Skip to main content

Topic: vibracije pomoć (Read 2796 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vibracije pomoć

imam problem na mini catu ,izvadio sam flexi osovine i namazo ih sa masti i kad sam vratio i prisrafio bez propova pri skoro full gasu pocne ruzit jako , probo sam motor bez osovine sve ok ,jedino kaj sam mjenjo teflonske tube koje nisam mogo nac orginal mjere  umjesto unutarnjeg promjera, 3,1 mm sam stavio 3,2mm malo ima lufta al mislim da nebi trebalo smetat ili mozda da. neznam,dal je neko imo slicnih problema,ruzi stvara vibracije :(

Odg: vibracije pomoć

Reply #1
Ne znam da li pomaže a i s brodovima sam nula, ali imao sam iskustvo nedavno s osovinom i ležajem koji je bio baš to, imao mikro lufta. Za ne izmjeriti, na heliju i stvar je stvarala vibracije da su šarafi na par mjesta ispadali (no loctite, tek testiranje bez elisa naravno). Kad sam uočio stvar, stavio novu osovinu i ležaj kopmletno koji su pasali onako kako treba, i vibracije by-by!


Odg: vibracije pomoć

Reply #2
Upravo ti zbog tog lufta dolazi do buke.... Vibracije od osovine koja šeta po ležajevima...

Zamjeni ležajeve i sve će biti ok.

Odg: vibracije pomoć

Reply #3
naci nove tube i to bi trebalo bi to opet natucivat i cekat jao nikad na zelenu granu :'(,fala na pomoči ;)

Odg: vibracije pomoć

Reply #4
probaj i provjerit kako ti je prop izbalansiran.....