Skip to main content

Poll

Po nešto nižim cijenama nego vani, da li biste bili zainteresirani u kupovinu RC modela aviona

  • Da
    22 (66.7%)
  • Ne
    3 (9.1%)
  • Ja se bavim samogradnjom ( i ostalo)
    8 (24.2%)

Total Members Voted: 31

Topic: Istraživanje tržišta (Read 22315 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #30
Auuuu zakon, da vidimo kako će to čudo letit  :P

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #31
Ajmo još jedanu stranicu po istoj cijeni  ;D ;D

Možda zaista ima neku ideju, ni je za bacit, samo sad imamo 3mj. iščekivanja za prvi model.
A znate kak se kaže prvi macici se u vodu bacaju, možda da prvi model bude koji može polijetati s vode, bar zbog izreke, ak nebu letil može plivat.
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Istraživanje tržišta

Reply #33
Imam nekako dojam da je riječ o 3D printeru ili nekoj tehnici za replikaciju... za razliku od maketa koje mogu perfektno izgledati, naši modeli imaju jednu jako veliku manu: moraju funkcionalno letjeti ! :(

Damir

Ili plivati  8)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #34
Ajmo još jedanu stranicu po istoj cijeni  ;D ;D

Možda zaista ima neku ideju, ni je za bacit, samo sad imamo 3mj. iščekivanja za prvi model.
A znate kak se kaže prvi macici se u vodu bacaju, možda da prvi model bude koji može polijetati s vode, bar zbog izreke, ak nebu letil može plivat.
Lp

Trebao bi mi baš neki mini kanader kad ovi idioti susjedi zapale travu po najvećoj sparini. Ne bi ja po vatri nego po njima polio vodu  :D

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #35
2  I1R4010: tajantsven si pa ne navodiš metodu izrade, dečki su ti objasnili zašto bi bilo teško raditi od stiro za mase(jer ih kinez radi na milione),
profi za tekme(jer trebaš steći ime i dosta modela izraditi dok pogodiš vrh vrhova(ne može preko noći),

a rekao si da većinu planiraš prodavati vani...
možda da razmisliš o nekim jet trainer modelima koji su bezobrazno skupi samo zato jer su za jet motore(koji su bezobrazno skupi naspram ostalih :) ),
npr mali jet trainer 1.6m od 700€+ poštarina,
a sigurno možeš konkurirati cijenom, jer kod izrade nema skupih materijala i ludih procesa i alata kao kod onih iz kalupa...
već je klasična gradnja cnc, šper, folija,       metoda kakvu viđamo sporadično i na ovom forumu.

slike
http://www.modellbau-pollack.de/index.php?page=fox-cub
(ima i još ružniji LOL,  drveni također za preko 1000€ s poštarinom  http://www.modellbau-pollack.de/index.php?page=shockjet-arf )

to ti je samo kao primjer, ima još sigurno takvih područja u modelarstvu di neki modeli drže cijenu
 samo zato jer nema konkurencije i ljudi su 'navikli' plaćati toliko za model....
tu može i tebi ostati zarada i kupac proći jeftinije, dok kod ovih di su modeli već u startu kikiriki, ti ostane koji € pa ih moraš natući tisuću da si platiš zdravstveno, mirovinsko, i sve ostale troškove koje imaš....

btw, onaj trainer je iz Kine naravno, nije EU made...

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #36
Jesus Marija Tomislave,
Kaj nije bilo jeftinijih modela,

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #37

možda da razmisliš o nekim jet trainer modelima koji su bezobrazno skupi samo zato jer su za jet motore(koji su bezobrazno skupi naspram ostalih :) ),
npr mali jet trainer od 700€+ poštarina,


Uzeto u obzir  :)

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #38
Promaklo mi nekako da do sada nisi radio modele zrakoplova, vjerojatno zato jer sam čitao tvoj topic o quadu....
dakle samo skaliranje nije upitno kao tehnika, nego kao aerodinamika, tvrdi se slijedeće:

"Zato jer ako skaliraš masu, površine i potisak, svi omjeri momenata inercije između modela i stvarnog aviona ostaju isti. Omjer svake sile između modela i aviona ostaje isti. Približno isti."

Nebi se složio u potpunosti da je baš sve to tako, da ne duljim pročitati pažljivo što je o skalama  napisao Fladomak:

http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/aerodinamika-i-vortex/msg140303/?highlight=profil#msg140303

Imam nekako dojam da je riječ o 3D printeru ili nekoj tehnici za replikaciju... za razliku od maketa koje mogu perfektno izgledati, naši modeli imaju jednu jako veliku manu: moraju funkcionalno letjeti ! :(

Damir
Ajmo još jedanu stranicu po istoj cijeni  ;D ;D

Možda zaista ima neku ideju, ni je za bacit, samo sad imamo 3mj. iščekivanja za prvi model.
A znate kak se kaže prvi macici se u vodu bacaju, možda da prvi model bude koji može polijetati s vode, bar zbog izreke, ak nebu letil može plivat.
Lp
Nemoj tako decko je lijepo objasnio koliko bi mu bilo potrebno za izradu "Ne masovna serijska proizvodnja. Ciljam na modele koji se ne proizvode masovno u drugim firmama. Recimo dva modela na tjedan bih mogao u početku. Kasnije naravno i više ako bude potražnja"

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #39
. Sada još slijedi porez, pa dopronosi ako imaš zaposlenog itd. da ne ulazim sada u duge obračune  (porez,plaće, komunalni ovo-ono).

Eto, toliko,
Damir

Nema zaposlenih osim mene. Sve ostaje u obitelji.

a modele  si mislio raditi od balze deprona epo?

Poslovna tajna  ;)

Uglavnom, vidim da ima potencijala, ide se s ovim. Za jedno dva, najviše tri mjeseca ću moći napraviti prvi model pa ćete sve doznati onda - cijene i sve drugo.
 


Laki tu je objašnjeno čekanje za prvi model

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #40
Onda daljnja rasprava ide kad napravim prvi model. Ne gubim ništa s time, firmu ću registrirati tek kad ispitam taj prvi model. A ako ima kakvih dobrovoljaca mogli bi i neki zajednički test dogovoriti.

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #41
Sorry Jarun promakao mi je taj post  :)

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #42
Strpi se sa otvaranjem firme i sličnim, nabit ćeš si troškoe a ne treba ti to još.


Možeš sasvim lijepo raditi egzotične modele po premium cijenama. Dobro ti Doc kaže, radi jet trainere, cijene su im brutalne a modeli su relativno jednostavni i jeftini za izradu.


Ja te potpuno shvaćam što to želiš raditi iskreno i ja sam takav. Pretpostavljam da živiš sa roditeljima, ako zivis, iskoristi priliku dok nemaš životne troškove i obaveze da se okušaš sa ovakvim jednim projektom, zlata će ti biti vrijedan.


Također, daj si vremena i nemoj pre više očekivati jer ćeš se razočarati - modelarstvo zahtijeva jako puno vremena i resursa, pogotovo ako želiš od toga živjeti. Jedino tržište od kojeg ćeš moći živjeti je zapadno (ili bolje reći "kapitalističke ekonomije", u to ubrajam i daleko južna tržišta poput Australije, Novog Zealanda ali i indonezijska tržišta, pa i Kina uskoro) a kod njih prolazi samo visoka kvaliteta.


U svakom slučaju sretno i ako ti smijem uopće davati ikakve savjete, mislim da je najbolji koji ti mogu dati - mali koraci i razvijaj specijaliziranu ponudu dugoročno. Primjer toga je npr Georgi Mirov sa rc groupsa koji radi samo propelere za F5B i od toga živi. Ne moram reći da su to najbolji propeleri za F5B dostupni za kupovinu. Jedan prop sa spinnerom je cca 120€.

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #43
Eeee Mario vidim ja napisao si dosta gluposti....ovo sa skaliranjem modela (ako smanjiš sve ostaje isto)?
Eeeej čovječe, čitat moraš još puuuno a tek koliko modela napravit, hijao


Naivan si dečec, mnogo naivan...


http://en.wikipedia.org/wiki/Reynolds_number

Odg: Istraživanje tržišta

Reply #44

U svakom slučaju sretno i ako ti smijem uopće davati ikakve savjete, mislim da je najbolji koji ti mogu dati - mali koraci i razvijaj specijaliziranu ponudu dugoročno. Primjer toga je npr Georgi Mirov sa rc groupsa koji radi samo propelere za F5B i od toga živi. Ne moram reći da su to najbolji propeleri za F5B dostupni za kupovinu. Jedan prop sa spinnerom je cca 120€.


Hvala, super savjeti.

Eeee Mario vidim ja napisao si dosta gluposti....ovo sa skaliranjem modela (ako smanjiš sve ostaje isto)?
Eeeej čovječe, čitat moraš još puuuno a tek koliko modela napravit, hijao


Naivan si dečec, mnogo naivan...


http://en.wikipedia.org/wiki/Reynolds_number

Nema potrebe govoriti tako svisoka, nitko se nije rodio najpametniji. Ako mi ne bi prvi model poletio onda bi treći, četvrti, stoti... koliko god trebalo.
Mislim, ako ovo čudo može letit http://www.youtube.com/watch?v=MmcJCKvkrq8 ...

OK, neke stvari se promjene kod skaliranja. Ali da li vi govorite o nekim sitnicama, npr. može se povećati otpor zraka za neki iznos, ili vi kažete da uopće neće moći poletit, a to mi zvuči malo vjerojatno nakon ovog videa što sam stavio.