Skip to main content

Topic: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu (Read 33846 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #45
Nazvao,
uredno se javili na prvu, rekao broj PCP,
kazu tek ide na carinjenje nije otišao nazad, meni lakše.


Iako uzimaju novce moram pohvaliti brzinu i usluznost.


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #46
Meni je jednom slicno pisalo, i isto sam mislio da su iz nekog razloga vratili, no zeznuli su nesto samo. Ne sjecam se o cem se radilo.

Koji avioncek dolazi? Onaj xuav one?

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #47
Talon mini, one je puno veci.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #48
Aha, fora :)

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #49
Jel vam naplate poštarinu od carine do doma?

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #50
Fali ti račun po kojem ti zaračunaju carinu. Mozes im dostaviti pisano/faxom ili e-mail-om. Bilo sto u vezi narudžbe da vide cijenu. Preporucam e-mail te da ih odmah nazoves i javis inace moze proci i mjesec dana. Carinu ces platit i to 25% od cijene. Zao mi je ali je tako.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #51
Paket stigao.


128 kn PDV
+ vrlo su kreativni
5 kn posta
+
2-3 lezarina
36-37 trosak carinjenja
12-13 ona koverta sto salju


cca 185 kn za paket placen 73$



Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #52
Dobro si prosao,ja sam paket od 340kn platio 105 kn davanja


Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #54
ja nisam imao kovertu i lezarinu jer sam otisao u zagreb i zamolio ih da mi to rijese odmah, bili su kurceviti al su napravili

evo super stranica za pracenje paketa po kini
http://www.travelchinaguide.com/faq/

ips.posta.hr me ubije kad se po 10 dana status ne azurira a paket putuje po kini

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #55
Pozdrav

Imam pitanje koje nije vezano uz vrijeme carinjenje, ali je vezano uz carinu.

Prosli tjedan mi je dosao paket s carine i nije mi jasno kako oni odreduju srednji tecaj.
Naime, oni su mi odredili srednji tecaj USD 6.941, a taj dan je tecaj bio 6.767. Srecom paket je bio samo $70, pa sam ukupno platio 12kn vise zbog tog njihovog tecaja.

Jel znate na koji nacin oni odreduju tecaj? Zar ne bi trebali gledati koji je srednji tecaj koji je odredila HNB?

I jos jedno pitanje, kada mi dode paket u postu s carinom. Jel moram tu carinu platiti preko poste ili mogu s uplatnicom sam platiti npr. internet bankarstvom?

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #56
Poz.. Očekujem neki paket pa me zanima da li netko ima mail i telefon carine na koji se šalju računi ukoliko mi opale carinu. Hvala.
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #57
Poz.. Očekujem neki paket pa me zanima da li netko ima mail i telefon carine na koji se šalju računi ukoliko mi opale carinu. Hvala.
Mail je 10004.zagreb@posta.hr , ali ne znam jeli to samo za ZG ili druge lokacije imaju svoj email(?)
Uglavnom poštar donese prvo obavijest o tome da im moraš poslati podatke kojim oni mogu točno identificirati predmet koji si kupio i gdje. To košta mislim 10kn.
Kada im šalješ mail sa tom papirologijom (poželjno u PDF-u) u predmetau maila moraš navesti PCP broj iz obavijesti.
Nakon slanja dobiješ automatizirani odgovor sa potvrdom da su stvari primili.
Nakon toga čekaš 1-2 tjedna i poštar ti svar donese doma i platiš mu ono što su ti odrapili.
To bi bilo tako nekako.

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #58
Ja imam.i formaciju da je za citavu hrvatsku nadlezan carinski ured zagreb, da su ostale pogasili

Odg: Vrijeme carinjenja posiljaka u postanskom prometu

Reply #59
I ja sam račun za zadnji paket slao na gore navedeni mail a prije toga sam slao na fax u carinu Osijek. Paket mi stigao za par dana.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.