Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229898 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #465

Rekao sam ti lepo da flashas to odma a nisi htio :D
Doneses stanicu da to polemim i flasham pa ce radit kak bog zapoveda :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Drug, a kad si ti to naucio lemit? ???

Kad sam iz mame izasao!

Ne kuzim foru, ali mislim da si se zajebo jer se na 9x mora lemit da bi ju flashao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #466
Drug Zed
Da li ti možeš lemit malo ozbiljnije stvari,
imam neke pločevine koje bi trebalo polemiti, bitno mi je da drže vodu kad majstori odu.
 :D :D :D :D :D :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #467

Drug Zed
Da li ti možeš lemit malo ozbiljnije stvari,
imam neke pločevine koje bi trebalo polemiti, bitno mi je da drže vodu kad majstori odu.
 :D :D :D :D :D :D :D :D

Kake pločevine :D
Ako je elektronika tj. ne zajebavas se mogu odradit :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #468
Imam pločevine 3000x3000x2 mm
A imam neke čipove zalemit dimenzija 800x250mm, ali imju svaki 150kg, nije problem viljuškar imam i to.
Ma radim neko napajanje ak mi nestane struje, ovo radi na potencijalu hladnoća - toplina,
Pa vidiš kaj se događa, frtalj Hr nema struju, jer je pala ledena kiša,
Mogu popodne navratit do tebe s labudicom da ti to pokažem  ;) ;) ;) ;)

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #469
Nis ja ne vidim daleko sam od ledene kise :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #470
Napokon sam i ja dovrsio svoj prvi model, stigla i Turnigy 9x (za sami pocetak odlucio sam se za tu stanicu)...
Upoznajem se sa stanicom i citam malo ove postove da se brze snađem. Dobio sam preporuke da bi bilo dobro odmah staviti er9x firmware, a vidim da i vecina ljudi prije ili kasnije upgrejda stanicu...tako da mozda je bolje prije da se covjek odmah navikava na er9x...
Kroz ove postove upoznao sam se metodom kako se otprilike izvodi procedura promjene firwarea...
Zanima me samo ima li nacina da se na stanicu stavi er9x firmware bez da se lemi po stanici?

Hvala!

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #471
Ja mislim da bez lemljenja nema upgrade-a
Lp,
Alex

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #472
Bez lemljenja nema nist...
Osim ako se uzme plocica za nadograditi blablabla (kompliciranje)

Ako si iz Zga mogu ti to odraditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #473
Thnx zed na ponudi, nasao sam neki filmić kako se to radi i sto se gdje lemi...budem malo to pogledao...stvar je da imam kramp od lemilice, a tamo mi se sve cini sićušno pa mi nije baš svejedno... ako bude bilo problema znam kome cu se javit...
Inace iz karlovca sam, al imam me i u zg cesto, tak da to nije problem...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #474
Jel da ponesem lemilicu?? 8) 8) Subota je ionako kišna pa možemo na kafče.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #475
Neces uspjeti sa krampom od lemilice, to je sigurno. Lemna mjesta su daleko manja od milimetra trebat ce ti ok lemilica!
Mozes uvijek na vrh lemilice namotati zicu tako da dobijea fini spic :)

Veliko povećalo i samo pomalo! Ako nisi siguran u lem ili misliš da bi negdje mogao biti kratki spoj - nemoj paliti stanicu. Prvo preporučam da naručiš programator i kupiš konektor za isti pa onda dalje lagano :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #476
Evo, nisam stigao prije javiti... KresoZG svratio za vikend u Karlovac sa svojom lemilicom i rijesio stvar brzinski. Tako da je er9x vec instaliran. Bolja varijanta nego da sam ja sa svojom "krampicom" lemio po stanici...
Hvala Krešo!

@zed Ovo sa namotavanjem zice - dobar savjet!  Thnx


Pozdrav,
Marko

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #477
Odlicno, drago mi je cut :)
Jesi se naviknuo vec na sve nove mogucnosti i skroz promijenjen nacin programiranja?
Puno drukcija logika, ali sve u svemu jednostavno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #478
Heh, jos sam ja na samim pocetcima, tako da sam uspio pohvatat samo one osnovne stvari koje mi trebaju za prvi let koji je eto jucer, moze se reci uspjesno odradjen :) ...
Setupirao trainer mod i napravio reverse po servima da sve štima...Ostalo pomalo citam iz manuala. Potpuno je drugacije u odnosu na orginal sa puno mogućnosti, al na prvu se ne cini toliko komplicirano...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #479
Mene je mucilo par sati jer sam polovio sve fore na originalnom softwareu pa me smuvalo...kasnije skuzis da je pljuga i da mozes napravit stvari koje ne mogu peterostruko skuplje stanice :)


Sent from my iPhone using Tapatalk