Skip to main content

Topic: hitec optic 6 sport (Read 21724 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #30
Ivane,

Koji je to model na slici ? Tražim nešto zgodno na malog Cox-a.

Indy

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #31
BTW, imam i ASSAN-a, mogu reći da radi sasvim OK. Ekipa na FlyingGiants se kune u njega od početka
mada sam bio skeptičan je single channel sistem za razliku od Spektruma i Futabe.

Indy

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #32
Assan je BIO single channel. Sad je punokrvni DSSS. Ja vidio na analizatoru spektra.
Oni bijeli prijemnici su single, a crni na kojima piše V2 su dual. Svi predajni moduli koje sad prodaju su dual. Stari prijemnici rade sa novim V2 predajnim modulom.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #33
Hitec optic 6 sport sasvim oke stanica, nikad s njom nisam imao smetnje niti bilo kakvih drugih problema. Vrijedi te novce.
 
Futaba 6EX 2.4GHZ bila mi je ok ali su u to vrijeme su bili skupi prijemnici i izgledala je ko igračka, nedorađeno.
 
Trenutno imam DX7 i uspoređujući ih sa ove dvije stanice koje sam gore naveo i imao ih prije sadašnje DX7 ipak je popriličan odmak u dizajnu, menu je bolji, pregledniji, da ne spominjem jeftine prijemnike koji rade bez greške i na manjim metanolskim modelima, jednostavno kad ju primiš prvi put u ruke vidiš kud je otišao višak love  ;)
 
Smetnje nisam imao s nijednom od ovih stanica, naravno 2,4 je puno praktičniji kad nema antene na stanici, prijemniku i ne moraš čekati na red za letenje i paziti da ti nekom ne srušiš model ili netko tebi.
 
Ako budem mijenjao DX7 a za sad nemam potrebu kupio bi Hitec Aurora 9 jer nekako mi se čini best buy.
Ovo mi je druga DX7 a futaba 6EX 2.4GHZ  nebi došla u obzir još jednom  ;)
Ne zato što ne valja nego ipak bi malo više od stanice i moje mišljenje je da se na stanici i punjaču ne treba šparati.
 
Vedrane ako možeš kupiti povoljno od nekog hitec optic 6 sport kupi nećeš se zeznuti.
 
Ako kupuješ novo onda rađe 2,4GHz. Razmisli o DX6i  ;)
Oke stanica za male novce i jeftini prijemnici kaj nije ništa manje važno  ;D

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #34
dx7 u kombinaciji  s prijemnikom ar6100  a prijemnik u  modelu na  nitro  pogon
ide do  granice  vidljivosti  modela i  još  puno  dalje  a  neki  indy leto sa  futabom  benzinca 50ccm također bez  problema  i  smetnji naravno  sve  na to na  2,4ghz
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #35
a  neki  indy leto sa  futabom  benzinca 50ccm također bez  problema  i  smetnji naravno  sve  na to na  2,4ghz

Taj sam :)

Ye, 2,2m YAK 54, 8Kg model, 50ccm benzinac, Futaba FASST modul na FF9 i 617 prijemnik, bez greške...

Indy

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #36
naum je bilo  napisati  neki dan je indy ....... a  ne  neki  indy stoga  :'(
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #37
 :) :) :)

Indy


Odg: hitec optic 6 sport

Reply #38
 ??? :( :-X :'( :'( :'( :'(
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #39
E pa drugovi, čitam, čitam al' mi nešto nije jasno. Sto ljudi, sto čudi.... nemaš dva ista. Osim što svi sve znaju..

I tako, zabole me leđa i razgovaram sa nekim 'kiropraktičarom' i pitam : 'koliko čovjek ima kralježaka'? Tip, nešto mulja, kao medicina to nešto drugačije broji od kiropraktike  ! A, jeli, pa kako onda zubar može izbrojiti koliko odrastao i zdrav čovjek ima zubi?

Zašto pišem ovu usporedbu?

Zato da slikovito poduprem moje jednostavno pitanje: može li netko od ovdje sveznajučih koji poznaju puno modelara u cijelom svijetu objasniti na jednostavan način u čemu se BITNO razlikuju Futabin FASST od Spektrumovog DSSS, kako to da oba sustava rade na 2,4 GHz i međusobno se ne smetaju čak i kada ima više aktivnih modelara na istom letjelištu?
I što zapravo čini bitnu razliku da je jedan sustav bolji od drugoga?

Jer, ako slijedeći puta dođem na Lučko i ne znam sve o FASST-u i DSSS-u, hsaraga će me prebiti i poslati me kući, nebum mogel letjeti !!!

Damir

PS. Ova se pitanja ne postavljaju niti Wespenu niti Davoru!

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #40
FASST koristi frequency hopping iliti FDD modulaciju
Spektrum time frame hopping ili TDD

Pa mu se pravi pametan :)

ako imas vremena
http://www.flyinggiants.com/forums/fg239/21835-futaba-fasst-vs-spektrum-radio-link.html
http://runryder.com/helicopter/t480426p1/
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=869097
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=59585

ili u Google Spektrum vs FASST
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #41
Ivane,

Koji je to model na slici ? Tražim nešto zgodno na malog Cox-a.

Indy

nema ga za kupiti, ja ga letim sa NORVEL 1ccm   ili na struju i ovako i onako ide jako dobro,
htio sam mu staviti u trup kameru jer imam mnogo mjesta pa sam ga opteretio sa balastom 250gr i ne osjeti ga uopste,
sa ugasenim motorom planira kao dobar jedrenjak, veoma je lagan,
javi se ,pozdrav

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #42
dx7 u kombinaciji  s prijemnikom ar6100  a prijemnik u  modelu na  nitro  pogon
ide do  granice  vidljivosti  modela i  još  puno  dalje  a  neki  indy leto sa  futabom  benzinca 50ccm također bez  problema  i  smetnji naravno  sve  na to na  2,4ghz
moze dx7 na 50ccm?

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #43
ovo o granici vidljivosti zanemarite jer je devastatoru granica vidljivosti na cca 30-40 metra.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #44
ja  ubiti  niš ne  vidim  ja to  ultrazvučno
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX