Skip to main content

Topic: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu (Read 33799 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #15
Ali moje nije stiglo do petrinje, bio sam danas u posti. Ipak im treba za relaciju zg-pt barem dva, ako ne i tri radna dana, nevjerojatno je dug taj put.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #16
Sada kad sam procitao sve ovdje napisano nisam odusevljen, narucio hrpu elektronike za mini quad, iz singapura do hrvarske u 2 i pol dana fedex-om,  a danas vec sedmi dan na carini. Sve potrebno poslano i jos nikakva obavjest. Valjda se nece otegnuti, cemu onda narucivati expresno ako nasima treba sto godina da procesiraju paket.  :'(
InnovationMatters


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #18
Meni je eto samo za lokalni put nakon sto je konacno ocarinjeno trebalo nevjerojatna 3 dana. Za citavih 50km.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #19
Evo da javim kako ide, nakon 2 tjedna svega i svašta, 5 carinika jer se predmet samo prebacivao s jednog na drugog, finalno danas nazovem i ocajnicki zamolim da se to više riješi, razgovaram sa šefom carine;

i on me finalno zamoli da mu objasnim o kakvoj vrsti dijelova je riječ, naravno objasnim mu u kratkim crtama da se radi o elektronici za jednu vrstu helikopter modela ali i ne sami model, već ono što je potrebno da bi model poletio, bilo da se radi o diy modelu od šperploče ili kupovnom model.

on je sve to stavio pod rastavljeni helikopter model, sada se stvarno nadam da je to to i da više ne moram razmišljati o ovome ikad više.

Nikad više Fedex ili bilo kakve expresne službe, nema smisla jer ovo već traje 18 dana, potrošio barem 150kn na telefon, fax, printanje itd..

ja ne mogu vjerovati da je ovo moguće, carinici u zemlji koja je dio europske unije su me tražili da im prevedem svaku stavku na hrvatski jezik, čak sam im dao i  kratki 'esej' o svakoj komponenti,
npr. Sunnsky brushless motor 2300kv,
- mali elektro motor brand imena Sunnysky, 2300 okretaja po 1 voltu baterije, namjene za model veličine do 30x30cm.

Eto, morao sam ovo podijeliti jer mi se čini da smo kao nacija sišli s pameti.
InnovationMatters

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #20
Davno smo mi kao nacija rastali se sa pameću, pogotovo takve raznorazne službe tipa carine, telekoma, elektre, pošte, itd....strašno kaj se događa...isto kao i "navodno spalijvanje stvari zapljenjenih na carini"... O tome bi mogao napisati kratki roman iz osobnog iskustva.
Lp,
Alex

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #21
Frend je narucio kopiju kroksica pa je dobio dopis da se javi.
Uglavnom trebao platiti kaznu i troskove unistavanja od nekih 2000-2500 kn, drugi puta kada je dosao je rekao da su
krivo poslali paket, ispunio zapisnik i nije nista platio. Mislim 2000 kn za STA?

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #22
Platiš ili ne platiš....a netko drugi fura tvoju robu...
Lp,
Alex

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #23
Evo, dobi račun od shcrenker špedicije za usluge carinjenja, nadam se da je to to i da mogu očekivati paket kroz par dana. ?
InnovationMatters

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #24
Meni je paket bio na carini 12 dana s time da je dva puta išao kod carinika prvi ispis mu nije odgovarao pa me tražio order list, pa sam opet moro čekat 5 dana znači da sam odmah poslao to što mu je trebalo već bi paket bio doma.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #25
Znaci situacije je ovakva, jucer dodje postar sa posiljkom (china) koji je btw free shipping...

 i postar trazi 5 kn za dostavu posiljke, bez racuna bez icega, ili kaze frajer ako ti napisem ''zuti papiric'' onda ga pokupis na posti za djabe.. nema mi tu logike..

Otisao na postu pitat jel me postar mulja ili sto vec, ugl, kaze gospodja na salteru da po novom naplacuju 5kn za MALE paketice, bez racuna naravno, ili ti postar pise obavijest i onda pokupis na posti za djabe, ono kak bi to trebalo biti... Ima li tko kakve informacije o ovome?

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #26
Meni je u pon donio poštar mali paket i kovertu. I nije bilo nikakvih dodatnih troškova.
Ali zato prije kojih godinu dvije sam morao platiti 5kn za nekoliko malih paketa.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #27
Ocito zavisi kako dobiju naputak taj dan, meni prije 2 tjedna stiglo valjda 5 papirica, kaze postar da vise ne nose pakete na adresu vec samo sto treba potpisati. Tjedan iza dolaze 4 paketica srednje velicine na adresu, nisu stala u sanducic, ali ih je svejedno nosio, ne znas tko tu koga.
Ovo za dostavu 5 kn isto kako se kojem sprdne, bez racuna, neka prica koju ni klinci nebi popusili, pa valjda kako naidjes.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #28
Kako carina obaviještava da će carinit nešto odnosno da se dostave papiri? Isto preko poštara?

Neda mi se čekat da dobijem to sve jer vidim da su paketi došli u HR i nestrpljiv sam :D

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #29
dobis ovakvu lepu cestitku  ;D i onda im posaljes mailom, faxom ili postom racun i onda se molis da ti to cim prije ocarine, u mom slucaju trenutno drugi dan bez pomaka