Skip to main content

Topic: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke (Read 2414 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Poz svima
Konacno naso vremena da sve posteno slozim i situacija je sljedeca: pri yaw turnu mi se stvaraju vibracije na videu onako bas da se oko ne moze fokusirat na sliku, a pri normalnom letu ako napravim zoom videa nekih 200 posto postoje neke sitne vibracijice neprimjetne ako nema zooma. E sad me zanimaju savjeti sta jos mogu napravit da se izoliram od vibracija- propelere sam sve izbalansiro a na gimbalu jos nisam postavio savrsene pidove trebam se jos malo igrat s tim( jel imaju veze pidovi i ostali settingsi gimbala s vibracijama) isto tako evo u privitku postam video 1080p 60fps medium FOW  i snimka je puno bolja nego na 30 fps cak sam i neke yaw turnove radio i vibracija skoro da i nema, jel imaju settingsi na goprou veze sa vibracijama i u kojim mi je najbolje snimat da postignem najbolji rezultat?

Ima ko kakvih iskustava sa izradom platformi od celicnih sajli znam da tu ima igranja sa debljinom sajle i duzinom itd ali cisto informativno jel bi se moglo sta s tim rijesit? Ili da mekse gumice na gimbal stavim ?svaka pomoc je dobrodosla :)

https://www.youtube.com/watch?v=bhumHAMhjoA

Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #1
Meni ovo izgleda poprilicno dobro kako jest.

Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #2
Uploado preko moba pa nije u 1080p ne znam zasto....
Napravit cu ponovo... da ovo je ajmo rec let u jednom pravcu ali prilikom yaw turna se dogadaju problemi danas cu jos snimat pa uploadam..
Jel bi ovo pomoglo mozda?

Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #3
pa ako pogledaš moderne strojeve za snimanje, primjetiti ćeš da je kamera vrlo blizu CG-a.

ovako di je tebi sada, oko 25cm ispod svega, je samo jedna velika poluga koja trese cijelu kameru multiplicirano u odnosu na trzanje samog stroja.

i sada ako staviš još i te gumice buš dodao samo još jedan 'zglob' oko kojeg se može tresti (uz one gumice na šinama koje drže sve ispod modela, te sajle na tim šinama)


yaw ti ne drži nikako :(

prošla je evo polovica 2016.g. nismo više u 2012-2013.g,
rekao bih ti što ti je najbolje (možda to i sam več znaš) ali to bi pokrenulo samo hrpu neg. komentara,

pa ti mogu samo poželiti sreću s dampiranjem.
to je muka isusova i zahtijeva puno odlazaka na livadu, testiranja, vremena, gumica za ljeto pa onih za zimu, pa za vjetar pa za mirno...
i opet to nije nikada 'ono pravo'

Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #4
Ovo sa slike je stroj od frankycro- screenshot s youtubea. Meni je kamera malo blize cgu nego sa slike... evo sad gledam malo materijal i na 60fps zoom 400% vibracija nema... probat cu nove gumice mekse,tvrđe- svakakve nabavit pa probat kako to sve ide. Al eto cisto me zanima kako  se settingsi na goprou manifestiraju na vibracije?

 

Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #6
Nisu nisu skroz de rasklope izvan

Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #7
Vibracije rijesene! Snimka odlicna cak i u yawu uploadam video naknadno... ali pri vecoj brzini dobijem neku tresnju do cega bi to moglo biti jel ima veze s motor torque pojedine osi?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk



Odg: GoPro hero 4 silver na x8 copteru i vibracije video snimke

Reply #9
A ja jos gledam zasto predvecer na livadi koja je u hladu imam vrhunsku snimku a u sred bjela dana pri vecoj brzini imam jello haha

Hoce polar pro bit ok? Ili ima jos alternativa?


Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk