritom si prijemnik dovezao u đepu autom do te lokacije, kao što se radilo u nekim testovima, bez VTX-a u blizini.
na što je Diogen korektno i upozorio prilikom tog testa Medvedgrad-V.G.,

a drugo je preletjeti od A do B modelom bez gubitka veze po putu dok ti osim 100 drugih smetnji koje nadletiš, cijelo vrijeme šprica i FPV TX na pola metra od RC RX-a.  ;)

Odg: Zanimljivi range-test

Reply #4
Nažalost nisam uspio iskopati originalni članak da sve lijepo proučim: nije mi jasno kojom su logikom izabrali prijemnik za test, da li neki prosjećni ili najbolji u ergeli pojedinog proizvođaća.

@Srepfler: 2,5 ili 6 milja to je u granici 6db, razlika može biti u usmjerenoj anteni ili boljem prijemniku

@SDespot: ne znam zašto na RCG stalno cmizdre za 72 MHz bandom

@Dr.Tom: To je sasvim druga prića.. neusporedivo drugačiji uvjeti ! Ja i dalje ne vjerujem u ona Jubito samohvaljenja o 20,30, 40 km.. imam dojam da se netko vozio autom za modelom, malo se možda poigrao sa telemetrijskim podacima na OSD-u i naravno  da pokaže kako ima najdužeg... :D

Ono što me zapravo zainteresiralo u tom topic-u na RCG je nevjerojatno mlaka reakcija publike, očekivao sam da će nagnojiti barem 500 odgovora,a ono niti 20: svako malo netko izađe sa pitanjem koje u sebi ima riječ 'range'; sada je netko napravio test i opet ništa, kao da ga nema.
Znači forum služi da stalno recikliramo ista pitanja i iste još gluplje odgovore, npr. da li je bolji Hitec ili Spektrum.
Stvar malo gubi smisao....
Damir



Odg: Zanimljivi range-test

Reply #5
 ::)
Tko nije probao FPV sa UHF-om nema pojima sta je long range,gdje letis kroz hrpu sranja u zraku + ostalo smece koje nosis na modelu sta sprica na sve strane, od SBEC-a,GoPRO i takvih naprava, sve ostalo su laprdanja i pretakanje iz šupljeg u prazno, stavis stanicu na jednu stranu i odes prijemnikom na drugu i eto ti test, jašta i muda labudova...
Nije isto jel range test rađen dok je vani 25 ili -5 stupnjeva a da ne govorimo o situacijama kad vlaga diktira ili jesi na relaciji ravnica-ravnica ili brdo-ravnica