Skip to main content

Topic: Tko je (opet) izgubio jedrilicu... (Read 4353 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

...preuzeta danas u vrlo širokoj okolici Stubičkih Toplica !

Model je skršen: setup je OK, no izgleda da su se uške sa eleronima i servačima odvojile u letu i nisu pronađene !
Centroplan je malo nadrobljen, trup je puknuo iza krila i odvojio se V-rep !

Model ima vrlo specifičan prijemnik, odličan ESC i bateriju na kojoj ne nešto flomasterom napisano, a to su podaci koje ću tražiti od onoga tko bude tvrdio da je njegova, ako zna, rado ću mu je vratiti !

Slike spustim dok skrkam ovu lubenicu..krepan sam od cjelodnevnog letanja... ;)

Damir

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #1
Smiljčev Cularis?

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #2
Posao budućnosti.
Kod nas još ne postoji firma ''RC Izgubljeno - nađeno''!!!
Damire, razmisli o tome!

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #3
Vas dva zafrkanta ne date umornom kolegi ni lubenicu potaracati..... :'( evo fotke, mislim da znam i o kojem se modelu radu (potražiti na topmodelcz.cz ??? )
Damir



Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #6
Mišo je u pravu. Imaš otvoren poziv!!!
Nego jel to trup od pronađene jedrilice malo izašao iz ''vinkla'' ili mi se čini zbog snimka. (Mateo Beusan  :D)


Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #8
Diogen se specijalizirao za nalazenje izgubljenih modela :D
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #9
Smiljčev Cularis?
Nažalost nije..... a kako i sebe smatram u neku ruku odgovornim volio bi da mi se baš to dogodi.  Kada se to desilo, otišao sam prvi vedri dan i posnimio cijeli breg i šumu u HD-u, analizirao snimke, GoogleEart, Arkod, procjene-ocjene, ali nigdje ništa i nitko ništa vidio !
Grizem se ko pes kaj nisam u momentu reagirao kako treba..
Damir

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #10
Grizem se ko pes kaj nisam u momentu reagirao
kako treba.. a to bi bilo ... kako ?

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #11
Grizem se ko pes kaj nisam u momentu reagirao
kako treba.. a to bi bilo ... kako ?
Ja i Smiljac vrtimo jadraljke ispod jednog oblaka, istovremeno ja pričam sa jednim prolaznikom...Smiljac odjednom vikne da ne vidi Cularisa...ja ne shvaćam jer vidim 2 modela u zraku zajedno...moj i ...i jedan  škanjac. Dok sam shvatio da je drugi škanjac i viknuo mu da da full kovit prošlo je xx sekundi i nikada ga više nismo vidjeli.
Trebao sam i upozoriti da ne gasi stanicu kako bi pokušali lov na lisicu preko telemetrije; kasniji pokušaji nisu dali rezultata (Hitec Aurora). Ako je taj Cularis  usisao cumulus koji je naišao, zaista bi ga mogao odnjeti desecima km dalje, bilo je takvih slućajeva kod nas.
Eto, zbunjenost zbog razgovora sa prolaznikom + najmanje dvije greške u seriji = ako tko nešto sazna neka javi ovdje.
Damir

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #12
[attachimg=1]
[attachimg=2]
Ostatak ostataka.

No dugo sam letio takve modele pa je ostalo djelova

[attachimg=3]
[attachimg=4]
Ispravne uške

[attachimg=5]
[attachimg=6]
Lakše popšravljiv centroplan

i malo povijesti o izgubljenom m odelu:
[attachimg=7]
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

 

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #13
Grizem se ko pes kaj nisam u momentu reagirao
kako treba.. a to bi bilo ... kako ?
Ja i Smiljac vrtimo jadraljke ispod jednog oblaka, istovremeno ja pričam sa jednim prolaznikom...Smiljac odjednom vikne da ne vidi Cularisa...ja ne shvaćam jer vidim 2 modela u zraku zajedno...moj i ...i jedan  škanjac. Dok sam shvatio da je drugi škanjac i viknuo mu da da full kovit prošlo je xx sekundi i nikada ga više nismo vidjeli.
Trebao sam i upozoriti da ne gasi stanicu kako bi pokušali lov na lisicu preko telemetrije; kasniji pokušaji nisu dali rezultata (Hitec Aurora). Ako je taj Cularis  usisao cumulus koji je naišao, zaista bi ga mogao odnjeti desecima km dalje, bilo je takvih slućajeva kod nas.
Eto, zbunjenost zbog razgovora sa prolaznikom + najmanje dvije greške u seriji = ako tko nešto sazna neka javi ovdje.
Damir

Bliss je stradao iz istog razloga, uhvatila ga je jaka termika.
Na modelu su bile isprogramirane kočnice  na leronima, no nije pomoglo.
Jedina nada je bila obrušiti model pa što preživi preživi.

Model je izvrstan nije ušao u FLATER, no pri izvlačenju iz obrušavanja pukao je spoj uške i centroplana.
Izvlačenje iz obrušavanja nije bilo naglo, krila se nisu počela uvijati, nije bilo naznake preopterečenja bar je ja nisam prepoznao.
Otpala uška je nastavila s dizanjem u termici, ova preostala je otpala pri udaru u drvo.

Ostala oštečenja su nastala u pokušaju skidanja sa stabla. Bilo je tu svačega, kamenja, granja...
Ustanovio sam da je angažiranje GSSa za potrebe hobija krajnje neprimjereno, a moje penjačke sposobnosti nisu bile dovoljne da dođem do modela.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Tko je (opet) izgubio jedrilicu...

Reply #14
Kobac,

ako je ovo tvoj povratak na forum onda ga ja pozdravljam... ;)

lp
Toni