Skip to main content

Topic: Pitanje; Regler i dva motora (Read 4141 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje; Regler i dva motora

Jedno pitanje, jedan regler od 100 ampera jel se daju spojiti dva motora koji vuku max 40 ampera po motoru u punom gasu. Znači 3 izlazne žice idu na 2 motora istih karakteristika?
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #1
Da. Spajano, vozeno- sve radi normalno. Samo budi siguran za max. struju.

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #2
Hvala na odgovoru. Mislio sam radi povratne informacije o okretajima da nebi zbunio regler
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #3
Koji put se zna dogoditi prilikom prvog davanja gasa ali ponovis pokretanje i sve radi.

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #4
Da li je to srusen urbani mit da se ne mogu spojiti dva brushless motora na jedan regler?

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #5
Mi smo spojili 2 motora na jedan regler (u camcu) i sve je radilo normalno. Ima na YT dosta videa od korisnika koji su isto spojili 2 ISTA motora na jedan regler i sve sljaka.

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #6
Radi da, ali motori moraju biti u fazi inače oba motora i regler jako trpe. U biti bolje reći nikada nisu u savršenoj fazi jer u biti nijedna dva motora nisu identična + sve ostale "nesavršenosti" u proizvodnji dovedu do toga da u biti cijeli sustav trpi više nego što bi mogao trpjeti da se koriste 2 reglera.


To je izuzetno teško postići i zato se u biti koristi jedan regler za jedan motor.

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #7
Pravo veli Shimpa ali uz te sitne nedostatke to radi provjereno mi modelari ionako ne vijamo pepertomobil....
Stvar se može postaviti ovako: regler je kučna mreža s trofaznom strujom, a motori su ionako trofazni pa ako se u kuči može spojiti više motora na isti dovod (čitaj regler) nema razloga da na regler ne radi...


Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #8
Da, uz prilično bitnu razliku. Kućna mreža je sinusna a regler daje skoro pa pravokutnu struju. Teslin motor (dakle na izmjeničnu struju) ne bi radio dobro na pravokutnu struju. Pored toga regler "osjeća" kada prebaciti fazu preko povrata struje (kada se rotor počne udaljavati od zavojnice, počne vraćati struju u regler). Ako oba motora nisu u istoj fazi jedan od motora će vratiti značajno više struje te na taj način (nepotrebno) opteretiti regler. Da li radi - da ali da li je dobro tako koristiti - nije. Ne bum više tupio, najbolje na svojoj koži isprobati pa naučiti - i ja tak učim :)

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #9
Da, uz prilično bitnu razliku. Kućna mreža je sinusna a regler daje skoro pa pravokutnu struju. Teslin motor (dakle na izmjeničnu struju) ne bi radio dobro na pravokutnu struju. Pored toga regler "osjeća" kada prebaciti fazu preko povrata struje (kada se rotor počne udaljavati od zavojnice, počne vraćati struju u regler). Ako oba motora nisu u istoj fazi jedan od motora će vratiti značajno više struje te na taj način (nepotrebno) opteretiti regler. Da li radi - da ali da li je dobro tako koristiti - nije. Ne bum više tupio, najbolje na svojoj koži isprobati pa naučiti - i ja tak učim :)


+1

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #10
Još jedno pitanje!
Jedna baterija i na nju spojimo dva reglera različitih amperaža. Zatim na reglere spajamo motore snage manje nego regleri a u prijemnik spojimo putem y kabla oba reglera.
Dal bi se motori vrtjeli mislim na gas i sve bilo ok?
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #11
Da, ako baterija može dati dosta struje za obadva motora.
Ako jedan i drugi regler imaju BEC u y kabel spoji crvenu žicu samo iz jednog reglera.

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #12
Da to sam zaboravio napisati. Batka velikog kapaticeta i sa slabijeg beca se reže crvena a može i crna mislim da svejedno koja.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Pitanje; Regler i dva motora

Reply #13
Nije svejedno mora biti crvena