Skip to main content

Topic: Lokacije za plovidbu - Zagreb i okolica (Read 3340 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lokacije za plovidbu - Zagreb i okolica

Bili smo sinek i ja jučer na šoderici kod Zaprešića i vozili gliser na malom jezeru.
Bili su neki ribiči (dva štapa) na suprotnoj strani i nismo im se previše približavali, ali izgleda da ipak nismo bili dobro došli.
Potjerao nas neki lik koji se predstavio kao čuvar, ali ono ne zamolio nego "vadite to van, odmah".  :-[
Nisam se htjel raspravljati pred djetetom, pa me interesira kakva su vaša iskustva, imaju li ribočuvari takve ovlasti?
Poslao sam mail na ŠRD Šaran pod čije ribolovno područje to spada, pa javim što će odgovoriti.

Sad tražimo alternativnu lokaciju iako nam je ova definitvno najbliža.
Gledam Orešje, Strmec odnosno Rakitje. Eventualno Preljevnica i Jarun. Gdje ima najmanje ribiča?
Da li se za Preljevnicu može parkirati na odmorištu Plitvice? Tamo ima neka žičana ograda ako se ne varam?
Hvala!

Odg: Lokacije za plovidbu - Zagreb i okolica

Reply #1
na preljevnici nisam imao problema, ima par jezera, udaljim se od ribiča i nitko nije prigovarao, dođe čuvar, vidi da nismo u "krivolovu" :) , pozdravimo se i nikom niš

na jarunu isto, samo sad na "plaži" ima dosta kupača, pa nije bas ok vozikat se medju njima, al ak se udaljišod njih isto vozis bez problema

Odg: Lokacije za plovidbu - Zagreb i okolica

Reply #2
Kako dođete do preljevnice? Po onom našodranom putu od Jankomirskog mosta ili ima bolja varijanta?

Odg: Lokacije za plovidbu - Zagreb i okolica

Reply #3
u luckom skrenem desno, pa preko mosta iznad obilaznice

Odg: Lokacije za plovidbu - Zagreb i okolica

Reply #4
u luckom skrenem desno, pa preko mosta iznad obilaznice

Ovisi s koje strane dolaziš,ali da,od jankomirskog mosta šodranom cestom prema jugu ili od Blata (Novi Zg) šodranom cestom ispod autoputa kanalom prema sjeveru.Ima i desno pored nasipa asfaltirana cesta skoro do jezera pa preko nasipa lijevo pa desno :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian