Skip to main content

Topic: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima) (Read 3183 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Pozdrav svima,

zanima me da li je netko na ovakvom motoru ili motoru slične konstrukcije mijenjao lagere ?
Ne znam da li su uprešani svaki sa svoje strane i da li postoji dosjed (vidi sliku) i da li su ljepljeni ?
Ako ne postoji dosjed, ideja ih je isprešat van u jednom smjeru i uprešat nove unutra..Zna li netko POUZDANO ??
Pretpostavka je da bi se u Lagerosu našao adekvatan par SKF-ovih lagera koji bi sigurno bili puno bolji od originalnih kineskih koji
su kapitulirali več nakon 2-3 udarca o tlo (zemlju).. :-[


Ovo je motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6547__TURNIGY_2204_14T_19g_Outrunner.html

LP..

nađoh ovaj tutorial:
How to change Bearings in a Scorpion Motor by Innov8tive Designs



Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #1
 ???
Nitko ne zna ? Hmmm.. ne vjerujem da nitko nije nikad raskopao sličan motor...
 :-[
ajmo ljudi, motor mi zvuči kao mlinac za orahe..
lageri 6x3 u LAGEROSU (neki Korejski - navodno se ugrađuju u zubarske mašine) su cca 25 kn / kom, što nije jeftino, ali lik
mi tvrdi da su vrhunski i da trpe do 40k rpm..

Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #2
Meni je jedan samo ispao na G15 motoru i ponovo sam ga vratio na mjesto uz malo Loctita

Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #3
 ;)
Stigao mi paketić sa HK-a sa 2 nova motora.. T Park 300...
Sad ću rastepst motor, pokušat isprešat lagere u jednom smjeru i postat zapažanja i zaključak s par fotki...
možda nekome bude od koristi...  :-\


Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #4
Samo info:
Probaj ih izbit s malim srafincigrom, svaki put pomaknes ga za 60 stupnjeva (srafinciger) i lagnaim/blagim udarcima pomices lager (ako ide) prvo s jedene strane jedan lager, pa drugi. Na vecini motora je jedan manjih dimenzija i jedan vecih dimenzija. Za lagere koje mislis stavi nađi na netu specifikacije jer sumljam da su ovi iz skf-a jako kvalitetni kako kazu. Imas boca bearings pa pogledaj na njihovom webu koji bi ti odgovarali i skf web katalog. Razlike izmedu preciznosti lagera izmedu 3 i 5 klase su zanemarive za nasu namjenu. Radije kupis vise lagera za malu cijenu (20$ 10 komada) i mijenjas kad roknu nego platis 20$ jedan lager da rokne u bilo kojem padu.

Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #5
@razno2008 :
 ::)
Nisam baš uvjeren u učinkovitost te šrafnciger-tehnike iz razloga što ga šrafnciger tuče po obodu i bez obzira što pomičeš šrefciger između udaraca.. ne čini mi se kao učinkovita tehnika.. a i velika je šansa da na kućištu bude oštećenja.. možda na koncu i to probam... samo sve nešto odlažem tu radnju jer mi motor još vrti i okačen mi je na depronca koji fino leti.. zvuk prolupanog lagera tak lijepo rezonira na depronu da avion super zvuči.. ko prava Cessna..  :D :D :D

Probat ću isprešat to van sa šipkom/cijevi zeru manjeg promjera nego li je vanjski prsten na lageru.. to mi je jedino logično... i kao što sam obećao poslikat ću postupak ak uspije...

Hvala na odgovoru i lp

Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #6
 :) Uspio sam izmjenit lagere na Turnigy 2204-14T
Izbijanje je išlo šrafcingerom, ali sam ga izbrusio dodatno za tu priliku ..
Kupio dva komada 2x7x3 za 36 HRK-a i uz pomoć male šfrafcinge sam ih utisnuo u ležište.. i ispalo super.. imam novi motor..  ;D

ako nekoga zanima mogu to detalnjo opisati uz slike...

Odg: Zamjena lagera na motoru: TURNIGY 2204-14T ( i sličnim malenim outrunnerima)

Reply #7
Bok,


htio bi sebi promjenit lezajeve na ovom motoru.
Mozes molim te opisat malo detaljnije kako si ih uspio izbit van?


Di si kupio zamjenske lezajeve?
Ima na RC timer nesto, ali ne pise koji im je vanjski promjer..


Hvala.