Skip to main content

Topic: Zar nema više Graupnera ? (Read 19320 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #15
E da. Kup Republike, Lučko, mi trčkaramo za jedinicama, nas par se kur...mo sa dvojkama ili f1b, raketaši u čošku ganjaju padobrane, Kmoch i Pulin sve to drže na oku, miris spaljene salitre i na kraju Ivanček i još par "profića" vrte daljince, a mi uzdišemo na svaki luping....
Je, a najzaslužniji od svih po meni za guranje Graupnera, Božo Vešligaj ( gdje je sad taj čovjek?), i ja sam imao taksija graupnerovog, neslavno je završio, onaj model 1 koji je imao ono specifično rebro za kod motora, a prva jedrilica je bila amigo (opet graupner), još i sad čuvam dijelove.A da ne govorimo o prosutim slinama iznad graupnerovih kataloga. Eto doma imam i Votana, nije letilica nego brod ( graupner)
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #16
Čitam po njemačkim forumima da jedno vrijeme problem i nije bio tako neozbiljne prirodenavodno su švicarci ostali tijekom mjesec dana bez zastupnika a time bez servisa za stanice i druge opreme, no to su u međuvremenu riješili. Isto tako kupci zbog isporuka neispravnih proizvoda koje su reklamirali, nisu dobili niti zamjenu niti povrat sredstava, dobili su samo odgovor da zbog trenutne situacije nisu u mogućnosti zamjeniti kupljeni proizvod te da za povrat sredstava moraju podnjeti zahtjev stečajnom upravitelju, to mi zvuči nekako poznato, nevjerojatno...

možda zato padaju masovno cijene graupnerovih proizvoda, panika? ::)

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #17
E da. Kup Republike, Lučko, mi trčkaramo za jedinicama, nas par se kur...mo sa dvojkama ili f1b, raketaši u čošku ganjaju padobrane, Kmoch i Pulin sve to drže na oku, miris spaljene salitre i na kraju Ivanček i još par "profića" vrte daljince, a mi uzdišemo na svaki luping....
Je, a najzaslužniji od svih po meni za guranje Graupnera, Božo Vešligaj ( gdje je sad taj čovjek?), i ja sam imao taksija graupnerovog, neslavno je završio, onaj model 1 koji je imao ono specifično rebro za kod motora, a prva jedrilica je bila amigo (opet graupner), još i sad čuvam dijelove.A da ne govorimo o prosutim slinama iznad graupnerovih kataloga. Eto doma imam i Votana, nije letilica nego brod ( graupner)

Da,da,bilo je lijepo!
I mi u CTOM Dugave smo se družili sa g. Vešligajem i jedva čekali da donese nekaj naručeno iz Njemačke,naravno,od Graupnera jer smo večinu stvari imali od te firme,a tu i tamo je bio u igri i Multiplex.
Još uvijek imam Piper Cub kupljen od njega i imam ga namjeru ovih dana malo osposobiti.
A kaj se tiče gospona Vešligaja,čovjek je pokojni,na žalost,RIP! :-[
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #18
Koji put  mi se čini da smo Mi,modelari zadnji romantičari u ''raljama'' neokapitalizma.Svakako je tužno ako odlazi i Graupner,i ja sam imao Taxi a i danas mi je na Cessni 182, Graupnerova servo postava,radi bez greške....Ali,  uvijek ali, prije 4 godine sam imao čast upoznati i veoma ugodno proćaskati sa ,za mene,jednim od najvećih profi modelara u Velikoj Britaniji,Alexom Whittakerom.On je upravo bio na meti većeg dijela modelarskih foruma ,a poradi svoje izjave citat:''Da se nisu pojavili kineski modelarski proizvodi na Britanskom tržištu,ja nikada ne bih nabavio helikopter i P-51 te pripadajuću opremu,jer su cijene kod nas(UK) nemoguće visoke za prosječnu britansku plaću(čitaj škrte Britance).'' kraj citata...Pitao sam ga u čemu je ,stvar pa je objasno da je bahatost i pohlepa domaćih dilera dovela do situacije da modelari kupuju kinesku robu a da ovi kritiziraju,hvataju se poznate izreke.''British is the best''..itd ali da cijene  NE SMANJUJU...te je onda prognozirao zatvaranje mnogih zapadno evropskih firmi.
Sada se stvar samo nastavlja...Multiplex ima predsjednika ,Ko Huan Seng ili tako nekako..a sada polako odlazi i Graupner.
Činjenica stoji da su njihovi bogati katalozi (3 kg po komadau) koštali u Berlinu 15 €,osobno kupio i uvjerio se,a cijene su povećali za 50% ,od svih ostalih...Po meni nisu bili dovoljno fleksibilni i rezultat je ,čini mi se gašenje.Ipak je zarada u modelarskom biznisu zasnovana na mosovnosti kupaca.
Damire ,žao mi je, ali ja sam samo jedan staromodni romantičar  :'(
ZED ..suglasan sam...pogotovo u ovom vremenu...Ciao
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #19
Isto kao i sa svim drugim :)
Zao mi je sto se nisam rodio kad i vi da mogu to prozivit, ali posto jedva imam za kruh iskoristavam Kinu :)

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #20
Glavu gore Zed,svako vrijeme nosi svoje,a svak od nas svoj križ a neki i katedralu...Živio  ;)
ispravak:Kina iskorištava nas.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #21
Evo par slika Graupnerovih modela i Lučkog iz tog doba...
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #22
Krasny,je li ovo na stolu(druga slika odozgo) Multiplexova Europa Sprint 4 ?
Hvala na odgovoru,ako je... neću se javiti odmah jer se najprije moram rasplakat.... :'(..... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #23
Remote, ako želiš možeš je opet imati, solidno očuvanu. Imam jednu na lageru
Toni, na njemačkom ebayu traže bogatstvo za graupnerove dijelove i elektroniku
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #24
Ne,Graupner 2014.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #25
Drveni od srca hvala,vjerujem da je ovako sačuvana kao moja... ;D
A plakao bi radi mladosti koja je prošla..... :D ;D ;) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #26
Hvala Krasny,nije daleko ...svima isprika zbog off topic.... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #27
Remote, ako želiš možeš je opet imati, solidno očuvanu. Imam jednu na lageru
Toni, na njemačkom ebayu traže bogatstvo za graupnerove dijelove i elektroniku


U njemačkoj je Graupner logično i najrašireniji brand, možda ljudi koji koriste graupnerovu paletu proizvoda u ovakvoj situaciji pokušavaju osigurati dovoljno kompaktibilnih dijelova za svoje sustave...

Ja ne mislim da će ljudi izgubiti interes za graupnerove proizvode,  da sam debljeg džepa iskoristitio bi  trenutnu situaciju, npr. graupnerova mx-12 u schwagiju je s 239 eur pala na 166 eur ili mx-16 sa 550 na 399 eur-a, kako god se dalje razvijala situacija oko Graupnera siguran sam a i debelo se nadam da će ishod biti pozitivan.

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #28
Evo Toni 233,upravo si izrekao dugogodišnju istinu o Graupneru :''Da sam dubljeg džepa,....'',jedan dio nas je uvijek pratio kronični nedostatak novca,pa smo balansirali između Graupnera i drugih proizvođača.Nitko ne može osporiti kvalitetu spomenute firme...ali da mi je netko prije 10 godina rekao da će ''minija'' kupiti BMW...samo bi se nasmijao...
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Zar nema više Graupnera ?

Reply #29
Da Remote u pravu si, nisam se baš dobro izrazio u svojoj misli, kada sam rekao ljudi trebao sam reći nijemci, a kada sam rekao dublji džep trebao sam reći: riskirao bi te novce za dobar proizvod :-[ na žalost naša istina je takva kakva je.