Skip to main content

Topic: K: Nitro gorivo za avione (Read 852 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

K: Nitro gorivo za avione

Molim ako netko ima viška nitro gorovo za avione od 10 do 15% nitra za prodati ili ako zna nekoga tko prodaje ili gdje se može nabaviti.
Unaprijed hvala!
Nino
0916164000
Sve više znan a sve manje mogu


Re: K: Nitro gorivo za avione

Reply #2
Ovi ne dostavljaju van Belgije, a Lindiger samo plati i pokupi u butigi. Dragi Bože lakše sastavit nuklearku nego kupit nitro🤐
Sve više znan a sve manje mogu

Re: K: Nitro gorivo za avione

Reply #3
Slične probleme je imao jedan naš član. I nakon 20+ godina je naoravio tranziciju...

Pogledaj si Saito liniju stvorenu baš za taj segment:
Fg11, Fg14, Fg17, Fg21....


Letiš za kunu po letu i brzo otplatiš motor na razlici u cijeni goriva s benzinske naspram onog iz Belgije s dostavon.... prošlo je vrijeme nitra, adaptiraj se,
Ili nastavi, ali bacaš novce uzalud na to gorivo  :(

Sretno
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Re: K: Nitro gorivo za avione

Reply #4
Dostavljaju za HR. €28 kosta dostava, bez obzira da li je u narudzbi jedna kanta ili 4 kante goriva. Tako je da isplatnije uzeti 20L pogotovo ako imas nekoga da podijelite troskove dostave.



Re: K: Nitro gorivo za avione

Reply #6
Hvala na vašem vremenu, trenutno mi je žao bacit par novih OS nitro motora, odlično rade, prebacovanje na benzin ili elektro je opcija ali nije gušt. Uzmimo ovako uz sam motor benzinac moraš uzeti da je i teži za istu snagu od nitra pa model neće biti ono što je bio a di su dodatne baterije, el. kontrola paljenja o sl.
Kod elektro je obrnuta prića, izbaci sve kupi motor težak 350gr, pa ciglu 6S
Na kraju sve ovisi o guštima, volim i elektro i nitro i benzin u ovom našem '' sportu''.
Nekad smo i na laštik (gumu) potezali. Domaći nitro tko bi liznija iša je u prvi grm ako ga je naša...
Ekipa hvala vam još jedom uživajte i držite se one Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi.
Pozdrav iz Sinja
Sve više znan a sve manje mogu

Re: K: Nitro gorivo za avione

Reply #7
Di na kraju uzimate gorivo, a da šalju u hr? Razmišljam u Sebart Angela stavit saito fa82 (benzinska verzija tog motora mi je preteška), umjesto struje. Ne isplati mi se ići na 6S pogon jer koliko ja letim baterije će mi propasti od stajanja pa razmišljam eventualno o nitro pogonu...
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Re: K: Nitro gorivo za avione

Reply #8
Pa piše ti link malo iznad: https://www.ercmarket.com/optifuel-nitro-fuel . Možeš kupiti i samo jedan kanister, ali shipping za 1 ili 4 kanistera je isti, pa je onda pametnije kupiti 4 u dogovoru s nekim kolega i podijeliti trošak slanja. Sve u svemu, za nitro gorivo i ne izađe preskupo.
samo zemlja je granica....