Skip to main content

Topic: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne.. (Read 10232 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Eto,
nisam odolio i uzeo malo Zippy Compact 2S 850mAh 35C..i platio ih koliko već tražu EU Warehouse.

Ispao sam magarac !

Prvo tanki kablići ( nije li 35 C na 850 mAh negdje oko 29 A ??) i konektor kao za napajanje DLG prijemnika..
Nakon rješavanja ovih 'kozmetičkih nedostataka' slijedi hladni tuš: 28 do 29 miliohma IR-a ! Sanjam li ....nakon cikliranja stvar ostaje oko 25 - DAKLE TOČNO 2 PUTA VEĆA od Hyperionki 2S 900 mAh 35 NABAVLJENE U KOLOVOZU 2009. -te !

Kako su moje Hyperionke u proteklih skoro 5 godina prošle moj tretman koji nebi poželio ni neprijatelju , postaviti ću retoričko pitanje: Kako Hyperionke stare 5 godina nakon ne baš pažljivog rukovanja i čuvanja mogu biti duplo bolje od novih novcatih Zippy-ca Compact ?  Mogu i to vrlo lako jer su Zippice Compact- SMEĆE !

I to nije sve....
kako je poznato da na Rhino batkama piše 'Zippy Battery'...odmah sam provjerio i moje 2S 1050 40C Rhino i ustanovio da iste još uvijek 'drže' IR oko 15-17 miliohma, a stare su preko 5 godina....

Zaključak: HK nabavlja ćelije gdje stigne i onda na njih lijepi šarene brandove i ''C'' deklaracije kako im se svidi, bez testiranja, bez standarda kvalitete...

Pa eto, cijenjeni kolege FlyFreakovi, nemojte sebe namagarčiti kao što sam ja i izbjegavajte to smeće...nema opravdanja dati bilo kakvo pozitivno mišljenje o Zippy Compact (pogotovo dok ne isprobate Polyquest, GensAce, Hyperion), radi se i o vašim novcima.

Ljutiti

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #1
Nazalost, ali istina.
C rating slobodno dijeli s 3,
za puno praznjenje vise od 2-3C postaje problem.

Burst rate napuhnu se kao balon instant.

Cijena je jedina prednost i na srecu rotori podnose tezinu pa s paralelnim spajanjem nekako izlazim na kraj, no na avionima je zivi uzas i nedavno sam otpisao hrpu batki.

Dugorocno su te baterije jako skupe i trebalo bi odmah krenuti s kvalitetnijim.

Nazalost tako je i s servacima, prijemnicima, kablovima, konektorima, materijalima, ljepilima,
kada padne i sve se raspadne onda tek shvatimo koliko je bila skupa usteda.

Hvala ne iskrenom testu, najgore sto i kada se jedna serija testira kupis ponovo i nema ni najmanje slicnosti s prethodnom serijom.


Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #2
Kao vikend letaču, jeftine Zippy baterije su mi baš super. Daju struju i modeli mi lete. Sasvim mi je svejedno imaju li unutarnji otpor od 1, 10 ili 100 miliohma. Ionako je za sve padove mojih modela zaslužna moja "vještina" i ništa više.
Da sam natjecatelj, tražio bih način da se dokopam skupih Hyperionki ili sličnih. Kada bi bile lakše dobavljive, kupio bih ih iz čiste fore, makar ne iskoristio njihov potencijal niti polovično. Odrastajući na niklu (NiCd, NiMH) naučio sam što je elektrognjavaža. Svaki Zippy je bolji od bilo kojeg nikla.
Drugim rijećima, "svakom svoje", ne očekujem fantastične rezultate od Zippyja, niti fantastičnu cijenu od Hyperiona.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #3
Batke sam nabavio za početak sezone F5J-N... dakle nema druge nego odriješiti kesu za Hyperion/GensAce/Polyquest.

Ove 4 idu na stol i od njih napravim jednu 4S 1700 mAh za Zagi/Nurf/Bilo kaj što ne traži špicu kvalitete.

Inaće, za usporedbu, nove Hipice ovog kapaciteta imaju IR oko 8 - 9 miliohma, moš' ih cijediti i znojiti, i dalje su vitke ko' sponzoruša  :D .

Ljutim se na moju naivnost...tj ne plaće se za prolivenim pivom, nego se stiće iskustvo za ubuduće !

Damir

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #4
''Gorak okus loše kupnje ostaje dugo nakon slatkog okusa niske cijene'' --SDespot,flyfreak forum....
Eto Damire citirao sam kolegu Despota i još sam se sjetio B. Russela :''Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.....ALI JA ĆU I DALJE PRAVITI GREŠKE, nešto manje, jer ste Ti i Renato pri ruci... ;D
Ugodan vikend svima...LP
 
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #5
batka je super ako se koristi kako treba.
ne može biti kao neka 3x skuplja no za neke stvari ni ta 3x skuplja ne bi radila mnogo bolje.

kada nemam vremena za skoro dva sata letenja s lionkom,
onda s tim zippy compact batkama mi multi opušteno leti 50 minuta i to je super za nešto bez krila,  hyperion bi letila 150 minuta? nikako, niti 60 pa sam tu dobro prošao.
mali bixler potegne do vrha sljemena i nazad, za te pare kaj bi se žalio.

e sad da je idem cijediti u reverbu s nekih 40C onda ne bi bila tako super, ali zato se batka bira za neku svrhu, nisu sve za sve, pogotovo ne za male pare.

unutarnji otpori su fora za analizirati ali to je samo jedan dio priče,
npr li-ionka mi ima otpore jako visoke a daleko je najbolja batka koju imam(i najskuplja) no ne za sve vrste upotrebe jasno.
kao što imam i neke batke s jaaako niskim otporima pa opet nisu dobre za sve(manji kapacitet po gramu)...





Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #6
Kad bi barem navodili tocne podatke u specifikacijama pa
da se moze procjeniti.

Isto i za prop data od motora.

Ovako sve moras ponovo i nema zamjene.

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #7
Ne znam, ja koristim zippy 2000 mAh 45C i uredno vučem 100A iz njih i sletim sa hladnim nenapuhanim baterijama. Imaju doduše možda desetak letova ali zasada sam zadovoljan.

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #8
još jedna tema gdje su svį u pravu....
...alį įpak vrįjedį 'kolįko para tolįko muzįke'
dx9-xd8-gobac630

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #9
Nikada nisam vidio bolje batke! Imam 4 komada 3s 2200mah 25c i vukao sam konstantno iz njih 87ampera i tako ih silujem uredno svaki vikend!

Jedan vikend mi se desilo da je motor uspjeo pocuclati svaku batku u roku od 20 sekundi i niti jedna nije napuhnuta!

I da ne zaboravim reci, da su prije bile duze nekih centimetar!

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #10
Dali je ikad itko uspjeo napuhnuti compacticu?

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #11
Neki dan mi je dosla jedna zippyca 2200 45c 3s s karticom na kojoj pisu mjeranja svake celije!

Pise 2,6 2,6 i 2,7 mjereni unutarnji otpor i nakon toga sam se uvjerio kakva je to batka!

Toliki je sus dala da su se motor i regler zapalili!

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #12
Nikada nisam vidio bolje batke! Imam 4 komada 3s 2200mah 25c i vukao sam konstantno iz njih 87ampera i tako ih silujem uredno svaki vikend!
87/2,2 = 39,5 = 40 C !

3S=12,6 V
R= U/I  = 12,6/87 = 0,1444 !!!!

P= I*I*R = 87*87*0,1444 = 1092 W !!!!

2,2 (Ah) / 87 A = 0,025 * 60 (min) = 1,5 min = 90 sec  :D

Zaključak: ---->Nekonzistentno !
Damir

EDIT 19.05:  User 'Ademipusi' zahtjeva uklanjanje posta/zaključka...

Krivulja pražnjenja LiPo baterije nije pravac, dakle od pune pa do prazne baterije pri max. gasu na korištenom motoru ili nekom drugom trošilu uvijek postoji tipična krivulja kao ove  na slici:


...stoga zaključak ostaje isti !

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #13
Nekada se navuklo i na dvije minute, a ne samo 90 sekundi!

A kao sto sam rekao jednom su trajale 20 sekundi i prezivjele!

Odg: Zippy Compact, tj. Zdippy za naivne..

Reply #14
Samo da se zna, ja letim svaki vikend i puno ljudi se moglo u to uvjeriti!