Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229973 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #495
Acro za pocetak. Ja sam bio u helicopter modu pa sam se zeznuo. Makar mislim da je throttle curve dobra stvar ponekad....al za pocetak je ok acro mod.
Lp,
Alex

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #496
OK onda je acro. A ja baš mislio da nije taj sigurno.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #497
Još jedno pitanje, vidim da ljudi stavljaju LiPo bateriju unutra pa me zanima, neki kažu da ne treba više od 5V, znači 2s, neki vele normalno 3s da treba. Kako vi radite?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #498
Treba ti 3S baterija...
Jedan lipo clanak je oko 3.9V stoga su tri 11.7 V dok na 2s nebi radila stanica.
Trebat ces vjerojatno mjenjat konektor na bateriji (skinut originalni sa drzaca baterija od stanice i taj zalemit na novu batku). Ako nisi dobar sa lemilicom zamoli nekog iskusnog da ti to napravi jer trebas bit maksimalno fokusiran i ne smiju ti se goli izvodi od baterije taknut ni na pola sekunde jer ces skurit bateriju. Elektronikom se bavim cijeli zivot pa opet, prvi doticaj sa lipom mi je nakon sekunde nepaznje zavrsio u dimu i napuhanom baterijom, tako da, oprez u ruke i pamet u glavu !

P.S.
Preporucam da to sve kvalitetno izoliras termo buzirom da mozes mirno spavat  ;)



Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #501
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #502
Jesi siguran da je stanica? Ja sam imao takve probleme jer je BEC bio preslab za stvari koje sam mu radio :D

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #503
Napajam prijemnik i kk2.1 kao i prije tak da nije tu problem .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #504
Uzmem spojim staru stanicu,ne radi nista,ne prima signal,nesto prima ali ne kako treba ... Ovih dana budem namontirao drugi kontroler cisto da vidim dali je do njega a mislim da je .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #505
Ja sam imao čudnih situacija na nekim modelima.  Npr.,  trznuo bi neki od servaća i sl. (baš kao kada se model priključuje na batku pa trznu serva) . Nakon flasha firmwarea,  sve radi odlično.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #506
Nemam mogucnost da ga flash-am ... ali sad cu ju vratit na tvornicke postavke pa vidit dali omda radi kako treba
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #507
Čini mi se da je ova stanica najbolji izbor kad se uzme u obzir cijena i kvaliteta!

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #508
Dali je itko od vas eksperimentira sa antenama na standardnon modulu i recieveru od 9x?
Malo san istraziva i npr frsky combo za 9x daje nekih sigurnih 1.5km udaljenosti.
A npr cloverleaf antene na recieveru i stanici (ili jos bolje spiralna na stanici) daju nevjerovatnih 4.5km (prican o standardnon modulu i prijemniku).
standardna jacina signala tgy 9x je 200mw.
Mislin da se za relativno male novce da složit samo takav long range setup :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #509
Hahah, opet nas dvojica o antenama  :D

Mislim da bi se moglo dobiti dobar range samo sa patch antenom na tx-u. Helical + clover ne zvuči loše, ali je previše petljancije.