Skip to main content

Topic: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ??? (Read 14315 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #15
Oglas koji nema istaknutu cijenu, bilo na forumu, bilo u oglasniku ili na ikakvom mjestu gdje se nesto prodaje, bilo novo bilo rabljeno ne gledam, ne da mi se gubiti vrijeme i pitati nekoga za cijenu i onda cekati 3 dana da se odgovori na upit.

za ta tri dana najcese vec kupim trazenu robu i mir.


Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #16
kolege.... potpuno ste u pravu.....

nakon dugog razmišljanja shvatio sam da nam treba jedan dobar i iskusan moderator na oglasima.

on bi imao zadacu da redovito prepravlja oglase i naravno baca u otpad one koji nisu po pravilima koje naravno on odredi.

dozvoljeno mu je da si uzme i savjetnika , recimo nekog starijeg iskusnog modelara.
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #17
Oglas koji nema istaknutu cijenu, bilo na forumu, bilo u oglasniku ili na ikakvom mjestu gdje se nesto prodaje, bilo novo bilo rabljeno ne gledam, ne da mi se gubiti vrijeme i pitati nekoga za cijenu i onda cekati 3 dana da se odgovori na upit.

za ta tri dana najcese vec kupim trazenu robu i mir.

Slazem se u potpunosti !!!
...što si brži to si manji...

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #18
kolege.... potpuno ste u pravu.....

nakon dugog razmišljanja shvatio sam da nam treba jedan dobar i iskusan moderator na oglasima.

on bi imao zadacu da redovito prepravlja oglase i naravno baca u otpad one koji nisu po pravilima koje naravno on odredi.

dozvoljeno mu je da si uzme i savjetnika , recimo nekog starijeg iskusnog modelara.

Znači trebalo bi napraviti sljedeće:
 
1) Izabrati moderatora i savjetnika. Još kad bi ta dvojica imali prepoznatljiv brand, nebi bilo nereda već sve po PS-u.
 
2) Osnovati agenciju za promet rabljene modelarske opreme.
 
I to bi bilo to. Svakom njegov postotak, je da bi bilo skuplje ali bi se znalo kaj se kupuje a da ne govorimo kad otvoriš oglase sve čitko uredno i bez muljaža  ;D

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #19
kolege.... potpuno ste u pravu.....

nakon dugog razmišljanja shvatio sam da nam treba jedan dobar i iskusan moderator na oglasima.

on bi imao zadacu da redovito prepravlja oglase i naravno baca u otpad one koji nisu po pravilima koje naravno on odredi.

dozvoljeno mu je da si uzme i savjetnika , recimo nekog starijeg iskusnog modelara.

Znači trebalo bi napraviti sljedeće:
 
1) Izabrati moderatora i savjetnika. Još kad bi ta dvojica imali prepoznatljiv brand, nebi bilo nereda već sve po PS-u.
 
2) Osnovati agenciju za promet rabljene modelarske opreme.
 
I to bi bilo to. Svakom njegov postotak, je da bi bilo skuplje ali bi se znalo kaj se kupuje a da ne govorimo kad otvoriš oglase sve čitko uredno i bez muljaža  ;D

obvezno provjeriti ispod koje cifre prodavac nejde,....
naravno i garantirati za batke koje se nude ..... mislim da nisu žabe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #20
bilo koji oglas koji nema cijenu ne gledam.suvise gubljenja vremena i obradjivanja kupca.u trgovini ne trazim partnera za caskanje i razbribrigu.napisao si sta prodajes,pa napisi i kolko trazis.osim ako mislis da imas tako atraktivnu i trazenu robu i smatras se gurum oko koga ce se ljudi trgati da nesto kupe,onda nemoj stavljat cijenu.
htio sam reci da oni koji ne stavljaju cijenu su obicni spekulanti i junferice,a junferice bi se sexsale ,a da im ne udje. :D :D :D

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #21
ne obazirem se više nikako na oglse bez cijene, neću navodit svoje slučajeve gdje sam bio izigran, po svom iskustvu smatram da oni koji ne stave cijenu u oglas su muljatori, bez uvrede, ali to je moje osobno mišljenje, i nadam se da će moderator učiniti nešto po tom pitanju. želim potaknuti ljude da se izbjegnu muljanja i da budu iskreni i da stave cijenu na oglas i navedu jel fixna i može li zamjena nešto durgo.koliko vremena se gubi na PM dok dobim odgovor a to bi se izbjeglo da ima oglas cijenu.

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #22
ne vidim zasto bi ova rasprava trebala ista mijenjati na forumu i nacinu na koji netko postavlja svoje oglase. ja sam samo iznosio svoja razmisljanja i vise volim oglase sa istaknutom cijenom i da me nesto bas interesira nije mi problem pitati za cijenu, ali tjerati nekoga da radi protiv svoje volje to ne podrzavam.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #23
podržavam stajalište da je poželjno da cijena robe bude istaknuta i označena ako je fiksna, ili je niža ako je hitno, te isto da podaci budu napisani, i stanje istog.
  za samo dve stvari sam pitao cijenu i to kad mi je rečeno da je prodavatelj korektan. skrivanje cijene je način da nepoznatome ili neiskusnome uvališ za više love, a to lako doznaš pregledom profila i njegovim postovima. to je moje mišljenje iza koga stojim.
jednako tome na svaku stvar koju sam prodavao stavio sam cijenu i na moje zadovoljstvo večina je prodana u istom ili drugi dan.
Vezano uz više tema o lošim prodajama, pregovarao sam s navedenim Vedranom, ne mislim ništa loše o njemu jer svako ima svoj stav, i odlučio sam da odustanem od prodaje / kasnije zamjene jer mi se činila meni na štetu. Oču reći da ozbiljan kupac zna što želi i koliko to košta, a za koliko če to nabavit i šta će dat za to je stvar pogodbe.
Oglasi tipa mijenjam nešto za bilokaj su mi kao vicevi, mijenjam poljski wc za češki čučavac...

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #24
samo želimo potaknuti ljude da budu korektni i pošteni. i da početnicima bude olakšano i da ne bude prevaren. šta je sa osobama koje bi se htjele bavit modelarstvom, a žive na selu, daleko od letača, klubova i slično i nemaju koga pitati, sve informacije su im sa interneta, zar nebi trebali bit korektni prema takvim ljudima i realno navest stanje i cijenu stvari koju prodajemo. ovu temu je Branimir otvorio vjerojatno s tim ciljem. oglase bez cijene više ne gledamo, a nadam se da će i ostali našim koracima. a što se tiče zamjena, ak je vic zamjeniti airsoft pušku od 2500 kn u super stanju za jedrilicu 2,60 u isto vrlodobrom stanju iste vrijednosti onda se slažem s denisom da su ti oglasi bezveze  ;D

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #25
naravno da treba poduzeti sve što možemo da se smanji preprodaja i uvaljavanje robe, jer kako ćemo prodati danas tako bi sutra mogli kupiti.
 
to bajki:    sad neznam jel se želiš pohvaliti kak imaš veliku jedrilicu ili kak si nekad imal dobru pušku :P , ali ja sam mislio na određene neimenovane osobe koje su mi nudile hrpe "otpada" u zamjenu za npr. rtf model, primjera samo radi; bi dao pušku za četiri malo oštečena modela, jednom fali motor, drugom regler, trečem servač a četvrtom je otpala folija ali zato možeš vidit kak balzu nije još crv napao, samo si to malo složiš i letiš    :D    ...
imao sam i ja dobrih zamjena, naveo sam primjer loših.
 
nadam se da neču (da nitko neće) imat prilike čitat takve ponude ubuduće.
 
denis 13.
 
 

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #26
ne vidim zasto bi ova rasprava trebala ista mijenjati na forumu i nacinu na koji netko postavlja svoje oglase. ja sam samo iznosio svoja razmisljanja i vise volim oglase sa istaknutom cijenom i da me nesto bas interesira nije mi problem pitati za cijenu, ali tjerati nekoga da radi protiv svoje volje to ne podrzavam.

TAKO JE !
moja Roba,moj Ducan,kome hocu tom prodam !!!!
ostavite se suplje diskusije,gdje pise da cijena MORA da bude naznacena,
svatko tko prodaje zeli i to je u redu da dobije vise,

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #27
temu ne smatram šupljom,jer već sam naveo: šta je sa osobama koje bi se htjele bavit modelarstvom, a žive na selu, daleko od letača, klubova i slično i nemaju koga pitati, sve informacije su im sa interneta. zar ti ljudi trebaju potrošiti gomilu novaca na mobitele i gorivo da bi vidjeli i saznali koliko neka rabljena i početnička stvar košta. i na kraju još budu prevareni od strane muljatora koji će im uvalit nešto neispravno. šta pojednica košta da navede cijenu u oglas, samo tako ubrzava prodaju, ako ne staviš cijenu, zašto ju onda tajiš, ionako češ mi reć koliko si mislio tražit za to. ako mi je primamljiva cijena za nešto što tražim, a fixna je, naravno da ću nazvati i kupiti, a isti takav oglas ako uopće ne staviš cijenu, preskočit ću jer do sada sam osobno imao loše iskustvo,i to dvaput. i ne za siću. dragi kolege letači, ako se međusobno ne cijenimo i ne poštujemo, onda ni te cijene niti klubovi nemaju smisla. svi možemo biti individue, sami za sebe, al onda se postavlja pitanje.... s kime danas bacit let???   

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #28
temu ne smatram šupljom,jer već sam naveo: šta je sa osobama koje bi se htjele bavit modelarstvom, a žive na selu, daleko od letača, klubova i slično i nemaju koga pitati, sve informacije su im sa interneta. zar ti ljudi trebaju potrošiti gomilu novaca na mobitele i gorivo da bi vidjeli i saznali koliko neka rabljena i početnička stvar košta. i na kraju još budu prevareni od strane muljatora koji će im uvalit nešto neispravno. šta pojednica košta da navede cijenu u oglas, samo tako ubrzava prodaju, ako ne staviš cijenu, zašto ju onda tajiš, ionako češ mi reć koliko si mislio tražit za to. ako mi je primamljiva cijena za nešto što tražim, a fixna je, naravno da ću nazvati i kupiti, a isti takav oglas ako uopće ne staviš cijenu, preskočit ću jer do sada sam osobno imao loše iskustvo,i to dvaput. i ne za siću. dragi kolege letači, ako se međusobno ne cijenimo i ne poštujemo, onda ni te cijene niti klubovi nemaju smisla. svi možemo biti individue, sami za sebe, al onda se postavlja pitanje.... s kime danas bacit let???  

Moj Bajki,
ti koji se zele baviti modelarstvom a koji imaju ogranicena sredstva,mnogima sam poklonio dosta toga ili poslao odavde bez naknade,
ja sam bolesnik modelarstva i momentalno imam 5 veoma dobrih kompletnih stanica, letit mogu samo sa jednom,bolesnik,
rado pomazem sve koji pocinju jer stvarno hvala Bogu imam i suvise,
ali ako zelim nesto prodati a ja za trgovinu nisam nikada imao spur, tada si uzimam za pravo da prodam i ne da izvucem maksimum nego jednostavno ne znam koliko to vrijedi,
mislis li da takvih nema ovdje ?

Odg: Zašto ljudi ne stavljaju cijenu kod prodaje ???

Reply #29
ne vidim zasto bi ova rasprava trebala ista mijenjati na forumu i nacinu na koji netko postavlja svoje oglase. ja sam samo iznosio svoja razmisljanja i vise volim oglase sa istaknutom cijenom i da me nesto bas interesira nije mi problem pitati za cijenu, ali tjerati nekoga da radi protiv svoje volje to ne podrzavam.

TAKO JE !
moja Roba,moj Ducan,kome hocu tom prodam !!!!
ostavite se suplje diskusije,gdje pise da cijena MORA da bude naznacena,
svatko tko prodaje zeli i to je u redu da dobije vise,


da naravno da neko mora biti protiv bratstva i jedinstva  ???
Da li slušati nekog tko je pobjegao iz domovine za šaku srebrnjaka te svoju pamet prodao strancima... :D
i zašto je i koga briga za šuplje rasprave, pa ja ne čitam kaj me ne zanima ::)
pa i opet kažem da smo mala zemlja (malih ljudi) i svi za svakog znamo, srest čemo se i tko će koga moči pogledat u oči??? ??? ???