Skip to main content

Topic: Alinghi 1m (Read 7202 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Alinghi 1m

Malo sam zašao i u druge "vode" osim letečih pa sam odlučio napraviti model Alinghi, koji je izvorno bio IACC120 klasa, ali sam ga na nagovor malo smanjio na 1 metar, ali mi je sada žao kad vidim da je za sada sve super ispalo.

Kako nisam do sada ništa radio sa kalupima ovo je moje prvo takvo djelo i to od nule.

Napravio sam pramodel. Sa rebrima od špera i obukao u 2mm balzu, sve ojačao sa staklom. Pokitao i pobarbao te uglancao, naravno da su mi promakli neki detalji, ali to se iz zraka ne vidi  ;) .

Nabacio kalup na njega, te ga isto tako nakon vađenja poglancao, ispolirao, i prvi odljev trupa sam danas izvadio. Svemu je tome pomogla i mala peč koja je odradila super posao, tako da za skoro 4 sata je gotovo.

Malo ima zračnih jastuka, jer nisam na kraju sve to skupa vakumirao.

Evo par slika:

Odg: Alinghi 1m

Reply #1
Pomoću CNC-a sam radio modele za kobilicu, balast i kormilo. Kormila su gotova, dok je kobilica u fazi poliranja i izrade kalupa



Odg: Alinghi 1m

Reply #3
Svaka čast Krešo! :)
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Alinghi 1m

Reply #4
Jupiii!
Konačno ćemo jedriti.
Moja stoji već 2 godine...
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Alinghi 1m

Reply #5
Gradnja ide polako dalje:

Detalj kormila

Odg: Alinghi 1m

Reply #6
Trup i model nadgrađa. Pripremljen za izvaditi kalup.

Odg: Alinghi 1m

Reply #7
Nije se stalo sa izradom, polako se naziru finalni detalji. Nadam se da ću još za ovih vručina krstiti moju brodicu. Trebam samo naći dobrostojeću kumu  :D :D

Odg: Alinghi 1m

Reply #8
Gradnja ide polako dalje:

Detalj kormila

Kreso, lijepo - profesionalno,
ja bih samo Alu po neki puta Frezer dodirnuo Kistom prethodno umocenim u Spiritus !
cista obrada !
Pozz, iv

Odg: Alinghi 1m

Reply #9
Možemo dogovoriti,kada bude gotov,neko druženje na vodi!? :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Alinghi 1m

Reply #10
Moja jedrilica je zaplovila. I to vrlo uspješno. Nije bilo nekog prejakog vjetra tako da sam se oko pola sata samo lagano vozikao amo-tamo. Stabilan, okretan, i za sada nepotopiv. Probao sam ga okrenuti naopačke ali se izravna sam.
Ova jedra su privremena, već imam u pripremi skrojeno od Ikarexa, puno lakši materijal, i još samo da ga kozmetički dotjeram. Kao što sam već i prije napisao, žao mi je samo što ga nisam napravio u mjerilu znači 1.2m nego kao 1m klasu.

p.s. Ameri već furaju 1.7m klasu


Odg: Alinghi 1m

Reply #12
Odlicno!!
Super izgleda pila!

Odg: Alinghi 1m

Reply #13
Super jedrilica, super posao odrađen. Brzo jedri na videu.

Odg: Alinghi 1m

Reply #14
Konačni izgled je gotov. Testirao sam mali airbrush iz HK-a.

Vikend je pred nama, ...